» »

Pocasen racunalnik

Pocasen racunalnik

CEZAR ::

Zadnje case opazam da je moj racunalnik zelo pocasen.Sam ne morem ugotoviti kje je napaka zato se obracam na ta forum.Sistem je sledeci:
Abit kt7-raid 133
Duron 600/800 temp. 38-40 c.
Hercules 3d prophet II GTS 32 MB
ibm dtla 307030
rama 256 mb pc133
zvocna audio pc 128
mrezna Compex rl100atx pci
Sistem je win 2000 pro.Prej sem imel win 98 in imam obcutek da mi je vse boljse delalo.V 3D MARKU 2000 sem imel razultat cez 6000 ( tudi v win 2000) sedaj pa komaj 2500.ProgramoI ki mi stalno delajo so antivirus norton 2001 i n BlackICE.Tudi pri zagonu in ugasanju compa imam obcutek da mi disk dalj casa nekaj melje.Ali obstaja kaksan program da bi mi sistem stestiral?V 3d marku mi posamezne stvari ne more narediti.Prosim samo resne odgovore. L.P

Sirki ::

Zlo verjetno da ti ne dela ata 100 za HDD. Če boš pogledal v device manager boš verjetno vidu, da ti HDD dela v PIO mode. Rešitev?? Počakaj na Service Pack 2 za Win2k.

ChiefThunder ::

Seveda, tak program je SiSoft Sandra, najdeš ga pa pri downladih. Dej povej če si kj v Biosu premiku, k je to lahko vzrok.
Je pa tud to, da windowsi 2000 porabijo več rama kot win98.

MRB0rYS ::

Ja sisoft sandra bo tu jo pa potegni dol pa ša crack je zravn

Klikni
b0rys

Cr00k ::

jst bi pa najprej disk spucu...temp. fajli...kos :)...pa ostalo saro...potem pa defragmentiru....:)...to je prvo...potem bi pa pogledu resorse k jih winsi nucajo...virtual ram bi tut mel povecu...ce delajo kaki proggyji pocasnej...(max, photoshop..)..aja pa pogledu bi ce je u biosu use na svojem mestu :=)...to je use ot mene...

||_^_|| ::

nared to k je Cr00k reku, pol pa preglej vse programe k ti laufajo skos, ker jst sm meu podobn problem in sm ga rešu tko, da sm najdu en bedn program k se je zagnau vsakič k sm pržgau comp. in je biu v sklopu voznikov za printer (NEC), in od takrat naprej ga redno ugašam in so se zmoglivosti več k podvojile! tko da mau počekeri!

Samson ::

Probi norton antivirus odtrgat od dela, kajti tudi ce wordov dokument pozenes, ga on prej pregleda...potem pa nadaljujes lahko z delom. Lahko pa da je tudi kaj druzga, kaksen gonilnik za grafiko al pa kaj podobnega,skratka preglej gonilnike.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

MadMax ::

Da nimas slucajn kako 80Mb vlko sliko za ozadje?:D

CEZAR ::

Mislim da bi lahko bil hard disk krivec za probleme.Jaz ga sploh nikjer ne vidim.Tudi pri zagonu racunalnika mi ga ne pokaze.Za prim master mi pokaze CD.V device menagerju ga najdem v disk drives SCSI DISK DEVICE.Pod ide/atapi controllers ga ni.Sandro imam samo ne vem kateri razultati so tapravi.Ce je treba lahko jih napisem.Disk imam sedaj priklopljen na na taplav konektor.Na temu konektorju nisem mogel instalirat win 2000 ampak na onemu drugemu.Pozneje sem instaliral driver HotRod100pro in "prekuplo"kabel za disk.Imel sem obcutek da to dobro dela.Sedaj vidim da to dela z eno tretino hitrosti.Jutri bom naredu defrag pa bomo vidli kaj bo.L.P

Sirki ::

Jst sem imel v Win2k pri benchmarku za HDD rezultat 1910!!!!!! in to pri ATA 100 in IBM DTL HDD, v win 98SE pa 22130. Pol sem šou pa gledat kva je blo, je bil pa že po defoltu nastavle HDD na PIO mode in ga nisem nikakor mogel spravit na DMA. Mislem da je to en žužek v Win2k, pa še IBM prav glih tako.

OrlyTM ::

lejga Cezar ... normalno :) Disk imaš priklopljen na drug kontroler (Uata100 RAID), ki je sicer na mama plati, ampak se obnaša kot samostojen del, če hočeš instalirat OS na disk, ki je priključen na ta kontroler, moraš ob setupu win2k povedat sistemu, da uporabljaš drug kontroler ... ko se ti začne nalagat setup, ti v spodnji vrstici piše, PRESS F6 IF YOU WANT TO INSTALL ADITIONAL DEVICE (al neki tacga, nism čist prepričan, sam vem, da je treba F6 pritisnit), pol pa počakaš, da en del naloži in nato te vpraša katero dodatno napravo hočeš uporabljat, tam pa nastopi disketa z driverjem za uata100-RAID kontroler, ki si jo dobil zraven matične plošče (čeprav ti svetujem, da si na abitovi domači strani podljaš novejšega, ki je prilezel že do verzije 1.03 --- Driver ver. 1.03b !), vstaviš jo v disketnik in računalo napotiš na njegov naslov, kjer bo našel driver, ga namestil in vala, tu imaš disk, na katerega lahko namestiš sistem.

PS: win2k nimajo podpore za ata100 diske in njih kontrolerje, zato ti bo disk pač delal na ata66... pa ne se sekirat, sej bo kmal sp2 tuki, ga vsi lastniki uata100 diskov že težko čakamo... I think :)))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

jetam ::

Kupi Promise Ultra100 kontroler pa bo. HPT3xx je eno samo sranje. Men je disk sesu pa sm šou v trgovino kupu promise in evo dela ko urca. Nortona pa le ugasn... a se tok bojiš za sistem al kaj? Razen če skos gor daješ iz čudnih disket proggye pol ne rečem... Kar dobiš prek imejla pa zbriš če ne veš od koga je oz. kaj je.

CEZAR ::

Nekaj razultatov iz Sandre ce slucajno kaj pomenijo.
CPU Benchmark ALU 2224
FPU1099
Memori
ALU/RAM 379 MB/S
FPU/RAM 442 MB/S
DISK C 15140
UDMA66 13000
UDMA33 8000
orliTM res je tako kot si napisal.Samo sem jaz pozneje nalozu driver za raid.Ali to pomeni da bi mogel disk nazaj prestaviti da bi delo na udma 66?Zanima me ali SP1 ima popravke za te hrosce?L.P

MaJsTeR ::

Za primerjavo ti pošiljam moje rezultate na:
Abit kt7-raid
Duron 650/850
Hercules 3d prophet II MX 32 MB
ibm dtla 307030
rama 128 mb pc133
Kot vidiš mam podobno konfiguracijo.

In pa rezultati:
ALU 2381
FPU 1156
C: 21038
ALU/RAM 445
FPU/RAM 527null

AndrejX ::

Jaz imam s podobno konfiguracijo tele rezultate:
Abit kt7-raid
Duron 600/600
Hercules 3d prophet II MX 32 MB
ibm dtla 307030
rama 256 mb pc133

ALU 1669
FPU 816
C: 22664
ALU/RAM 447
FPU/RAM 537

Samson ::

PPL, za ata66 diskovje uporabljat MORATE pognat .reg datoteko, ki je win2000, ker drugace NE DELAJO kot ata66. Ce kod .reg datoteko nuca, naj se javi...Ali pa luni me mejlaj, pa je damo u DL sekcijo...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

jetam ::

Kaj pa UATA100?

jetam ::

Moja config:
Abit BP6 (BX čipset)
dual CeleryA 400@500@1.85V
Matrox Millenium
IBM DTLA307015 na Promise Ultra100
384 MB cas2 SDRAM (SpecTek)

rezultati:
ALU 2702
FPU 1330
C: 17619
ALU/RAM 273
FPU/RAM 291

OrlyTM ::

SP 1 ne odpravi teh hroščkov in po mojih informacijah (ni zanesljivo ampak močno verjetno) jih tut sp2 ne bo !
Očitno bo treba počakat na žvižgača :) Za ATA 66 enablat je pa tko kt je napisov Samson, sam da jest nism mel .reg datoteke in sm šu ročno popravljat register, žal pa se ne spomnim, kje sem to vklopu ... se mi zdi, da sem v win.ini reviji prebral navodila :)

Samson: meni prosim pošlji ta .reg ... bom še kdaj rabu :)
Klik!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

CEZAR ::

Nic.Moj problem je izgleda neresljiv.Jaz bom sel nazaj na win98.Daj malo napisite kako naj to naredim glede na to da zdej imam gor win.2000 pro.L.P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d mark 2001 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1017152 (6025) Doc
»

EPOX 8KTA3

Oddelek: Navijanje
351819 (1524) danielka84
»

Anketa za vse Slo-tech-ovce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
565505 (4646) Tiger
»

RAID kontroler (abit kt7)

Oddelek: Strojna oprema
271984 (1785) Igor
»

Abit KT7-RAID TEŽAVA

Oddelek: Pomoč in nasveti
131874 (1699) TuXterrestrial

Več podobnih tem