» »

upload folder izprazni se ob 00:00

upload folder izprazni se ob 00:00

schejk ::

stvar je sledeče. imam folder v katerega lahko uporabniki uploadajo datoteke. rad bi naredil tako da bi se ta folder sam izpraznil npr. ob polnoči ali še bolje
da bi se datoteka, ki je bila naložena izbrisala po npr. 24 urah!

opozorilo: sem laik
  • spremenil: schejk ()

AndrejS ::

En job narediš ki vsake recimo 1 uro pregleda datoteke, in starejše od 24 ur zbriše
Če si laik bi lahko vsaj povedal kateri OS uporabljaš in bi ti lahko bolj pomagal.

schejk ::

ta folder je na strežniku, kakšen os pa uporabljajo pa ne vem. funkcija je spisana v php. sm milsu da se da to mogoč s php napisat

rokpok ::

Saj se da tudi s PHP-jem napisat ampak ti moraš povedat operacijskemu sistemu, da naj ob določenem času izvede to tvojo PHP skripto - zato bi bilo fajn vedeti, kateri operacijski sistem uporabljaš.
Rad bi bil pingvin.

schejk ::

kateri os uporabljam jaz ali strežnik?

sverde21 ::

Ja če maš Linux lahko rečeš administratorju strežnika da v CRON doda preverjanje...

Lahko bi pa tudi v PHP ju seveda napisal... skripto bi includal v index.php naprimer in za vasko ko pride gor uporabnik preveri PHP če je kakšna datoteka starejša od 24 ur... neki v temle smislu (kode nism probu, lahko da je kakšna napakica):
<?php
if(filectime($datoteka) >= (time()+(60*60*24)))
{
    unlink($datoteka);
}
?>


Ampak če narediš tole ne garantiram, da ti bo pobrisalo točno po 24 urah... zbrisalo bo pač tedaj, ko bo prišel nekdo in zagnal skripto...
<?php echo `w`; ?>

rokpok ::

Kateri OS uporablja strežnik.
Rad bi bil pingvin.

Tody ::

Cron pa bo samodejno zagnal zadevo samo zdej je problem na koliko zadevo naštimat :D

schejk ::

sem jim poslal email. čakam na odgovor.
@sverde21 - ali moram kje posebej določit za kateri folder naj pregleda starost datotek da mi ne bi potem zbrisal vse kar je starejše od 24 ur.

Ziga Dolhar ::

Ful dobro bi bilo, če bi že $datoteka vsebovala pot do datoteke, ane ...
https://dolhar.si/

sverde21 ::

js sei zto je tm spremenlivka :D, ker itaq moraš napisat še branje diriktorja... tle maš neki primerov kak se to naredi.
<?php echo `w`; ?>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322250759 (25424) miko22
»

2 ftp serverja

Oddelek: Omrežja in internet
111794 (1389) knesz
»

PHP5 ne dela!

Oddelek: Omrežja in internet
332320 (1835) fizikalac
»

Glavni PHP razvijalec dal odpoved

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
356605 (4561) darkolord
»

HTML forma in datum

Oddelek: Izdelava spletišč
131771 (1507) Muzo

Več podobnih tem