» »

postavitev serverja

postavitev serverja

lord-svizc ::

Zanima me če lahko postavim server na enem zelo starem kompu in sicer ma 120mhz p 5 gb spomina? Pa tudi drugače me zanima kaj rabim da postavim server! Lp
Everything is possible if you know how to do it!

mte ::

Da se. Seveda odvisno od tega kaj hočeš da ta server počne. Rabiš pa precej volje in potrpežljivosti, če nimaš izkušenj. Za začetek lahko voljo pokažeš tako da pobrskaš po forumu ker je že ogromno napisanega o tem.

rokpok ::

1) 5 gb spomina sigurno nimaš; verjetno si mislil velikost trdega diska.
2) Mogoče ti na kakšnih starejših linux-ih celo uspe (primerno izključno za domačo uporabo) vsekakor pa kakšen mhz več ne bi škodil.
Rad bi bil pingvin.

Tody ::

domači serverji se ne ne splačajo za spletno gostovanje, če hočeš imeti ruter okey samo nekak jest nikol nisem vidu smisla v tem... raje kupiš uno škatlo za 10 k in si miren. Mogoče bi še kak mail server delal. Za testirat php in ostalo jeba je pa dost tud navadna mašina...

lord-svizc ::

No ja sej mislu sm samo postavt stran pa forum za svoj razred! A če bi postavil server bi lahko imel tudi domeno ali ne?
Everything is possible if you know how to do it!

mjakop ::

Domeno lahko imaš tudi brez serverja, sam kaj ko ti nič ne koristi. Pa domene ne dobiš zastonj. Jo je potrebno kupit. Na svojem serverju seveda lahko imaš domeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjakop ()

Hair ::

Forum za razred lahko tut tuki dobiš. ;)

Če želiš imeti domeno, jo boš moral kupiti. Potem jo imaš pa lahko na svojem ali tujem serverju.

Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Tody ::

for the love of god prosim upoštevaj Haryman ali pa www.mojforum.com ne postavljat svojega lastnega strežnika razen za učne namene...

lord-svizc ::

Ja sej itak ni dost folka d bi se mi splačal streznik delat sam tko za foro bi p probu:)
Everything is possible if you know how to do it!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna stran

Oddelek: Pomoč in nasveti
292719 (1788) DeeJay
»

Mesto za blog

Oddelek: Loža
213065 (2506) dronyx
»

Svoj server,kako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
718795 (6545) jackorsen88
»

No, pa registrirajmo domeno.

Oddelek: Izdelava spletišč
151957 (1605) Bakunin
»

server na ADSL? - pogodba...

Oddelek: Omrežja in internet
91122 (844) Poldi112

Več podobnih tem