» »

No, pa registrirajmo domeno.

No, pa registrirajmo domeno.

Trinitron ::

Sem si rekel potem, ko sem končno postavil server na mojem ADSL priključku. Ampak, stvari so se zapletle. Šel sem na www.domenca.com in se odločil, da tvegam pet tisočakov za .com domeno. Ampak sem že kmalu ugotovil, da tako lahko ne bo šlo.:(

Zato vas sprašujem, kaj točno moram namestiti na računalnik, da lahko registriram domeno in kje to dobim. Zanima me tudi, kaj je treba vpisati v tisto polje, kjer piše ime DNS strežnika. Z odgovori računajte na to, da sem POPOLNI ZAČETNIK v teh vodah in da nimam razjasnjenih niti osnovnih pojmov.:8)

Trinitron ::

Aja, še malo tehničnih podatkov: Win XP, IIS 5.1, statičen IP naslov.

Zgodovina sprememb…

madmitch ::

Glede na to, da imaš o vsem tem ravno toliko pojma kot jaz (predvidevam), ti povem, kako sem to uredil jaz. Domeno sem sicer registriral bolj zaradi e-maila

DNS sem dal od SiOLa primary: 193.189.160.11, secondary: 193.189.160.12 Podpisati moraš izjavo o upravljanju z domeno (glej tukaj)

Seveda moraš imeti na svojem PCu inštaliran server (najbolje IIS za začetek). Postaviš stran-i in stvar dela.
Če želiš tudi e-mail imeti na svoji domeni, ti bo siol to uredil (meni je to uredila ga. Andreja Plut tel. 473 0000, za domeno pa pokliči g. Klopčič ista Št.).
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Ziga Dolhar ::

Anye, na domenci ti, afaik, ob registraciji domene ponujajo 2 meseca brezplačnega gostovanja. Izkoristi!, medtem pa ugotovi, kaj boš potreboval za gostovanje doma :).
https://dolhar.si/

Ales ::

So tudi cenejši ponudniki od Domence in SiOLa :D Sicer pa ti svetujem uporabo (brezplačno) www.zoneedit.com, kjer si lahko usmeriš domeno na domači strežnik. Ko si ustvariš account na zoneeditu, boš tam tudi izvedel katera DNS strežnika vpišeš ob registraciji domene (oz. kasneje). Potem si pravilno nastaviš DNS zapise in to je to, domena kaže po kakih dveh dneh na tvoj server. Potem samo še na serverju pravilno nastaviš IIS (in kar boš še mel, ftp, mail, ...).

lp, Aleš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

fRiK0 ::

Zoneedit zadnje cajte tako dobro dela da ko dodas nov host ti v par sekundah ze dela, tako da je skoda placevat SiOLu ce mas lahko isto ali celo vec zastonj. Ker na Zoneedit imas vse sam pod kontrolo na SiOLu pa ne!
Hvala

LP Tadej

alf__ ::

ja itak in ko kar naenkrat ne deluje klices u anglijo al pa ameriko a ne k te noben ne jebe...
heh ;) na siolu pa mas zato tehnicno pomoc a ne

Ales ::

Je že res, da so v tujini, vendar zoneedit že leta in leta deluje brez problemov. Še nikoli nisem slišal, da bi kdo rabu njihovo tehnično pomoč, če le znaš dovolj angleško, da znaš v nadzorni plošči nastavit kar je pač treba. Pa tudi č ebi jo potreboval, bi jo dobil, ker to ni neka leva firma.

Sam sicer že kar dolgo ne uporabljam ničesar več pri njih, ker mam pač dovolj lastnih strežnikov, da zanesljiv DNS res ni problem, jih pa priporočam vsakomur, ki hoče delujoč in brezplačen DNS.

No, da bom čisto pošten - ko so napadli WTC je bilo nekaj njihovih strežnikov za kratek čas nedosegljivih, ker so bili v prafaktorjih. In še takrat je zelo hitro znova vse delovalo, večini pa se sploh poznalo ni nič, ker ima zoneedit strežnike na raznih lokacijah po svetu... Edini primer downtima, za katerega sem kdaj slišal pri njih.

Trinitron ::

No bom probal še na Zoneeditu. Če mi rata poročam, če mi pa ne rata pa tut poročam :D

SLOWWWeb.net ::

No, mogoče ti bo tukaj kaj lažje: http://www.mydomain.com/ :D
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Dr X ::

Jst se tut neki ubadam s postavitvijo serverja na svoj računalnik.

Imam win XP in naložen IIS v5.1, pa me zanima kaj moram nastavt, da ko bo nekdo drug vpisal moj IP naslov, da bo dobil tiste strani ki so na mojem serverju.

SLOWWWeb.net ::

Praktično nič :D
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Dr X ::

Zakaj pa pol kkšen računalnik na mreži k napiše moj ip ne dobi moje prve (index.htm) strani?
Nič ni nemogoče.

Trubadur ::

ker nimaš naštiman document root direktorija
Berite Thomasa!

Dr.S ::

Domeno že imam.

Mogoče poznate kak zastonj strežnik za gostovanje moje strani, a je vse treba plačat!

Bakunin ::

there is no such thing as free lunch


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DNS server - vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
133423 (3173) ABX
»

Postavitev web serverja na domači mašini z WinXP

Oddelek: Omrežja in internet
143025 (2690) Gwanaroth
»

Vpis registrirane domene v primarni DNS strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
133396 (3090) Tody
»

Kdaj začne domena delovati?

Oddelek: Izdelava spletišč
131232 (1056) srnjak
»

domena

Oddelek: Omrežja in internet
91644 (1456) Bakunin

Več podobnih tem