» »

SETI

SETI

Snedi ::

Kaj pomeni članstvo v SETI-ju?
  • spremenil: Tomi ()

bastadu ::

Da pomagaš iskati izvenzemeljsko inteligenco>:D
Noro kaj?:D

SkIDiver ::

Kako pa to počnete? Pa kako kj to obremenjuje compiče, ker včasih omenjajo kako majo temperaturo pr seti-u

Tomi ::

Seti pomeni 100% obremenitev procesorja, če dela sam.
Sicer je pa to zanimiva zadeva:D
metrodusa.blogspot.com

R0K ::

hja....jst sm zbrau precej paketkov pol sm pa pass pa use zgubo ......se bo treba na nou registrirat...me pru zanima kok cajta bo porabu za en paketek......kolko ga vam ? men se zdi da mi je porablu pod 10h (1ghz, 256,....) in to mislim da je mal preuč.....

bastadu ::

Zelo pride v poštev, če maš compa prižganega 24/7 in ko računalo ne uporabljaš, zalaufaš SETIja in ta preračunava paketke...

Tomi ::

Jaz imam 9 pa še malo ur na P3 900 in 128 rama..
Poleg tega pa imam še 18 ur na C500 in 384 rama, samo tega ne zaganjam veliko.
Se pa strinjam, da je dobro imeti računalnik prižgan 24/7..
metrodusa.blogspot.com

undefined ::

>Kaj pomeni članstvo v SETI-ju?

To pomeni brezlogično trošenje procesorskega računskega časa, in nabijanje njegove temperature na max non-stop, kar seveda pomeni krajšanje življenske dobe CPU-ja, še posebej, če je navit.

R0K ::

iceman : ti res v ničemer ne vidiš nič dobrega ne ??!!?? smotan si že s takimi ......

Loki ::

SETI@home - learnmore
About SETI@home

tukaj bos izvedel kaksnih 90% vsega o tem, kako S@h deluje, kaj tocno analizira, s kaksnim namenom in kje dobiva podatke.

P.S.
zadnje case se je slo-tech seti team malo polenil.
dejmo mal prtisnt.
I left my wallet in El Segundo

R0K ::

eeee......jst že pritiskam z svojimi 1ghz in 265mb :)) (hja 48 paketkov sm že pa zvozu)

Thomas ::

Projekt Search for Extra Terestial Inteligence se bliža koncu. Več kot polovico neba je preiskanega - najdenega pa nič.

Mene to niti ne preseneča, kar sem že mnogokrat razložil.

Namreč če so taki luzerji, da ne znajo poslati niti jasnega signala - so najbrž kvečjemu navadni mikrobi. Če niso kamni.

Še tiste bakterije na Marsu, ki naj bi jih kakor odkrili v meteoritu rikošetu leta 1996 - so se dokončno izkazale za - kristalčke.

Pa sploh same slabe novice za zelene možiclje.

Ampak preglejte nebo do konca - reda voljo.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Ne vidim, čemu taka skepsa.

NASA ima probleme s pošiljanjem signalov izven osončja in pri današnjem stanju tehnike je težko pričakovati, da bi tak signal sploh vidli ali pa bi si ga lahko razložili kot proizvod inteligence.

Kljub temu, zdi se prav da končajo, kar so začeli. Šele takrat bodo lahko dali od sebe nek kolikor-tolikor prepričljiv rezultat, čeprav negativen.
Hočem reč, začetek vsega je vprašljiv, ampak po začetku se ustavitev projekta ne zdi smiselna.

Thomas ::

Ne, ne - naj pogledajo do konca - saj pravim. Skepsa je pa huda - sem jo pa že dostikrat utemeljeval na temle forumu.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

g0Run7 ::

projekt Seti@Home me je nekaj cajta nazaj močno pritegnil in precej sem vložil v to zadevo.
še vedno laufam računala.
zadnji cajt pa moram kar priznat da se že skoraj strinjam s Thomasom...
skoraj ne vidim več smisla v tem, to pa zato ker se je moje razmišljanje spremenilo.
začetne zagnanosti ni več in skorajda razmišljam o prenehanju.
zaljubljenost je očitno pošla...:'(

[BISI] ::

Seti ze dolgo poznam, a se v njega nisem nikoli vclanil... Zdaj pa se mi zdi, da je vse skupaj brez veze.
Upanje umira zadnje! ;)

Binji ::

Jst sm ze 117 paketkov naredu. Ja jebes, pac mas se neki zravn, kukr da je tko tezko pstit tam. Se nit ne sekiram
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

krucymucy ::

No pa dejte se men povedat kak se naj dam v slo-tech team! Madona da ne bom sam zase to delu!!!:D

undefined ::

Navsezadnje je pa tole iskanje vesoljčkov lahko le še ena pretveza... se še kdo spomni podobnega projekta o raziskovanju zdravila proti raku?
Pač najbolj poceni računska sila (clustered CPUs) - layman users. 'Nuff said.

P.S. Tisto o krajšanju procesorske življenske dobe (še posebej, če je navit), je resnično.

ROK

Ne oglašaj se, če se nisi sposoben pogovarjati na visoki ravni. Mladoletniških hormonsko neuravnovešenih izpadov nam res ni potrebno.

TESKAn ::

Ahem, IceMan. Življenska doba procesorja naj bi bila 10 let. Zdej v desetih letih pa pridejo na trg procesorji, ki so 15x močnejši. Tako da mislim, da tudi če se življenska doba zmanjša za 50% na 5 let, te ne bo preveč skrbelo. In pa - shorter life time of a processor is something we overclockers know and accept:).
Pa še to: ti praviš, da 100% obremenjen procesor ne doživi svoje 'življenske dobe'. Kaj je potem z procesorji v strežnikih? Crknejo prej in jim more zato fabrka dat nadomestne?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

undefined ::

TESKAn, kaki škart proci lahko crknejo tud prej, drugače pa imaš kar prav... sam meni se še zmeraj zdi butasto brezveze matrat proc z enim brezveznim projektom.

zile ::

Ma dej IceMan, matranje procesorja LOL :D
Procesor itaq zamenaš na vsake 2 ali 3 leta, tko da ni panike. Če je pa projekt brezvezen, je pa pač tvoja presoja, ti že veš.

Loki ::

krucymucy simple ko pasulj.:))
Samo sledi linkom:
Najprej gres sem, kjer vpises svoj e-mail, ki ga imas pri setiju. Nato preveris e-mail (pride navadno takoj), kopiras kodo v odlozisce, gres sem in vpises svoj e-mail in geslo.
I left my wallet in El Segundo

NoUse4AName ::

namesto da bi dajali svoje CPU cikle cemu pametnemu iz katerega lahko pride kaj koristnega se ven(folding@home, ali pa genome@home) jih trosite na necem tak bednem kot SETI.

undefined ::

Rapsey, vse to je isto sranje kot tista pretveza o raziskovanju zdravila za rak, se pravi: LAŽ! Naj verjame, kdor hoče, jaz že ne bom. ;)

Matek ::

Ej, IceMan, ti maš pa zelo mračen pogled na svet. Ti je R0K čisto prav povedal:P. Uno od raka je blo resnično laž, samo bi se pa dalo to dobro izkoristit za kake raziskave, ki bi predolgo trajale drugače.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

NoUse4AName ::

IceMan to si ti kr misli. Harvard je hotel CPU cikle prodajat pod pretvezo da bojo ljudje iskali zdravilo za raka. Njihovi nameni so se takoj razvedli po celem svetu ker taki eksperimenti grejo preko prevec ljudi(navsezadnje je to univerza in v teh projektih delajo studenti), da bi ostali skrivnost, tudi sam program lahko v assemblerju pregledas kar v resnici dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SETI je končno obrodil sadove

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
385080 (3308) Alexius Heristalski
»

Slo-tech Seti-team

Oddelek: Slo-Tech
201810 (1527) zile
»

Slo-Tech in SETI

Oddelek: Novice / Obvestila
112505 (2505) San
»

SETI-HOME (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
593633 (3020) PaJo
»

SETIHome

Oddelek: Pomoč in nasveti
261559 (1289) Loki

Več podobnih tem