» »

Računalnik se resetira

Računalnik se resetira

macgajver ::

Živjo. Imam računalnik katerega sem malo predelovau prej je delalo use uredu odkar pa sem montiral nov hladilnik za procesor in 4 dodatne ventilatorje se mi rač. Resetira sploh če zaženem kakšno bolj zahtevno igro.

Amd xp3000+
geforce 6800gt
ram 1, 5gb ddr 400mhz
2diska 120gb maxtor in 160gb wd
dvd pečico
tv kartica winfast tv 2000xp
dodatn modem
napajalnik lc6550 550w
hladilnik na procesorju thermaltake big typhoon
1x 12cm led ventilator
3x 8cm led ventilatorji

Prej sem imel procesor in grafično navito pa je delalo use ok sedaj pa se mi rač kar resetira ali pa napiše monitor da gre v fazo pripravljenosti kot bi ugasnil vse skupaj rač. Pa mirno laufa naprej in potem morm resetirat use skupej.

A je možno da je prešvoh napajalnik al bi blo kej bolš če kej drgač ventilatorje gor prklaplam. Pomislu pa sm tud da sm kej uniču k sm matično pa use skp sestavlou k sm big typhoona gor dajau?
tenstan krompir je pa zakon

Pyr0Beast ::

Jst sem s ene 10x snemanjem hladilnika s proca pa nazaj, zlomu jedro.

Možno je, da si ga postran namestu. NIKOLI ne zateguj vijakov do kraja, si namazal pasto? Poglej temparaturo proca.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SSH ::

Hello.

Včeraj sem imel 3 gajbe pa SEM na vseh treh do konca zategnil vijake hladilnika (thermaltake, sonic tower) pa to niso prve 3 gajbe, pa na svoji mam že lep cajt do konca zategnjeno pa sem že 5X dol pa gor dajal ko sem voltmodal, pa sem vedno do konca zategno pa še kar ni nič polomljeno :D


vzemi dol hladilnik odmontiraj plato pa NA MIZI POČASI IN PREVIDNO še 1X pritrdi, vijake zavij z OBČUTKOM:D če ne gre do konca pa ne gre (odvisno od tipa hladilnika). Paste daš samo kanček na sredino jedra ker se sama razmaže ko pritisneš hladilnik.

Napajalnik ni prešvoh, lahko pa to sprobaš tak da odvečne komponente odklopiš, torej 2 diska....

Pa med špili malo temperature opazuj da vidiš, če kaj naraste previsoko (CPU/GPU), če pa si višal voltažo ramov, pa še te z roko preveri da niso prevroči.

Moralo bi delat.

Če ne bo uspeha poročaj, lahko pa se tud kaj oglasiš če si iz štajerske regije pa se vkradem minutko časa.


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

macgajver ::

temperature so odlične procesor se maximalno segreje na 39 stopin normalno je pa 33 grafična se tud ne segreva sm pa mal drgač ventilatorje prklaplou zdej in se mi ne resetira več pri igrah ampak kr z lubga mira ko recimo gledam film al pa k dam cd not sej zdej bom se enkrat probou mal drgač ventilatorje prklopt mislm da je to to da mi ventilatorji preveč štroma poberejo od tiste komponente h kateri mam zravn prkloplene sam nimam nč več samostojnih napajalnik kablou mam že vse porabljene.

pa vse kar sm imel navito sm zdej dal na default.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

macgajver ::

pa da se par slikc prložim če sm ga že pedenou an

Mogoče bi mogu dat še plavo neonko notr

KLIKNI TUKAJ
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

Toomy ::

...daj ti lepo odklopi vse ventilatorje(razen cpu seveda)...vzemi vezice in malo zveži skup vse žičke...zapri in probaj še enkrat zagnat mašino...če se bo spet resetiralo...ja te pa pač nisi prav priklopo coolerja na cpu...si nekaj zjebal...kak si pa pasto namazal ?...

mrTwelveTrees ::

dej ti raje ram test zaženi .... če si z statiko uniču kakšen ram... mislim da imaš notr 3 x 512 rama...

pusti testirat čez noč...

test dobiš tukaj http://www.goldmemory.cz/download.php
naredi ti boot disketo, in ko nalovda (dos), samo stišneš ESC in začne testirat... trajalo bo pa kar nekaj časa ker maš dost rama

macgajver ::

ok bom rame stestirou zdele čez vikend pa poj sporočim kaj je ker kar kol nrdim se komp resetira vsake tok cajt
tenstan krompir je pa zakon

macgajver ::

Testirou sm rame nobenih napak nism odkriu testirou sm s več programi. Zato sm pa ugotovil in sm 99,9% prepričan da je lc 550 prešvoh da bi poganjal moj računalnik s dodatnimi 4 ventilatorji naložu sm nanou vindows odklopu vse ventilatorje in vse dela zdej že 2 dni pod polnimi obremenitvami ko pa priklopim ventilatorje se računalnik sesuje . zato jih bom prklopu posebej na adapter.
tenstan krompir je pa zakon

Pyr0Beast ::

Imaš voltmeter?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

macgajver ::

ja
tenstan krompir je pa zakon

Pyr0Beast ::

Torej zmeri napetost v molexu za Hd&podobno, ter 3.3V linijo na plati, si zapiši in potem priklopi vente. Seveda vse delaš pod obremenitvijo (full load proc=super pi 32M +prime +fah). Pa povej, koliko razlike imaš v voltažah. Maš konektor za mato dosti not zatlečen, maš za grafo posebej konktor (brez kakršnihkoli razdelilcev), venti so na plato priklopljeni. V najbolšem primeru, boš moral samo malo trim v napajalcu privit, ali pa kable porihtat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

macgajver ::

hvala za nasvet sam jest se sploh nam več zajebavou vente bom posebej prklopu in to je to. ker mi je komp že dost cajta in živcou pojedu.
tenstan krompir je pa zakon


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Athlon XP 2600+ nad 70° nato...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271526 (1044) Pyr0Beast
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10622937 (18834) svetetko
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417902 (15025) Wofk
»

C2D abit p5b deluxe (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523346 (2512) meternich
»

Big Typhoon CPU hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191406 (894) GaS

Več podobnih tem