» »

Windows Vista preložen

Windows Vista preložen

Slo-Tech - Microsoft je v svojem obvestilu za javnost zapisal, da kljub optimističnim napovedim Windows Viste, naslednika pet let starega operacijskega sistema Windows XP, ne bomo dočakali letos. Kot razloge za zakasnitev navajajo dodatna varnostna testiranja, s katerimi bodo poskušali še izboljšati varnost v sistemu. Prve kopije bodo lahko veliki kupci (podjetja) dobili novembra letos, domači uporabniki pa bomo morali počakati do januarja 2007, če bo šlo vse po načrtu. X-Bit Labs in Yahoo.

Druga pomembna novost, okrog katere se dviga veliko prahu, je nov Internet Explorer 7, ki ga bo prinesla Vista. Če gre verjeti Business Weeku, bo Internet Explorer spet ločen od Raziskovalca (Windows Explorerja), s katerim ga je Microsoft prvič zlil z IE4. Za to potezo naj bi se pri Microsoftu odločili zaradi varnostnih prednosti, ki jih prinaša.

135 komentarjev

«
1
2 3

Nejc Pintar ::

Vapoware leta 2006?:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Gizmo_X ::

Naj ga raje dlje testirajo in ga izboljšujejo, kot da ga izdajo prehitro, čez 3 mesece pa že Vista Service Pack 1.:D Tako ali drugače bo potrebno še malo počakati, da se denarnica malo odebeli. Za Visto, ter za pošast, ki jo bo poganjala.>:D

(mimogrede: vsi tako strašite, kako močne računalnike bomo morali imeti, da nam bo Vista delala spodobno. Prosim za kakšen test ali vsaj uradne podatke.:\ )

Končno so ločili IE od raziskovalca. Čeprav se sedaj IMO to ne pozna več toliko, kot včasih v Win95/98/Me, predvidevam da ta odločitev prinaša več dobrega kot slabega.0:)

Če ne drugega, se bo obesil le IE, medtem ko bo explorer še vedno deloval. Ali pa seveda ravno obratno.>:D
Don't pay the BILL at the big GATES.

Z-lot ::

Varnost pred...
1. zlobnimi pirati
2. barbarskimi gusarji
3. armado huliganov, ki hočejo svojo NElegalno kopijo Viste


..nekje okrog 20. mesta pa je najbrž večja varnost pred vdori v sistem in virusi/črvi :>

jype ::

Hja, za tole locitev IE7 od windows shella bi jim jaz kar cestital.

Da zamujajo, hja, to je pa bolj ali manj the name of the IT game :)

BoLhCa ::

Ajoj se bo treba cakat :'(

Bistri007 ::

Redmond (WA) - The official reason being given by Microsoft for the delay of broad availability of Windows Vista until 2007, as presented late yesterday by outgoing co-president Jim Allchin, is this: Quality concerns, some of which apparently concerned system security, that turned up during product testing, prompted Microsoft to push its release date from October to November. But certain Microsoft partners - some of them PC manufacturers, plus some smaller OEMs, perhaps supporting equipment manufacturers, and some retailers, but none of them named - requested that if Microsoft were going to delay until November anyway, it might as well push forward into January. The reason given was apparently that it's difficult to launch, promote, and ship new products so close to the holidays.
TGdaily - Vista in 2007: Microsoft delays an OS, postpones an industry


Kar se tiče ločitve IE in E, to je bil namen že od začetka - neke posebno nizke pravice ipd. Po mojem bo šla ta ločitev tako daleč, da se bo isti rendering engine poganjal pod različnimi pravicami. Druge smiselne "ločitve" niti ne vidim.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

krho ::

Jaz pa mislim, da je tole bolj zaradi HDDVD in vsega sranja okoli TC in DRM.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

veteran ::

> nov Internet Explorer 7, ki ga bo prinesla Vista

Hmm, IE7 naj bi izšel letos poleti. Gre za šlamparijo v novici ali so tudi IE7 prestavili na 2007? ;)

Zaenkrat se IE7 (beta2 preview, staro nekaj dni) obnaša ravno tako kot beta2 - naserje se v sistem in povozi IE6. Sem ga poskusil inštalirati, stvar crkne s sporočilom, da ne more pisati v windows mapo. Jasno da ne, nisem nor, da bi beto nameščal z admin accountom. OK, razpakiral exe v en folder in pognal, stvar se prikaže in takoj zapre (na hitro blinkne).

Ne vem, kako si M$ predstavlja, da naj ljudje testirajo tole beto; povozijo sistem, čeprav je bilo že en kup komentarjev na IE7 blogu, da naj naredijo 'standalone' verzijo. V FAQ piše tkole:

Can I run the preview and IE6 at the same time?

No, the preview is a system upgrade that replaces IE6 on your computer with the preview code.

As Chris Wilson pointed out, "'IE' is actually a collection of system components - networking, browser hosting, core HTML rendering, printing, etc. When we install a new version of IE, we're installing it for all applications that use these system components - including the tiny iexplore.exe itself." Because of this, we do not support the various hacks that allow side by side running of IE6 and the IE7 Beta 2 Preview. Running with these could cause issues with the stability of a system.


Dvomim, da so pri M$ sploh sposobni ločiti brskalnik od sistema. :(

Microsoft ::

[cenzura] IE 7.0 itak da rabi admin racun, pismo. Mislim, kake neumnosti. Pa da hoce pisat v Windows folder. Ja kam pa naj zmece fajle, na desktop? Boh pomagi na celi crti.

Ne vem, kako si M$ predstavlja, da naj ljudje testirajo tole beto...
MS ma svoje testerje, nekja je zunanjih partnerjev, ki poganjajo take stvari na testnih masinih, tu pa tam pa se kak entuziast, ki to poganja na domacem racunalniku za dnevno uporabo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

simnov ::

1 tukaj ima več kot 70% piratske kopije
2 ie7 beta je čisto ok

SpaWn ::

Mogoče so se pa odločli za najučinkovitejšo antipiratsko zaščito, nikoli izdat viste.

No če že prestavljajo naj dajo vsj notr winFS, da ne bo treba usake 2 dni defragmatirat diska. Čeprav dvomim, da bo pri winFS kaj bolše.

Microsoft ::

Ja pismo, zdej je pa ze ultra boh pomagi. A da bi v enem mescu dal WinFS notri al kaj?! Pa kake neumnosti bo se treba brat no?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

veteran ::

MS ma svoje testerje, nekja je zunanjih partnerjev, ki poganjajo take stvari na testnih masinih, tu pa tam pa se kak entuziast, ki to poganja na domacem racunalniku za dnevno uporabo.

Eh, Miha Microsoft, pojma nimaš o testiranju brskalnikov. Glej, na IE7 blogu Wilson takole milo prosi, da naj testirajo IE7: Please test your sites with IE7 :D Priporočam tudi branje komentarjev.

Poldi112 ::

>A da bi v enem mescu dal WinFS notri al kaj?!

Zakaj v enem mesecu? A 6 let ni bilo dovolj?
In če se Billy hvali kakšen gromozanski projekt je to, da stane več kot izlet na luno, potem se tudi jaz vprašam zakaj stane toliko glede na to kaj vse so pometali ven.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Microsoft ::

veteran, a kje pise, da moras testirati?! Pac, nova stvar je zunaj, on pa prosi ljudi, naj preizkusijo in dajo mnenje.

Poldi112, 6 let? Tole... nevem no... 6 let? Kaj? Mislim... WTH?!

Pa ljudje, od kje take ideje pobirate? Mislm, danes je dan, ko ze cel dan takle krep berem.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Poldi112 ::

2007 - 2001 = 6
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Trubadur ::

[se je nanašalo na odstranjen post.]

Anyway mene čudi, da po vsem tem, kar so zmetali ven (Monad, WinFS) še preložijo stvar.
Berite Thomasa!

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Poldi112, narobe si zracunal. In tudi to ne ves, da sta ta cas prisla vsaj SP1 in SP2 (ki sta mimo grede kar iz lufta priletela), poleg tega, da so na planu bile se druge stvari.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

snow ::

Ja pa saj nimajo 10 delavcev, ki bi delali vse.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

mtosev ::

Employees 63,564 (2005)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mrTwelveTrees ::

jaz uporabljam IE 7 beta, in je super zadeva

rand ::

dragi Miha aka Microsoft, zgleda da si bol novopeceni microsoft entuzijast. WinFS se je prvic pojavil kot ideja objektnega filesystema ze v letu 1992 kot del future operacijskega sistema Cairo. Takrat se je se imenoval Object File System. V prvih napovedih Longhorna je bila to ena kljucnih novosti sistema. Tako da ne govori o enem mescu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rand ()

Matevžk ::

Kako je lahko browser del tiskalniškega podsistema, recimo? Po kateri logiki? V katero šolo so hodili?
Razvoj tega sistema stane toliko samo zaradi slabe zasnove. Vsak, ki dela v IT industriji, ve, da če je browser del tiskalniškega podsistema in del omrežnega podsistema ... ja, razvoj takega sistema stane ogromno, sploh če se zadnja leta CELO vlada trud v to, da bi te špagete odvozljali :\

Ontopic: dejansko so večino ključnih novosti odpovedali. Tako da me tale zamuda niti ne boli toliko. Še za kakšno leto naj zavlačujejo, pa bom že lahko našparal denar za Jabolko ....

[odstranjen del besedila.]
lp, Matevžk

Zgodovina sprememb…

Bistri007 ::

Matevzk, meni pa se zdi, da je v Windowsih vse lepo integrirano in enotno. Nasprotno pa se mi zdijo razni *NIX tako nepovezani, kot da bi vse skupaj voda prinesla - ene in iste funkcije so različno implementirane v različnih delih sistema.

Apple z OS X pa je za power userje lahko le drugi računalnik, nikakor ne prvi.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

IgorGrozni ::

Hm, hmm,...

Microsoft Corp. announced a major shake-up in its Windows division today, just 48 hours after it disappointed consumers and PC-makers with a delay of its next operating system, Windows Vista.

The Redmond, Wash., software giant promoted a longtime manager of Microsoft Office, Steven Sinofsky, to take the helm of planning for future Microsoft Windows operating system and take over the Windows and Windows Live group. Jim Allchin, the co-president of the broader division and a longtime Windows executive, will step down in a previously announced retirement at the end of the year.


Koga bo odpustil OS ....>:D ;)

klemen22 ::

vec, bi MS nardil za uporabnika, ce bi koncno ze enkrat locil Ie od ostalega, kar celi svet zahteva od njih...ne pa da se izgovarjajo na nesposobnost programerjev

Ja ja kao spet monopol.

[Odstranjen poveod za flame.]

Btw.: IE 7.0 beta je pa brskalnik z precej dodelanim vmesnikom, ki (vsaj) meni deluje precej zanesljivo.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

LuiIII ::

Ah ta flamewar! Dejstvo je, da je Vista trenutno po vseh pričakovanjih razočaranje. Najboljše stveri so itak že pred časom opustili in jih pripravljajo za kakšen drug release (WINFS,...). Glede Macov pa bi rekel, da ga uporabljajo ljudje, ki jimje to statusni simbol in tisti, ki res hočejo narediti kaj resnega v grafiki in namiznem založništvu. Upal sem, da bo Vista resen skok naprej, tako pa bo verjetno postalo nekaj v smislu Win 95. Sicer pa alternative so vedno močnejše in cenejše.
Za vse tiste, ki jim računalnik ne predstavlja samo zabave ampak tudi glavno delovno sredstvo (večina?) pa bo glavna novost verjetno to, da ko bom vstavil CD/DVD v enoto VIsta ne bo zmrznila za 5s.

Lui

OmegaBlue ::

Nekaj vas gleda rdeče zaradi neprimernosti posta in/ali spodbujanja flamewara. Malo se postavite na trdna tla, da ne bo jokanja potem.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

3p ::

To, da bo Vista razočaranje si eni želijo še preden so jo videli. Jaz recimo mislim obratno.
---
Pa še glede IE7. Sicer res povozi IE6 (po nepotrebnem) ampak še vedno lahko vzporedno uporabljaš ljubi Firefox/Opero/..., IE7 pa odstraniš preko nadzorne plošče s tem da moraš prej kliknit, naj prikaže tudi posodobitve... Mi pa ta zadnja par dni stara verzija nekaj serje pri navigaciji (pa ne vem, če filozofirajo kaj bi naj knof nazaj naredil ali pa je neki bug - namreč včasih nazaj preskoči podstrani in te vrže ven iz sajta...)

[Odstranjeno besedilo, ki se je nanašalo na izbrisan post.]

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Kvaliteta in razširjenost nista nujno v korelaciji. Najbolj bran časopis je Direkt - pa je tudi najbolj kvaliteten?

Sicer pa nisem govoril le o posnemanju, pač pa tudi o preseganju. Mimogrede: če že Vista koga posnema, potem je to OS X...

Vseeno je destvo, da MS konstantno zamuja in da od velikih napovedi ostaja čedalje manj.

Drugo dejstvo je pa da če bi ljudje ves software, ki ga uporabljajo tudi LEGALNO posedovali - šele potem bi se videlo kakšni so realni tržni deleži in realne cene.
sudo poweroff

3p ::

Matthai: Imaš prav, seveda. Vista/Longhorn katastrofalno zamuja in prav neverjetno je, kaj sa pacali vsa ta leta (sicer se najdejo informacije tudi o tem na kakem winsupersite ipd.).
Pri legalnem posedovanju pa je spet tako... Seveda. Če bi folk moral zadevo kupit, bi v Slo vsi uporabljali Windowse. Enostavno zato, ker naš kupec zgleda takole: Zakaj bi kupil SW, če pa nabavim pirata, pa prišparam 30 jurjev, pa kupim piratske igre, pa prihranim 50 jurjev v pol leta, potem pa namesto tega SW sranja, ki bi itak moralo biti javno in free, kupim grafo za 120 jurjev, pa 400 giga disk namesto 120 giga, da bom lahko gor naložil več piratske robe. Ja, ampak če bi bilo treba vse kupit, bi folk kupil Winse, ker se še vedno ne bi hotel odrečt igram. Recimo. Kupil bi vinse, pa dve igri v pol leta, pa 120 giga disk pa grafo za 50 jurjev. :/ Okej. To je bilo malo karikirano in seveda prav možno, da bi začele igre masovneje izhajati tudi za linux... hja, pa ostala orodja...
Kjer pa že pridemo do ene ekonomske finte, ki sicer (hehe) trenutno ne vem kako se imenuje. Dve dopolnjujoči tehnologiji... Recimo OS/uporabniška programska oprema... Če eno narediš smešno poceni (kot se poskuša doseči z OSom) lahko podražiš drugo. Strošek za kupca je na koncu enak, samo denar iz žepov firme X premestiš v žepe firme Y. Zakaj pa misliš, da recimo nek IBM tako vneto podpira linux, hkrati pa noče nič slišati o tem, da bi začel naokoli deliti svoja "corporate" orodja... Zakaj ni Notes, pa Rational orodja pa to free?

Microsoft ::

3p, tisti z back gumbom je mozno, da je bug. Recimo, tule na STju, ni vazno kolko strani prekilkas, ne mores se vrnit nazaj.

Sem pa opazil novost, od prejsne bete, da blokira nekatere "aktivne" elemente na strani. Tko, da moras najprej naj kliknat, da se lahko izvede. Pac, verjetno bodo veliko dali na varnost, kar je kul.
Potem, glede tega, da povozi IE 6. Ja res je, samo ce ti IE 7 ne pase, ga pac dol vrzes in se ti prikaze stari IE 6.

Sem pa drgace razocaran nad odlocitvijo, da bo IE 7 ignoriral nastavitev za Clear Type. Ker s to stvarjo mam jst en sam zmazek. Upam, da bo obstajal vsaj kak registry hack, da to skenslam.:|


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

3p ::

Pecorin: potem je "prihodnost računalništva itak rešena". Vsi kupimo mace, pa bo.
Ampak mogoče pa ni čisto tako: MS usability labs

poweroff ::

No, funkcija by funkcija pomeni tole: Vista ima tale applet - Dapper ga bo imel tudi. Vista nimaima WinFS podpore, Dapper bo imel tudi podporo nekemu novemu FS-ju. Vista bo imela auto updates - Dapper bo imel tudi.Itd. In dejansko so zadeve uporabne. Se pa zgledujejo tudi po drugih OS-ih, brez skrbi...

Prav tako kot se tudi MS zgleduje po drugih. Saj v tem je štos - da stalno gledaš kaj dela konkurenca in jo dosegaš ter presegaš. That's why we need diversity.
sudo poweroff

Poldi112 ::

Malo offtopic, ampak /. poroča, da bo office tudi zamudil. In potem smešen komentar, če bodo Office preimenovali iz 2007 v 2008, da bo še vedno izdan pred pričakovanim izidom :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

modicr ::

(mimogrede: vsi tako strašite, kako močne računalnike bomo morali imeti, da nam bo Vista delala spodobno. Prosim za kakšen test ali vsaj uradne podatke. )

$366 VISTA PC
http://www.sellsbrothers.com/news/showTopic.aspx?ixTopic=1972

Mythbusting Windows Vista - Memory Management
http://thelazyadmin.com/index.php?/archives/396-Mythbusting-Windows-Vista-Memory-Management.html

Moje mnenje: ce bos disable-ov SuperFetch, Windows Desktop Search in vsakodnevno defragmentacijo, potem bo Vista ok na Duronu 1300 s 512 MB in FX-5200.

Lp, Roman
(c) nisem patentiran

antonija ::

Ce disableas celo visto pol zadeva laufa na skatlici od CDja (in to brez CDja, samo skatlica!!!8-O). Kje je fora izklapljat te stvari ce so skoraj edine novosti ki pridejo ven?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mercutio ::

Microsoft:
"Sem pa drgace razocaran nad odlocitvijo, da bo IE 7 ignoriral nastavitev za Clear Type. Ker s to stvarjo mam jst en sam zmazek. Upam, da bo obstajal vsaj kak registry hack, da to skenslam."

Đizs, če bi kdaj pogledali "Internet options". Tam lahko lepo sklukaš Clear Type, ni treba hekat registra.

Bistri007 ::

Antonija: Ce pa ze govoris o neki uber-superiornosti winsov pa dej prosim vsaj 1x podat kaksen tehten argument.

Windowsi so binarno kompatibilni za Windows programe od Windows 3.0 iz leta 1990, pa tudi večina DOSovskih programov iz zgodnjih osemdesetih.

Današnje (letošnje) Linux distribucije pa imajo še danes medsebojne probleme z medsebojno binarno kompatibilnostjo / kompatibilnostjo gonilnikov. ERGO, manj programov, predvsem od malih podjetij, ki delujejo na shareware modelu in manjša podpora s strani malih proizvajalcev strojne opreme. Sharewara pa ni prav dosti v Linux/BSD svetu, kaj ne???

OS deset, čeprav so prešli na povsem novo podlago (iz OS 9, sedaj pa še na x86) ne trpi za nekompatibilnostjo, ker preprosto ne sme. Ne me narobe razumeti, jaz si želim čimbolj krute konkurence: boljše za vse nas, tudi za proizvajalce SW&HW.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Poldi112 ::

Binarna kompatibilnost? Haha.
Instaliram sp2 za xp in crkne proklik.
Driverji za tvtuner delajo samo v win95/98.

Praktično nič zahtevnega iz Dos-a v win ne deluje.
Win 3 programov nisem nikoli poskusal poganjati na čem novem, ampak tudi močno dvomim.

Zanimivo da se mi v Gentoo-ju to ne dogaja. Verjento je razlog koda, ki jo samo na novo prevede. Ne vem, nisem programer. Ampak tega stanja ki ga opisuješ nekako ne vidim.

Shareware? A to še obstaja? In čist zakaj je boljši od freeware-a?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Bistri007 ::

Binarna kompatibilnost? Haha.
ajde, da vidimo. Jaz sem hotel poudariti binarno kompatibilnost s staro aplikacijsko programsko opremo v Windows in kompatibilnostjo gonilnikov med sodobnimi Windowsi od 2000, XP, 2003, delno Vista (64-bit izjeme). Linux nima popolne binarne kompatibilnosti za programe od par let nazaj, ne med distirbucijami tako za aplikacijsko kot sistemsko (driverji ipd.) programsko opremo.
Vendar za vse, kar naštevaš so krivi driverji, tj. sistemska programska oprema.

Instaliram sp2 za xp in crkne proklik.
DEP ja. SP2 je res lomil kompatibilnost pri delu programske opreme, ampak na račun varnosti in še to skoraj izključno nedokumentirane dirty hacke. Vendar v primeru Proklik-XP SP2 je bil problem v COM gonilniku.

Driverji za tvtuner delajo samo v win95/98.
Driver pač.

Praktično nič zahtevnega iz Dos-a v win ne deluje.
Če so programi uporabljali int 21, int 10, EMM & XMS delujejo. Če so pa čarali z IRQju in DMA, potem pa so se igrali za driverje...

Win 3 programov nisem nikoli poskusal poganjati na čem novem, ampak tudi močno dvomim.
oasp.exe Slovarji meni še danes lepo delujejo.

Zanimivo da se mi v Gentoo-ju to ne dogaja. Verjento je razlog koda, ki jo samo na novo prevede. Ne vem, nisem programer. Ampak tega stanja ki ga opisuješ nekako ne vidim.
Prevede, kar se prevede. Ampak neodvinih programov pa ne veliko.

Shareware? A to še obstaja? In čist zakaj je boljši od freeware-a?
Jah, internet je poln programov, ki delujejo 14 ali 30 dni, s polno ali delno zmogljivostjo (ali neomejeno z delno zmogljivostjo). Prednost tega modela pred freeware je, da lahko razvijalec s svojim delom zasluži. Večina majhnih proizvajalcev nudi preizkusno verzijo. Le največji nimajo preizkusnih verzij svojega softvera.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Poldi112 ::

In kateri shareware recimo ti uporabljaš? Ker kolikor sem jaz opazil tist 14 dnevni lock ni efektiven. Ali se ga reši s crackom, ali pa (bolj pogosto) s tem da uporabljaš drug (free) program.

Za freebsd je več kot 12000 programov, plus da ima linux združljivost (cifro navajam za freebsd, ker jo poznam in ker ga tudi uporabljam). Težko boš našel en shareware, za katerega nimam freeware/opensource alternative. Ki navadno ni alternativa, ampak presega kakovost tistega shareware-a. Tudi če ga kupiš.

Ne vem, jaz nikoli nisem imel problemov s tem da kakšen program ne bi več delal na linux-u. Niti razmišljati mi ni bilo treba o tem. Cel sistem se posodablja z enim samim ukazom. Milina.

In slovarji so ena sama aplikacija. Imaš se katero? Ker če pogledaš, praktično vse kar uporabljaš je na voljo za vse platforme (razen par gnilih izjem ala slovarji). Isto je v linux-u. Pač, sistem gre naprej, aplikacije pa tudi.

Problem ni shareware, binarna kompatibilnost ali zahtevnost uporabe, ampak profi programi. Recimo QuarkXpress v mojem primeru. In igre za nekatere. Tu se pa počasi neha.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

64202 ::

> Linux nima popolne binarne kompatibilnosti za programe od par let nazaj

Glede driverjev res nima. Ampak glede programov se pa motis, od sistemskega vmesnika (kernel, libc), se nikoli nisem imel tezav*, pa redno prevajam za glibc 2.2 (~2000). Bi tudi za 2.1 naceloma lahko, samo tam se ni bil unicode postiman in bi moral vse unicode stvari "na roke" narest, pa itak noben vec ne uporablja 2.1.

* enkrat sicer - linux 2.6 vrne napako ce mmapas fajl z velikostjo nic, 2.4 je vrnil uspeh, je pa res mmap potem neuporaben
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

opeter ::

Celotna tema je odšla s tira. Le zakaj :\

No jaz bi samo toliko dodal, enkrat sem instaliral Linux (sicer SUSE, ki mi je bil kar všeč, edini problem, kar sem imel, je, da so mi malce primanjkovali programi... no ja, da se malo zajebavat, ampak to pa je tudi vse. Photoshop mi je bolj domač... ravno takrat sem delal eno ilustracijo, pa sem rekel, pa bomo poskusil "problem barvanja" rešiti v Gimpu". Po uri in pol uri zajebancije sem rekel... "j*bemti!" in vklopil Mac-a.
Ta čas sem disk v PC-ju formatiral in pa ponovno naložil gor stare Winse xp.

V gimpu sem začel, v Photoshopu končal...
http://www.epilogue.net/cgi/database/art/view.pl?id=68366

Kaj sem s tem želel povedati? :\ Sem povprečen uporabnik OS-ov (sicer večino advanced nastavitev vem, kot je odstranitev HIDE opcij iz sysoc.inf v Windows/System32 - tako da lahko resnično odstraniš večino smeti - kot so internetne igre in podobna šara - MSN Explorer) in mi je zelo važno, da vidim zadeve "grafično". Mene ne zanimajo ukazne vrstice (imam jih poln kufer, že s komodora pri kolegu, pol na Amigi500 - sicer mnjam - super računalnik, pa GUI od AmigaOS-a, mater... pol pa še v začetku devetdesetih MS-DOS in QEMM, EMM, pa editiranje Autoexec.bat, config.sys, fak!!!), prejšnjič pa me je skoraj kap, ko sem pri zagonu MacOS X-ke dobil terminal! Da, črni terminal. Oh f*ck! Kako naj zdaj zaženem/vstopim v sistem (oz. v okenski upravljalnik?) Hja zelo simple - vtipkal sem "exit" in Enter. Po tistem sem že videl, da sem narobe nastavil prijavo v programčku MacPilot.

Meni, kot večini uporabnikov računalnikov je zelo pomemban ena stvar: čim bolj enostavna uporaba računalnikov. Če pa mora biti že neka nastavitev, naj bo to grafično narejeno (aka Xteq Systems X-Setup, TuneUp Utilities, Tweaki for Power Users, MS TweakUI in milijon ostalih). Ker omogočajo isto, kot ukazna vrstica in šarenje po registru, rezultat pa je v bistvu enak.

Meni se novi UI od Windows Viste kar dopade. Malce je kičasto, ampak menim, da se bo dalo narediti svoje teme, podobno kot je to omogočila Luna v XP-jih. V MacOS-u ternutno uporabljam Max Rudenbergovo temo Milk. Je bolj prijeten na pogled, kot originalni cukrčki od MacOS-a. Tak da, vse se da nastaviti. Tudi s pomočjo UI-ja. Ukazne vrstice ne rabimo (tako, da po možnosti naj ostane skrit). Vsaj "normalni userji" ne. Tisti pa, ki rabi ukazno vrstico, pa že itak ve, kako se ga prikliče. Jenny from the Bottle, baby... oh, yeah! :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

MasterBlaster ::

Ena velika pomankljivost windowse je praktično neobstoječe analiziranje napak in pomanjkanje log datotek. Npr. kaj si boš pomagal s sporočilom v event logu v stilu "Faital eror in windows transaction service. Service will now stop", ki se ti začne pojavljati po tem, ko je je sistem brezhibno deloval več kot leto brez sprememb konfiguracije.

Da sploh ne omenjam, da vaskih par let zamenjajo razne tehnologije, kot so npr. OLE, COM, DCOM, ActiveX, ISAPI, :Net, ... in s tem grenijo življenje nam razvialcem. Pred par leti so sveto razlagali, kako je tehnologija prihodnosti trinivijska arhitektura, na podlagi COM-on in ActiveX, sedaj je tisto tapravo .NET , čez par let pa grem stavit, da si bodo spet izmislili nekaj novega, ker se to ne bo obneslo. Vse to je posledica tega, ker se ne držijo standardov in vedno delajo nekaj po svoje.

Tipičen primer tega je merganje windows in internet explorerja. Pred par leti so ju združili, da so dobili argument, zakaj naj bo IE instaliran pri default instalaciji sistema. Sedaj so si dobili monopol na tržišču in tega ne potrebujejo več, zato ju bodo ločili, ker bodo s tem "povečali varnost". To je sicer legitimni razlog, ker so z integracijo IE-ja v sistem odprli celo množico varnostnih lukenj, ki jih sicer ne bi bilo. Posledica pa je cela množica virusov tipa Code Red im Melisa, ki so naredili miljonsko škodo. Seveda M$ za to ne bo odgovarjal. Nasprotno, uporabniki sistemov Win2K in starejših bodo prisiljeni kupiti novi operacijski sistem, če bodo hoteli uporabljati brskalnik, ki bo kolikor toliko varen.
Tk je pa pika .

darkolord ::

Z večino sporočil v event logu se da kr dost pomagat...

MasterBlaster ::

@crnapika: Vse kar si napisal so legitimni razlogi za en tip uporabnikov. Spet drugi, tehnično bolj podkovani, pa se v takem sistemu počutimo, kot nam je nekdo zavezal roke in od nas zahteval, naj začnemo premetavati kup peska, če uporabim to kot prispodobo. Idealni sistem mora omogoče enostavno upravljanje sistema preko grafičnega vmesnika, hkrati pa omogočiti naprednim uporabnikom, da se spustijo v drobovje sistema.

Glede gimpa, obstaja Gimpshop, ki je nekakšna modifikacija uporabniškega sistema gimp-a, da ima menuje na podobnih mestih kot photoshop. Ni sicer 1:1 kopija photoshopa, se pa v njem uporabnik photoshop-a zelo hitro znajde.
Tk je pa pika .

antonija ::

A klemen se ja pa zgubu?

Bistri, izdajanje v binarni obliki je.... za winse :) (pa ne spet flejmat, to je bla sala). Zdej pa resno: ce mas ze instaliran kompajler in vse potrebne knjiznice, zakaj rabis binary? Edino za kar je binary dober je za skrivat kodo (sej jo ima vsak pravic skrivat, ce jo je napisal), kjer se pa tvoj zivljenski moto (in podpis) stepeta z FLOSS principom: to da delas nekaj se za kaj drugega kot denar. Pa ne me narobe razumet: nic ni narobe ce hoces zasluzit, sej hocemo vsi. Narobe je to da brezveze flejmas vsako OS stvar samo zato ker ne maras principa...

Jaz vecinoma uporabljam winse in placljiv (ne nujno placan>:D) software. Na sihtu itak nimam izbire, doma se pa izogibam winsov kolikor se le da. Pa ne ker se mi je billy zameril, ampak zato, ker, odkar sem se zacet ucit kaj linux zmore, winsi nimajo za burek (vsak wokrstation edicije, e.g. XP) proti linuxu. Na drugi strani pa pri obdelavi fotk in videa linux nima za burek (kar niti ni napaka linuxa, ampak pomanjkanja programov in moje razvajenosti na photoshop in premiere). Jebiga, 'right tool for the job' scena, ni druge.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MasterBlaster ::

Z zgornjo napako sem se ubadal več kot en mesec, pregledal cel google in google groups. Na koncu je pa je težavo odpravilo to, da smo access zamenjali z kulturno bazo. Se pravi, da je bilo potrebno predelati aplikacijo.
Tk je pa pika .
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

blank window page

Oddelek: Pomoč in nasveti
261406 (1406) rozica
»

Preizkusite Visto v brskalniku

Oddelek: Novice / Brskalniki
434463 (2750) MrStein
»

IE7 končno v naše mlinčke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12113726 (8689) OrlyTM
»

Internet Explorer 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10117209 (13179) 3p
»

Internet Explorer spet služi širjenju zlobne kode (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
715477 (5477) reborn

Več podobnih tem