» »

Grafična postaja HP C3000 Visualize - kakšen OS namestit?

Grafična postaja HP C3000 Visualize - kakšen OS namestit?

bastadu ::

Iz neke nemške fakultete sem dobil nekaj let staro in zelo ohranjeno grafično postajo Hewlett Packard C3000 Visualize, ki ima 400MHz PA-RISC 64-bitni procesor in 512MB rama... Gor je že nameščena neka starejša različica HP-UX-a, žal pa zraven nisem dobil gesel za login v ta sistem in bi si torej rad gor namestil nek alternativni operacijski sistem, ki ima podporo omenjeni platformi. Zadevo bi uporabljal predvsem zato, da malo spoznam UNIX okolje in se iz tega kaj pametnega naučim... Katere OS(e) mi priporočate za to platformo?
  • spremenilo: bastadu ()

BigWhale ::

Um, Linux? ;)

bastadu ::

Ja ok, sem že sam študiral v to smer... In katere vse distribucije obstajajo tudi za to platformo? Sam sem uspel najti samo PA-RISC Linux:\ Obstaja katera vsaj približno podobna HP-UX-u?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

SpecialK ::

Linux se ne splača namestit na tako UNIX mašino, ker Linux ne bo izkoristil strojne opreme kot bi jo HP-UX, ki je optimiziran za ta hardware. Če bi se rad naučil UNIX si namesti Linux, FreeBSD, Solaris na x86 platiformo. Ali pa kupi licenčni HP-UX 11i od HPja, kar je dosti $$$ in se ti vrjetno ne splača. Druga obcija je da kupiš HP-UX na ebay-u. Poleg tega če še nikoli nisi delal z UNIX-om vrjetno tudi namestitve HP-UXa ne boš znal zbootat. Podrobno je treba prebrati dokumentacijo. Sicer pa HP-UX je itak dead. Novih verzij vrjetno ne bo več, PA-RISC so pa tudi že nehali razvijat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SpecialK ()

bastadu ::

Kolikor vem HP-UX še nikakor ni zamrl, izšla naj bi verzija 11i v2, ki pa jo moja kišta naj ne bi več podpirala...

SpecialK ::

HP-UX 11i v2 je izšel leta 2003, se pravi že 3 leta ni bilo nobenega release-a in ga tudi vrjetno več ne bo. Samo še support bo. Novost v v2 je podpora za Itanium.

bastadu ::

Uh, se opravičujem... ne vem kje sem videl letnico 2005... Najprej bom skušal obnovit geslo na obstoječim HP-UX-u če mi bo uspelo, če ne bom pa dal gor ta PA-RISC Linux, druga mi tak verjetno ne preostane...

lukaz ::

debian ima tudi podporo PA-RISC

zos ::

Tudi Gentoo podpira pa-risc. Predvidevam da verjetno netBSD tudi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel in HP predstavila nove Itaniume (Poulson)

Oddelek: Novice / Procesorji
183978 (2188) Bistri007
»

HP resnično toži Oracle zaradi opustitve podpore za Itanium

Oddelek: Novice / Tožbe
218648 (7435) MrStein
»

SGI v prisilni poravnavi

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
244170 (2887) Yerpo
»

ni opracijskega sistema za mene!!!!!

Oddelek: Operacijski sistemi
331596 (817) kockish
»

Prenos LINUX programske opreme na IBM RS6000 delovno postajo (AIX)

Oddelek: Programska oprema
121619 (1491) barbarpapa1

Več podobnih tem