» »

error loading operating system; pomagajte prosim :(

error loading operating system; pomagajte prosim :(

perci ::

Stvar je sledeca: kupil sem nov maxtor 40 gb disk, ki ga moja abit bh6 z originalnim biosom ni prepoznala; seveda sem zapekel najnovejsi bios in tokrat ga plata prepozna. Zabootam win2k iz cdja, formatiram disk na ntfs, zacne se kopiranje filetkov, ko pa reboota komp, mi javi error loading operating system; Ce se komu kaj sanja, bi ga lepo prosil za pomoc

zile ::

Sistem zalaufi s sitemsko disketo od WIn98, pol pa v ukazni vrstici napiši fdisk /mbr. Ma da dela.

OrlyTM ::

Mal tut poglej ker device maš izbran za butast.

lp
orlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

perci ::

Probu sem to z win98 bootdiskom, pa ni nobene razlike, pa sej a ni tko, da se master boot record ob formatiranju itak pobrise (ne vem tega-sam ugibam). Najbolj cudno pri vsej stvari je pa to, da ce sformatiran disk priklopim kot slavea in zabootam z drugega diska, kjer so gor win2k, je disk v winsih normalno viden in se da tut kopirat gor stvari.

perci ::

A ma kdo mogoce se kak predlog???

OZZY ::

a si na disku naredu particinjo in jo aktiviral?
Go with the flow.

perci ::

sem tut to naredu, pa zdele sem sele opazu, da mi disk dela na ata33, ceprav disk podpira ata133, plata pa mislm da ata66

RoMar ::

Jaz bi na tvojem mestu se enkrat preveril boot flag

OZZY ::

perci za ata 66 vklopi v biosu tam ko imaš ide kanale (ne vem točno kake so nastavitve) ampak ena mislim da je auto in druga nekaj drugega. sprobaj pa bo delal na ata 66.
Go with the flow.

perci ::

nope, ne bo drzalo, sem probal vse moznosti v biosu, vlkjucno z auto in ne dela na ata66; se mi pa vse bolj dozdeva, da stvar ni v plati, ampak v disku, ker sem probu disk tut na drugmu kompu in tut tam napise isto error loading operating system (aja, da ne bo pomote, mam dva enaka diska in ta drug pa dela na enmu kompu, zato sm sprobal drugi disk se na zloglasnemu racunalniku, sam tam pa sam zacne nalagat win2k pol pa resetira, verjetno zato ker je racunalnik popolnoma drugacen, vse komponenete, ampak pride pa cez tiste bele crtice ki se nalagajo)
A nej nesem zamenjat disk??

Spajky ::

Probaj v Biosu pod Ide setup auto configure /detect disk in potem sejvaj!
ali pa je kaka root datoteka skorumpirana...prepisi jo z onega diska s katerega dela... 8-)

perci ::

Konec dober, vse dobro :)
Ja, disk dela. Sem ze cist popizdu in ga nesu nazaj tja kjer sem ga kupu in mi tip cez en dan rece, da ni z diskom nic narobe, da je njemu vse lepo delal. OK si recem bomo pa se enkat probal in glej ga zlomka: kot po cudezu sem lahko win2k instaliral v prvem poskusu. Aja pa kar se plate tice, sem ugotovil, da podpira samo udma 33, smrc. Kaj mi pol nuca ata133 disk, mah nc, sam da dela :).
Hvala vsem za pomoc
LP Peter


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nova grafična - disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
261908 (1345) pegaso
»

A je to normalno al je disk prepočasen?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
443044 (2097) strictom
»

Hudi problemi z diskom v WinXP

Oddelek: Strojna oprema
141174 (1034) morphling1
»

Windows Register!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191255 (961) Loki
»

Pocasen racunalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
191578 (1314) CEZAR

Več podobnih tem