» »

čiščenje računalnika

čiščenje računalnika

pluto1457 ::

prodajam računalnik enemu ki se spozna na te zadeve; računalničarju.
ker sem računalnik imel kr neki časa in ker so bile na njem različne zadeve..od osebnih..do službenih me zanima kako temeljito očistiti računalnik..disk do registra..oziroma s katerim programom je to lahko narediti

hvala za potrebne informacije.

lep dan

Doman ::

Formatiraš?

pluto1457 ::

ne, formatirat ne morem.
samo sčištit.

lp

gzibret ::

System Mechanic

Windows washer


Recimo.....
Vse je za neki dobr!

Gwanaroth ::

Jaz bi na tvojem mestu naredil lowlevel format. [Če bi bil dobra duša, bi mu mogoče na novo inštaliral winse].
Lights often keep secret hypnosis..

pluto1457 ::

kaj to pomeni low level format?

Gwanaroth ::

Lights often keep secret hypnosis..

pirat ::

Zakaj naj bi nekomu, ki je 'računalničar' nameščal winse.
kot poznam take, je itak prva stvar format in namestitev svojega programja....

lp

gkovac ::

Upam, da nisem čisto udaril mim, ampak zdi se mi, da obstaja nek program, ki ti disk sformatira, ga prepiše z nulami in enkami in še enkrat sofrmatira in spet prepiše in tako naprej.....

poglej na sourceforge... ker se mi zdi, da sem ga zasledil tam. Pa taki obdelavi diska gor ne bo NIČ :D oziroma kar bo ostalo gor se bo moral FINO potruditi, da bo to "dobil".
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Gwanaroth ::

SuLc, to je lowlevel format. Dobi ga na proizvajalčevi strani diska. Od nekaterih diskov se imenuje "zerofill", drugi "powermax" itd..
Lights often keep secret hypnosis..

Daedalus ::

S tem pofuraj disk, nekajkrat. Če boš samo brisal al pa samo enkrat formatiral, bo lahko vse tvoje "skrivnosti" brez nekega truda pobral z diska.

Gwanaroth - en sam lowlevel format ponavadi ni dovolj. On proggy zgoraj ti lahko (če si res paranoid) prepiše disk z nulami ene 20x - pa še takrat se da s posebno opremo dol pobrati marsikaj. Je pa to za enega povprečenga smrtnika čisto dovolj...ker verjetno podatki na disku ne zanimajo kake NSA al pa CIE0:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

sloxl8 ::

Človek je rekel, da ne more formatirat!

pirat ::

Tudi če ne moreš formatirat, ni panike.
Odinštaliraj z diska, vse kar nočeš da ostane na njem, pobriši temp datoteke in temp direktorije, ter spucaj register.
Potem defragmentiraj disk. Na disk skopiraj kakšne filme (pač zato, ker so velike datoteke), toliko, da skoraj zapolniš disk. Skoraj poln disk defragmentiraj. Zbriši filme. Spet defrag. Posnami nove filme. Spet defrag. Zbriši filme. Spet defrag ...... če želiš lahko še nekajkrat ponoviš, pa v bistvu ni treba. Pa bo čist O.K., razen če res ne skrivaš kaj pred 'ablastjo'.

bamfy ::

Zakaj naj bi nekomu, ki je 'računalničar' nameščal winse.

Jz poznam eno punco k zna zlo dobr programerat pa ne zna winsov nalagat...
lp
wtf?

gzibret ::

He he he.... Ne zna ali noče? >:D ;)
Vse je za neki dobr!

schurda ::

Vzemi eno distribucijo linuxa (lahko starejšo), recimo RedHat 5.2, daj noter CD in povej mu, da inštalira server. Avtomatsko bo vse pobrisal in na novo sformatiral, tako da gotovo ne bodo ostali nobeni podatki gor.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako popolnoma formatirati disk?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121665 (1533) xxurban
»

Opozorilo za disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
396138 (5441) fr4nc
»

Prenosni trdi diski z nameščenimi trojanci

Oddelek: Novice / Zasebnost
333905 (3905) poweroff
»

verjetno problem z HDD-jem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
613564 (3067) TheJack

Disk za na odpad ali virus??

Oddelek: Strojna oprema
221323 (963) Mr.-Viko

Več podobnih tem