» »

Selitev kabelskega interneta (Telemach) v drugo sobo!

Selitev kabelskega interneta (Telemach) v drugo sobo!

steelcat22 ::

Pozravljeni!

Rabil bi en nasvet, glede selitve interneta v drugo sobo. Namrec pred kakimi 2 leti sem vzel kabelski internet pri Telemachu in takrat so mi njihovi mojstri vse skupi zrihtal. Iz ene sobe v kateri je CATV prikljucek so potegnili kabel skozi steno v sosednjo sobo v kateri imam trenutno racunalnik.

Sedaj se nameraval seliti nazaj v to sobo. Na Telemachu so mi odsvetovali, da bi kabel izlkljucil iz modema, ga povlekel nazaj skozi steno in ga tam zopet prikljucil v modem. Pravijo, da je bolje pustiti modem tam kjer je in da ce je mozno naj vlecem UTP kabel v drugo sobo. Modem je znamke THOMSON.

Kaj pa vi menite?

Regards,
Steel

P.S.: V primeru, da bi ga kabel povlekel nazaj, bi bil zaradi njegove dolzine malo zvit v klopcic.

Cinderela ::

Lol joke stoletja. Sej pa lahko odrezes kabl. Pazi samo da ga nebos prelomo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cinderela ()

Jakka ::

Ti kar kabel potegni nazaj v sobo, pa ga zvij. Ima da dela.

MaliIndijanc ::

Oj

Ti sem mel sam podoben problem, ni problema potegneš kabel nazaj, zviješ v kolutek, proklopiš na modem pa mora delt, pazi samo na konektor, ker sem ga jaz odtrgal, ko sem kabel vleko skozi steno, pa sem pol vseeno moral klicat, pa so dost hitr (naslednji dan) prišli konektor naštimat, dal ene 2K za prihod tehnika.

Lp
Indy

Azrael ::

Konektor, ki je na koncu kabla in je priklopljen na galvansko ločilko, se imenuje F-konektor, dobi se vsaj v Merkurju, najbrž pa tudi v drugih trgovinah s tehničnim blagom, stane pa drobiž.

Montaža bolj enostavna ne more biti in tudi v primeru odtrganega konektorja ni panike. Pri TM imajo sicer take F konektorje, ki so stisnjeni na kabel, ampak to je bolj ali maj samo lepotni dodatek.

Če boš krajšal kabel ali odtrgal obstoječi konektor in boš zato prisiljen uporabiti drug konektor, pazi le, da se oplet kabla (katera od njegovih tankih žičk) ne bo dotaknla ostrednje žile koaksialnega kabla, ker v tem primeru internet ne bo delal, tudi TV sprejem bo zanič, dokler ne odpraviš kratkega stika.
Nekoč je bil Slo-tech.

steelcat22 ::

Tenks za vasa mnenja. Verjetno bom pa le probal kabel za sabo potegnit. :)

Regards,
Steel


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5826902 (12631) denisbegood
»

Telemch Blok Televizija Kabel prestrizen... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13723775 (19316) Mesar
»

Optika (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7113565 (10981) Skyman
»

internet in siol tv do sosednje hiše (50 metrov)

Oddelek: Omrežja in internet
184589 (4181) Tilen
»

Kako na internetni kabel priklopit TV kartico

Oddelek: Omrežja in internet
164075 (2641) Brainstorm

Več podobnih tem