» »

Realtek zvočno kartico 7.1 HD mi ne zazna?...

Realtek zvočno kartico 7.1 HD mi ne zazna?...

iNDigo_Child ::

Pred kratkim sem zaradi virusa bil prisiljen formatirati trdi disk. Vse sem še enkrat naložil, driverje in to, samo pri zvočni kartici imam probleme. Imam integrirano, 7.1 channel High Definition (Realtek), pa mi sploh ne zazna driverjev, čeprav imam cd notr. Probal sm tudi z driverji, ki sem jih potegnil z neta, toda tudi s temi ni šlo. Potem sem v biosu spemenil pri Integrated Peripherals z AUTO na REALTEK AC'97 AUDIO ONLY, pa mi je lepo dobilo vse driverje.
Problem pa je bil, da kljub temu, da se je muzika rolala, iz zvočnikov nisem dobil niti glasu. Pregledal sem vse, od kablov do nastavitev glasnosti, pa je vse v redu.
A je že kdo tuki mel tak problem in mi lahko pove, kako ga je rešil? Ima kdo vsaj kako idejo, kako naj jaz to rešim?
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

iNDigo_Child ::

A pomaga kaj, če rečem, da sem ful obupan in da ne vem kaj narest in rabim nujno pomoč, ker ne morem v tišini sedet pred računalnikom???
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

McHregec ::

Katero čipovje imaš na plošči?
Destroyer Of The Worlds.

il ::

Poglej v BIOS, da ni slučajno onboard Audio-disabled

iNDigo_Child ::

Pojma nimam, katero čipovje mam...kje se pogleda? Povedat pa morm, de računalnika ne morm odpret, k ma garancijsko nalepko...še eno leto ma garancije...

Kje u Biosu se pa pogleda, če je Audio disabled? A to je to, k sem že zgori napisal...kao Integrated Peripherals > onboard audio...al je to čist neki druzga? Zto k tam mam jaz možnosti:
1. Auto
2. Azalia
3. AC'97 Audio only
4. AC'97 Audio and Modem
5. Disabled

Če mam na Auto, mi driverja sploh ne vidi, če pa ga vsilim, pa piše, da naprava ne deluje pravilno (rumeni klicaj). Če imam na AC'97 Audio only, mi pa driverje vse porihta, sam pa muzke ne vrti. Tud u mixerju nimam tolk reči za upravlat, kot sm jih mel, dokler je blo vse porihtano. Zdej imam sam Wave, Microphone in Line...prej sem pa mel vse živo...kao Red Jack, Green Jack, Aux, Modem...niti Volume Control nimam:( Matično imam foxconn, če to kaj pomaga...
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

McHregec ::

Poišči na Foxconnovi strani gonilnike za tvojo matično ploščo med drugim bojo tudi tam za integrirano zvočno kartico.
Destroyer Of The Worlds.

iNDigo_Child ::

Ne pomaga! So isti gonilniki ko na cd-ju, ki sem ga zraven dobil...Ne vem, no...kko je lohk delalo prej, zdej pa sploh noče...Če ima kdo še kak predlog, kar na plano z njim, drgač pa hvala za pomoč, čeprav nismo pršli zadevi do dna :(
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica - AGP ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13412303 (10675) ThomasSGS
»

Zvočna kartica Genius Sound maker value 5.1 problem

Oddelek: Zvok in slika
213531 (2326) Riff
»

ustavljanje videa po dveh sekundah

Oddelek: Zvok in slika
211562 (1562) OtoReper
»

DTS audio iz pcja - ni zvoka/samo šum/le 2 kanala

Oddelek: Zvok in slika
182181 (1854) mamamia
»

GRRR zvočna na NF7-S

Oddelek: Strojna oprema
8924 (845) OwcA

Več podobnih tem