» »

Odganjalec mačk?

Odganjalec mačk?

Poldy ::

Iščem vezje (lahko tudi že narejeno), ki ustvarja zvok, neprijeten za mačke... stvar bi vgradil v avto, ker mi mački stalno lezejo na pokrov motorja, kjer puščajo praske...

Hvala

AndrejS ::

Ima kdo kaj za odganjanje psov. Skoz mi poščijejo kolesa na avtu.

Poldy ::

Slišal sem, da kune odganja ultrazvok okoli 24kHz. Takih napravic je kar nekaj v Conrad-u recimo. Gotovo obstaja frekvenca, ki ne ugaja mačkam in psom...

madmitch ::

Avto poli z baldrijanom, pa bo. >:D

Da ne bi res!!!! Baldrijan postavi stran od avta in vse mačke se bodo zadevale ob njem, preverjeno deluje. Lahko pa tudi sosedov avto malo poškropiš.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Vikking ::

Bojda pomaga varekina, nekateri jo nastavljajo v majhnih posodicah ob zidovih, kjer mački veselo otresajo svoj urin po steni. Baje da jih odganja, oz. ne "ščijejo" več tam.

neoto ::

Baldrijan je mačji afrodiziak, mimogrede...
Jaz sem nekaj poskušal z doma narejenim piskačem v območju ultrazvoka (poskusil sem 20-30 kHz, pa mačka niti trznila ni...).

jype ::

Obodte svojga macka, pa ne bo drugih pustila zravn. Enako velja za pse (samo ne si dobit psice).

Timmah ::

poldy prvez psa zravn auta pa bo stvar resena >:D
donde esta francesca

klemen22 ::

Oziroma kaj takega ..
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

SSH ::

Živijo!!

Sem takšno stvar naredil in lejga vraga da je delovala :D Pač zamislite si, da vam nekdo piska na uho>:D. Popiz*** v primeru če je stvar zeloooo glasna. Kako sem to naredil? Navaden 555 timer ki sem ga lahko reguliral med 18khz in 24khz (kasneje zamenjan s mikrokrmilnikom atTINY2313, ker sem dobil lepši signal, dejansko simetričen)
Finta pa je v tem, da mora stvar bit extremno močna in glasna :D. Čeprav zaj ko vam bom rekel, da sem jaz naredil 30W ojačevalec v ta namen boste rekli: "to pa ja ni velikooo". Verjemit da pri tej frekvenci je to že zelo veliko :D

Stvar preizkušeno deluje.


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

Highlag ::

Verjetno tudi muhe in komarji več ne latajo tam okoli? :D
Never trust a computer you can't throw out a window

SSH ::

Čeprav zaj se mi boste verjetno smejali, ampak ravno obratno. Opazil sem da so se okrog 30W piezzota (tisti velik rog, ki se uporabljha v velikih boxih za prosta ozvocenja) nabirajo veliko komarjev in muh. Poleti seveda :D. Je pa stvar priklopljena samo, ko je to res nujno potrebno, kajti za mene osebno je to že mučenje živali, ampak če lahko one mene mučijo, bom tudi jaz malo njih tu pa tam zmučil. :D


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

t909 ::

Ceprav si opazil, "da so se okrog 30W piezzota nabirajo veliko komarjev in muh" ga vseeno uporabljas ko je "nujno potrebno". Ne stekam... :\

Poldy ::

Zato ker ko gre na nujno potrebo, da ga muhe ne motijo pri delu.

Resno, ta rešitev z ultrazvokom se mi zdi še najboljša. Naredil bi kar tako, da zvok oddaja, takrat ko je avto ugasnjen. Bom enega mačka ugrabil in ga testiral pri kateri frekvenci najbolj zavija z očmi.

Tilen007 ::

Poldy, če si iz LJ-Vič, prid sem na Tržaško stestirat. Mamo eno 6-9 zgubljenih mačkov, k so se tuki okrog zasidral in same pizdarije so z njimi.

Za test so zelo primerne sej so skoz tuki...

SSH ::

@t909: Očitno se pri tebi poleti nobena mačka ne "goni" kajti v nasprotnem primeru bi vedel o čem se menim. če se ti 5 mačk celo noč dere pod okno... za _popi*dit_! Vso stvar pač v garažo postavim, vrate odprem, pa na glas>:D. Me praw nič ne moti če se pred garažo nabirajo komarji :D.




lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

Poldy ::

Po netu iščem odganjalec, pa naletim na to.

Reso ::

Jaz sem imel isto probleme z mački ko nekaj časa nisem imel psa. Naselili so se mi pod balkon in mi najedal celo noč. Celo sanjal sem da je avto povozil dojenčka ki počasi umira pod oknom:).

Pomagalo ni čisto nič razen zelo močne zračne puške z katero sem jih streljal. Postreliti ni treba vseh ampak samo ene 2,3 rahlo obstrelit in se preverjeno ne bo noben več približal nekaj mesecev :)

krneki0001 ::

Vsake par mesecev posuj par vrečk drobno mletega popra po avtu in okoli avta- preverjeno mački ne hodijo več tja.

Primoz78 ::

Eno resitves sem zasledil pri Conradu ...Odganjalec psov in mack, cena 9.999,00 SIT.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

e-spy ::

Tale naprav je pa cudna.
Pise, da je neslisna za cloveska usesa vendar, v specifikacija pise da deluje 3000Hz. To frekvenco clovesko uho slisi. Cudno.

Upam da bo naprava pomagala ter, da ne bo moj avto popraskan.

Sem nasel, da imajo napako v dokumetaciji enkrat pise 23000Hz enkrat pa 3000Hz
-- by e-spy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-spy ()

krneki0001 ::

Ta naprava tut mene odganja. Jo imam montirano na podstrešju, ker so se včasih skos mački hodili na podstrešje greti. Pa tok pisak ,da jo še jst slišim in je zelo neprijeten glas. Na srečo ima senzor ki se vklopi šele ko zazna gibanje. Vsake pol leta pa zamenjam baterijo in je mir na podstrešju.

Nejc Pintar ::

Smo imeli par let nazaj neke rože ki naj bi smrdele mačkom. Sicer se mački res niso niti približali, ampak te rože so dejansko smrdele na 10m.:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

SSH ::

Kolega ki je iz vasi, pa ima to navado, da ko se mu mačke derejo pod okno, ma vedno na polici pripravljeno kako _mego_, ki jo po potrebu tut vžge, pone pa tak da skoraj do mesta čujemo.

Je naredo 2X pa že dolgo ni mačk okrog....


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

Primoz78 ::

Je naredo 2X pa že dolgo ni mačk okrog....


A ma sedaj namesto mack obiske policije zaradi kaljenja nocnega miru...;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

SSH ::

Saj noben ne ve niti al je počlo na začetku al nakoncu vasi.... Sem pa imel to oboje X možnost sprobat, pa se 1ič sploh nisem zbudil ko je to naredo, 2ič pa če nebi bil buden verjetno tut nebi vedel za _ognjemet_ :D


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

Aramis ::

Obstaja že kakšna bolj moderna zadeva? Mačke mi lazijo po celem avtu in na mašini lepo spijo...

Sem poskusil razne spreje in ne pomaga pol k*rca

heresjohnny ::

iz zadnjega hofer kataloga, ne vem pa kako se obnese:

 hofer

hofer



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniška poraba električne energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13732928 (26477) oemdzi
»

Receiver za domači kino (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
515184 (4295) trdoreh
»

Kje dobiti univerzalni napajalnik/apater na 12 V?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5931 (899) SSH
»

Mi lahko kdo flasha 2M BIOS

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131132 (970) |SNap|
»

Zračne tuljave

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
52060 (1920) SSH

Več podobnih tem