» »

Vodno hlajenje od začetka do konca

Vodno hlajenje od začetka do konca

Matek ::

Bilo je že nešteto postov o vodnem hlajenju, ampak mene zanima vse do potankosti, mogoče bom tudi kak članek napisal, prvenstveno pa rabim vodno hlajenje.

Kaj torej rabim?
Par stvari že vem:

-Kiler od avta (z odpada). Povejte model (čim manjši, baje je reno petka dobra), pa kaj vse je treba zraum vzet, kje ga odšraufat...

-bloke itak unadva majstra prodajata, k je en v vojski

-cevi: kake, pa to

-pumpo: baje rabiš uno za akvarij, povejte model pa to pa kake obstajajo

-Če sem kaj pozabu

Potem dalje, nekaj vem, da je treba zrak ven spravt, da rabiš antifriz, sredstva proti algam, skratka, čimveč napišite.

Kaj je še vse treba, za pritrdit ma blok zraven, ane?

Aja, petierja ne bo.

Pa se oproščam za teženje, ampak sej ste(smo) že navajeni
Bolje ispasti glup nego iz aviona.
  • spremenil: Matek ()

Tic ::

Z odpada, ti odporačam. Tam pride vse svisko, otolčeno.... Mam jst 3 doma, ne uporabla, če rabiš ti jih dam, drgač pa bolš da jih naročiš prav za t narejene al pa od klime!:)
persona civitas ;>

EX-B ::

Tic: kakšne pa maš radiatorje? Jest bi rabu dva (zame in za frenda), samo povej kakšne imaš... Ker mene tudi ne mika prov preveč po odpadu lazit za enim radiatorjem, novi so pa dragi. Kolk pa pride od klime?
Lp. EX-B

totimato ::

Potem dalje, nekaj vem, da je treba zrak ven spravt, da rabiš antifriz, sredstva proti algam, skratka, čimveč napišite.

Osebno se mi ne zdi to preveč pametno, čeprav se mogoče kdo s tem ne bo strinjal.

Najbolje je destilirana voda. To pa zato, ker v njej se ne bodo razvile nobene alge in pa ker ne prevaja elektrike - v slučaju če boš polil po računalniku, smotan ko si ;)

Alge potrebujejo takšne ali drugačne snovi od katerih živijo v vodi, zato če je sistem (cevi, črpalka, tuperver posodica, ki si jo mazno mami, hladilnik in blok) čist ali sčiščen s kakšnim razredčilom recimo (previdno pri plastičnih in gumijastih stvareh!!!) ne bi smelo bit nič živega v hladilnem sistemu in zato ne potrebuješ takšnih in drugačnih sredstev za ubijanje bacilov.

Dobre priprave ti prihranijo marsikatero muko kasneje.

Pa tudi mene zanima kje bi dobil en majhen hladilnik max 13 x 9 cm za bolj malo soldov. Če kdo ve kje bi ga lahko ujagal, naj prosim pove.

lp

totimato

Tic ::

Jst mam majhnega, 2 pa sta totalka, sicer pa mislim da so fuč. Brezveze, ker skoz njih ne grem zadost zraka. Men je en tip ponujal radeiatorja od klime. Če jiš še ma, vas obvestim, pa spomnte me!:D
persona civitas ;>

Opkow ::

Ce kdo rabi radiatorje od klimatskih naprav... Lahko dobi v stacuni v Crnucah.

General Impianti d.o.o.
Cesta 24. Junija 25
Crnuce
tel.: 01/530-01-60

Jaz sem, dal za radiator dimnez. 250x240x70 mm (hladilna povrsina, drugace je polna dimnezija 250x300x95 mm) 4800 SIT... To je bilo ene 6 mesecev nazaj.
Cevi so iz bakra. Notranji premer je 9, zunanji pa cca 11 mm. Razdalja med rezami je 3-4 mm. Na njega lahko, ce malo stisnes, namontiras stiri (4) 120 mm ventilatorje brez problema.

Imajo tudi druge dimnezije... Moj je nekje v sredini.

slon ::

Sem poklicu v to firmo in jih še zmeraj imajo cena je približn enaka.Je pa ena VELIKA razlika tip je reku DA TO NI RADIATOR ampak KONDENZATOR od klime.Delajo od 8 do 15 in nahajajo se v Črnučah tam kjer je ELMA.Bloke dela boeing.Vodno pumpo pa sem kupil v BTC-ju tržnica ZOO preis trgovina .Model je MJ_1000 (maxi -jet.potopni model vendar se ga da uporabit tudi kot zunanji).cena 4374 sit.Podatki :napajanje 220v moč 13,8w pretok 950L/h višina max 1.5 metra:)
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slon ()

Matek ::

Eee, oprostite mojemu neznanju, ampak kaka je razlika med Radiatorjem in kondenzatorjem?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

slon ::

Razlike ni.Tle gre za namen.Kondenzator najverjetneje pretvarja plin v tekočino.Princip klima naprav je da kompresor najprej plin poveča tlak na to gre plin v utekočinjevalec oz. v kondenzator,nato gre kot tekočina do izparjevalne šobe ki spusti tekočino,ta spremeni agregatno stanje nazaj v plin(produkt tle je hlajenje) in tako naprej splošno je tako.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Dami ::

A pol bi se ta kondenzator dal ponucat za radiator? Kake so pa dimenzije cevi? No, bom poklical pa vprašal.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Opkow ::

sloroland

Ja prav imas. Sem ze pozabu.. :)
Jaz sem mu tudi rekel, da hocem radiator, pa me je poucu, da se to imenuje kondenzator, da je to za,...

Dami

Da se ponucat za radiator... Meni je delal OK.
Sej sedaj bom vodno spet skupaj dal. Sem staknil boljso serijo Athlonov (bolj OC-bilna). In bom videl na koliko, ga lahko spravim z peltom... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri vodnem hlajenju - radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312905 (2614) TOP
»

Problem s temperaturo - vodno hlajenje

Oddelek: Navijanje
171366 (1184) strumf666
»

Kaj vse rabim za H20 hlajenje sistema?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221658 (1400) mazy
»

Vodni komplet - Kit kerega se v SLO splača kupit

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181398 (978) T0RN4D0
»

vodno hlajene

Oddelek: Pomoč in nasveti
7971 (863) _Xavier_

Več podobnih tem