» »

Iz Thunderbirda na Gmail

Iz Thunderbirda na Gmail

beerhunter ::

Imam ene 800MB emailov na disku, ki mi žrejo prostor, pa bi rad mal počistil. Sicer sem jih že arhiviral na CD, ampak zdaj bi jih rad spravil še na gmail, kjer mi bodo dosegljivi od kjerkoli, pa še drugim bodo na voljo.

Kako bi to najlažje izvedel?? Hvala.
-----
"Gee, I thought we'd be a lot higher at MECO!"
Steven Hawley after STS-41D's pad abort 4 seconds before liftoff

MAC.H ::

Zelo težko, v bistvu bi si jih moral poslati (preusmeriti na Gmail). Ker pa je izhodna hitrost interneta precej manjša od vhodne, je to časovno zelo vprašljivo. Pošlji mail z velikostjo 10 MB in meri čas, ki ga potrebuješ za pošiljanje. Nato tisti čas pomnoži z 80.
MAC.H

beerhunter ::

Ja težko bo, ja. Sicer cajt ni problem. Sem se neki matral in nastavil message filter, tako da forwardira izbrane emaile na gmail naslov. Ko filter poženem se sicer izvede, vendar mi potem poštni strežnik tečnari da je preveč emailov za poslat (verjetno majo kak anti-spam nastavljen :| ). Ima kdo kako idejo kako bi naredil presledek med pošiljanjem - recimo en email na x sec. ?
-----
"Gee, I thought we'd be a lot higher at MECO!"
Steven Hawley after STS-41D's pad abort 4 seconds before liftoff

jure1825 ::

Ne vem točno kako bi delovalo ampak mogoče bi se dalo če bi si inštaliral gmail filesystem, ki ti naredi še en disk, ki pa dejasnko vse shranjuje v gmail, potem bi pa naštimal, da ti maile kopira na ta disk z nekim intervalom?

beerhunter ::

Jure, gmail file system sem inštaliral in dela. A vseeno je težava, ker v mapi, kjer TB hranjuje emaile, ni posameznih emailov temveč samo en fajl, n.pr. inbox (brez končnice). Je pa velik, tako da predvidevam da vsebuje vse emaile skupaj.

No če ne gre pač ne gre, hvala vseeno...
-----
"Gee, I thought we'd be a lot higher at MECO!"
Steven Hawley after STS-41D's pad abort 4 seconds before liftoff

jure1825 ::

Pomoje ne gre.

Jaz sem, ko sem si delal kopijo mailov na cd spremenil mbox file v posamezne htmlje

emerge mhonarc
mhonarc Inbox
ti naredi en index html file s povezavami do posameznih mailov v html obliki in attachmentsi.
Za naredit backup na cd je to v redu in hitro ampak za gmail pa ne vem če bi bilo v redu.

jure1825 ::

kaj pa to
gml

beerhunter ::

Ha! Točno to! Sicer gre bolj počas, ampak sej imam cajt...

Hvala!
-----
"Gee, I thought we'd be a lot higher at MECO!"
Steven Hawley after STS-41D's pad abort 4 seconds before liftoff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10523992 (10622) donvito
»

gmail - obupno trapast (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
667442 (6001) Tody
»

email.si zaključuje svojo zgodbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
6312956 (9768) FitnessBoy
»

Ali postaja email.si vedno bolj nezanesljiv?

Oddelek: Omrežja in internet
363764 (2349) marsovcek
»

Več kot neskončno velik e-predal (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
608320 (6259) PrimozR

Več podobnih tem