» »

Volja VoiP telefonija šteka

Volja VoiP telefonija šteka

jerry2000 ::

Zanima me, ali ima še kdo Volja VoIP. Mene dobro slišijo, mani pa prekinja 100 na uro :-( Zadeva je prav vezana, je prva vezana na modem. Kot bi bil half duplex vključen. Na Volji pravijo da je kriv ponudnik kabelskega dostopa, samo Skype mi pa lepo dela.

Jerry
Jerry and Tom

NavadniNimda ::

Čaki, da na Volji dobijo več kot 120 uporabnikov telefonije - se jim bo vse razpadlo.
Smeha do neba!:D

jerry2000 ::

??? Ful dober odgovor. A delaš tam, da veš koliko imajo uporabnikov? Ali si od konkurence?
Jerry and Tom

NavadniNimda ::

Slišu sem na terenu - don't blame it on the messenger!:P

Cokolesnik ::

Danes sem dobil vmesnik za IP telefonijo od Volje. Zadeva se je zapletla (uporabljam kab. modem), ker imam v omrežju že en router (pa tudi Triera ima malenkost drugačno povezovanje kablašev kot Ljubljanski kablaši, kjer so Voljevci to najbolj preizkušali), tako da sem njihov vmesnik dodobra proučil in ga dal za routerjem in ne pred njim, kot navajajo v navodilih oz. pri tehnični podpori na telefonu. Stvar mi deluje brezhibno, tudi kakovost zvoka je praktično enaka stacionarni telefoniji. Opazil sem le, da ne slišim uvertur pri klicanju na mobilne številke, a to je daleč od tistega, ko sem odjavil Telekomov telefonski priključek in z malce bojazni pričakoval delovanje Voljine opreme v svoji mreži doma. Na mesec bom z uporabo IP telefonije prihranil vsaj 2,5 tisočaka.

Mogoče imaš težave tudi zato, ker s prenosom podatkov popolnoma zasedaš svojo linijo (kakšen p2p program), zato poskusi telefonirati ob izklopljenem računalniku. Lahko pa je seveda res, da tvojemu ponudniku linija niha oz. so problemi z linijo na tvoji napeljavi (testiraj kakovost povezave z intentivno rabo kakšnega prenašanja datotek iz strežnikov).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

jerry2000 ::

Hm, res čudno. Mene so dali na eno drugo centralo in je malo bolje, ampak še zdaj je tako da drugi mene slišijo, meni pa prekinja. Sprobal sem vse načine, dali so mi drug modem (glede tega so kar prijazni), rač. je ugasnjen, sicer pa sem vezal tako kot je "prav" torej pred svojim routerjem (ja vse potre odpiram na obeh)...

Pa ne pomaga :-( Tudi faksov mi noče pošiljati in prejemati dobro (enkrat ja, trikrat ne).
Jerry and Tom


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293161627 (13494) kixs
»

Telemach VOIP - je ali ni?

Oddelek: Omrežja in internet
175036 (4488) Goodwill
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7311263 (9965) Lonsarg
»

Obdržati isdn? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
637539 (6467) shock

Več podobnih tem