» »

Netgear router kot swich?

Netgear router kot swich?

Lincolin ::

Pred 14 dnevi ko sem obupal nad internetom in mislil, da je zanič router Kanyon sem si kupil novega NetGear-rp614 v3. Še isti dan sem izgubil račun, tako da ga še nazaj nisem mogel nesti. Po nekaj dneh se je izkazalo kot da je zanič router a sem kaj kmalu opazil da so zopet težave s Siol-om.
Ko se je Siol porihtal mi je stari router Kanyon deloval normalno, tega novega Netgear pa bi porabil kakor za Swich.
Bi se dalo, da bi imel router priklopljen za routerjem in seveda ga uporabil kakor za Swich?
Kako moram pa priklopiti če se le da?
L.P. Grega

jurre ::

seveda se ga da. Jaz imam tudi starega level one priklopljenega samo kot switch (sedaj imam linux server). Izklopil sem samo firewall, in zbrisal ven podatke za WAN dostop (verjetno bi lahko pustil, itak ni modem na ruter priklopljen), ter pustil normalno priklopljena racunalnika gor pa dela normalno.

TESKAn ::

Lincolin, nadgradi firmware. Meni je netgear tudi deloval zanič, po nadgradnji pa solidno.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

tvich ::

Mal sem pozen, ampak mogoče bo pa še kaj pomagal.

Jurre ti je lepo povedal, kaj moraš narest, sam najprej ti svetujem da postaviš na zunanjo stran novi router, ker ma verjento boljši firewall in verjetno podpira tud syslog in email alert, kar je zelo uporabno.
Drugač pa: Postaviš dhcp obseg prvega (zunanjega routerja) xxx.xxx.xxx.1-200, določiš drugemu, notranjemu, ip izven prejšnjega radija xxx.xxx.xxx.201 in na njem izklopiš dhcp, fw, wan in drugi router se začne obnašati kot stikalo.
Nato ju povežeš skupaj preko lan portov. Lahko tudi preko wan porta samo potem lahko kljub pravim nastavitvam nastopijo problemi z microsoft networkom.
Če lahko dobiš na vseh računalnikih stran od obeh routerjev potem vse dela (alles gut).

LP
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

Lincolin ::

@TeskaN> tole mi e gre preveč od rok, mi ne deluje in ne deluje. Če želiš mi lahko pošlješ ali nekam shraniš tvoj config file ter mi ga pošlješ :D

TESKAn ::

Ne config fajl, firmware v routerju moreš nadgradit. Greš na stran od netgeara, poiščeš tvoj router, potegneš dol nov firmware in flashas routrer preko web vmesnika. Ker sem dober, imaš tule povezavo do support strani za tvoj router:
povezava
Klikni pod downloads na "Version 6.0", na strani, ki se ti odpre, imaš download link. Shrani si .bin nekam, potem pa greš na router preko web vmesnika in nekje moreš imet "Upgrade" ali kaj podobnega. Tam izbereš nov firmware, klikneš, da ti flasha, se router restarta in bi moglo delat bolje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Lincolin ::

To sem že davno naredil, samo moram še vse nastavitve nastavit kar pa ne vem kaj vse je potrebno. Čeprav je v zgornem postu napisano kaj moram narediti, to sem naredil pa mi ne deluje. Če NetGearov router uporabljaš kot Switch mi lahko pošlješ config file, da bom imel prave nastavitve.
L.P. Grega


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328574 (29030) ignats
»

Več IP naslovov

Oddelek: Omrežja in internet
346562 (5576) Bakunin
»

Povezava 3 ruterjev linksys wrt54gl

Oddelek: Pomoč in nasveti
151825 (1440) Bakunin
»

Problemi z wireless povezavo

Oddelek: Omrežja in internet
111690 (1506) damjanj
»

ROUTER NETGEAR RP614 težave portforward

Oddelek: Strojna oprema
131601 (1423) skico

Več podobnih tem