» »

Čuden DVI konektor

Čuden DVI konektor

Han ::

V roke sem dobil grafično kartico, podobno tej na sliki. 8-O Nenavaden priključek se bolje vidi, če sliko povečate. Za kakšen priključek gre? Obstaja kakšen vmesnik na standarden DVI? Ali pa morda kabel, ki ima na eni strani DVI in na drugi ustrezen digitalni priključek? :\

Isht ::

Imaš več različnih DVI konektorjev, različni proizvajalci uporabljajo različne.
Če nimaš priloženega pretvornika na standarden DVI, pozabi vse skupaj. Priložen bi moral bit pa vsaj DVI-VGA pretvornik, če pa tud tega ni, pa vrni kartico nazaj in kupi drugo, ki bolj ustreza standardom.

Han ::

Grrrrr, kako to sovražim, da se ne morjo držat enega (beri: najbolj razširjenega) standarda. Na tej sliki je priključek zelo dobro viden...

To je takoimenovani DMS-59 priključek za digitalni video. Še bolj pa sovražim, da zraven kartice ne priložijo ustreznega adapterja ali kabla. ;(( ;(( :(

Han ::

Huh, vse kaže, da se bo DMS-59 kmalu začel (spet) pojavljati na prodajnih policah. Hmmmm....

No, če kdo najde v kakšni naši štacuni 'čudo', ki DMS-59 pretvori v dva DVI priključka, se priporočam. Hvala. :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Daedalus ::

Nvidia Quadro karte majo takele priklučke, IIRC. Čemu služi si pa itak že pogruntal. Pejd malo na kak servis težit al pa štacunu, mogoče majo kje kak pretvornik na dual DVI.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Isht ::

Hmm... kako sranje... Ampak a ne bi blo potem logično, da bi zraven dobil pretvornik za ta konektor?
Sicer pa maš skoraj največje šanse v TechTrade trgovini... Če tam nimajo, potem težko... Razen, kot je Daedalus rekel, na kakem servisu ali v trgovini, če majo kake ostanke. Lahko pa še vedno naročiš iz tujine, ko si ga ravno našel... Sam 4 jurje dat sam za konektor je pa tud kurc...

Han ::

Sem klical FMC, kjer sem kupil kartico na razprodaji (za DELL small desktop ohišje si zadevo prisiljen vzeti pri njih, drugače moraš imeti na razpolago žago in varilni aparat >:D ). Razdelilni kabel so pozabili dati zraven :\ , tako da ga grem danes iskat... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321642 (10754) BorutK-73
»

Rabm grafično karto, ki

Oddelek: Kaj kupiti
303171 (2502) kuglvinkl
»

Ime ATI se dokončno poslavlja z izidom kartic AMD FirePRO

Oddelek: Novice / Grafične kartice
84280 (3704) jlpktnst
»

Trije monitorji na en računalnik preko DVIja

Oddelek: Strojna oprema
192139 (1789) 5er-->
»

Zakaj mi na GeforceFX5700 ne dela TVOUT :( ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514074 (3581) KTr1sk

Več podobnih tem