» »

FAX ? ? ?

FAX ? ? ?

freserovski ::

OJ
dajte napisat malo na kakšne faxe hodite, pa kakšni so bili pogoji vpisa v preteklosti, oz. če je bila omejitev ali je ni blo :), skratka pišiiite vse kaj veste, kajti jaz sem malo konfuuuzed :(:\
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Tomi ::

Sem ( tudi dejansko sedaj ), na farmaciji, drugi letnik.
Lani je bil pogoj 82, letos pa 81, menda.. Jaz se itak nisem sekiral, ker sem imel 97 pik..
metrodusa.blogspot.com

Mercier ::

Kaj pa si uvrstil v ožji/širši izbor?

freserovski ::

hmm, nekako arhitekturo, računalništvo, pa mogoče epf :\
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

freserovski ::

Torej na tem foromu nihče ne hodi na fax??? Ali pa se vam samo pisat ne da:|
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Mercier ::

Sori, ne študiram nič podobnega. Ne vem kako je tam z vpisi.

Cwetto ::

strojni fax- brez pogojev
zato pa je vsako leto v prvem letniku čez 220 folka, do drugega pa pride 100
sam za status se jim (vam) gre, vosli

Bajo1 ::

A mi lahko nekdo razloži, kako se računajo te pike? Ker kolikor vem je matura 34 pik, pa uspeh v 3. in 4. letniku skupaj max 40 pik, torej max 74 vse skupaj. Kako dobijo iz tega pol prek 90 pik? Naj kdo to prosim pojasni, ker me res zanima. Hvala.

Tomi ::

Ja, to je res, samo potem moraš upoštevati, da so to vrednosti, v preračunavanju se pa upoštevajo normirane vrednosti.
Recimo dvakrat odličen pomeni 10 pik, kar je 100%. Ker je uspeh recimo 40%, je to skupaj 40 od celotnih 100.
Matura ima svojo lestvico ( tole sicer sedaj pripisujem direktno z lista za preračunavanje, tako da so številke pravilne ). Imaš recimo 28 pik, kar je 95% glede na maturo ( 34 je 100% ). Pomnožiš s 60%, kar da 57
Nato sešteješ 40 in 57, kar je 97 pik za vpis.. Sicer pa poglej v razpis, kjer vsaka fakulteta objavi kriterije ( recimo medicina ima 35 matura, uspeh 3+4 20% in ocena iz matematike, tujega jezika in enega naravoslovnega 45% ). Vse je torej normirano, zato je najbolje, da dobiš ta list, pa si potem preračunaš..
metrodusa.blogspot.com

Bajo1 ::

Ok, hvala za pojasnilo. :)

Milko ::

Jst sm na kemiji - 1. letnik UN. Ni blo omejitev.

freserovski ::

A pol noben noče bit arhitekt? Na FERI pa ziher kdo hodi, ali pač?:\

lp
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Loki ::

cwetto a si v LJ?
na univ ali VS?

fantje, da nebi kdo mislil, da bo rac. fax piece of cake.
tukej je citat od Firesnakea, ki je mal dejaven (bil) tut tukej, vecinoma je pa na mobisuxu:

Informatika je se najlazja izmed vsega. S tem, da je logika in sistemi najtezja (moja smer), programska oprema je le za odtenek lazja od LIS.Z drugimi besedami: Ce ti ne uspe priti na Informatiko ... (prijateljski nasvet) bolje da gres studirat turizem ali KARKOLI drugega .... racunalnistvo ni studij ... je GARANJE! Bolj zahtevno mogoce le pravo in se malokateri fax.
I left my wallet in El Segundo

freserovski ::

No, saj nisem rekel, da mislim lenarit, zanimalo me je samo, kako je blo z omejitvijo prejšnja leta8-), pa matematika mi tudi ne dela extra problemov, zato upam, da mi bo šlo, pa računalništvo me veseli, sem pa drugače malo bol nemirne narave, pa ne vem, če bom lahko celo življenje pred rač. sedel:\
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

freserovski ::

torej.... no, kakšni so bili prejšnja leta pogoji za vpis na feri, če je bla omejitev seveda ?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

sketch ::

Cobra, glede arhitekture je takole:
kot prvo, na 120 mest se jih prijavi (oz. lansko leto se jih je) 440. tu so všteti tudi tisti, ki lansko leto niso naredili sprejemcev in so si študij plačali (t.i. uvodna šola - cela pizdarija, ne sprašuj), kar pa ni izredni študij.
Torej je na tistih 120 mest vpisuje še 80 ljudi, ki so že eno leto hodili na fax. Od teh jih je bilo letos sprejetih recimo približno pol.
kar pomeni da ostane samo še 80-90 mest.
Potem je treba upoštevati še kakih deset vezic, kar rezultira v 70-80 mestih za 360 navadnih smrtnikov. Vpisa pod drugo izbiro sploh nisem štel.
Kar pomeni, da moraš res razturat risanje in se dobro odrezat na sprejemcih.
Če ti pa uspe, se pa šele začne - jaz vsak, ampak brez izjeme čisto vsak dan, presedim 3-4 ure za risalno mizo, ob vikednih tudi do 7-8 ur dnevno (prostoročno risanje, projektiranje in kompozicija, opisna geometrija, elementi arhitekture, arhitekturne konstrukcije - 5 od 7 predmetov je treba risat). In to je samo risanje, kolokvijev in ostalega še nisem štel zraven. Pa za vsake dve risbi, katere oddaš, ti eno zavrnejo in dobiš še eno ali dve novi. Tako da se ti res mora dat risat, če ne si v p**di.
Upajmo, da bo 2. semestru na seminarjih kaj boljše. =_=

lp.
sketch

p.s. Sprejemci štejejo 80% vpisa, matura 10%, uspeh 10%. Ponavadi je meja tam nekje okoli 50-60 %.
Sprejemci imajo 40 pik - 10 prostoročno risanje po modelu, 10 risanje "iz glave", 10 pisne naloge, 10 razgovor (lahko te uibr zjebejo, mene hvala bogu niso tolk).
Adapt and overcome.

jetam ::

Ok da malo razjasnimo: Tistole z vezami Sketch kar pozabi... Če ne veš raje ne komentiraj! Nemogoče je, da bi en sam človek organiziral vseh 8 profesorjev, da bi mu zvišali oceno, kaj šele da bi to naredilo 10 ljudi. In to vsako leto...

3-4 ure na dan ni nič. To je pol prostoročne risbe ali pa opisne geometrije. Pol ti pa od dveh eno zavrnejo. Heh nič čudnega.

In verjemi: na seminarjih ni nič bolje...:D

sketch ::

Jetam če bi prebral moj post, bi videl, da se veze nanašajo na sprejemce in ne na ocene skozi leto. Nihče me ne more prepričati, da to, da si potomec uveljavljenega arhitekta, ne izboljša tvoje možnosti za vpis.


Ne vem, za mene je 4 ure 2 vaji za opisno in prostoročna risba ali pa četrt projekta za Mihelja (če že vem, kaj delam).
Ja to mi tudi ostali višji letniki pravijo... samo navadit se je treba na tempo, ker ne bo nič bolje.... schment =_=

lp
s.
Adapt and overcome.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko te nategnejo na maturi (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8216261 (11823) Meizu
»

sprejemci za arhitekturo

Oddelek: Šola
3411407 (6162) Machete
»

Na kateri faks? elektro/strojna?

Oddelek: Šola
122673 (2276) barbarpapa1
»

Konec z maturo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
957058 (5455) Zeberdee
»

Programiranje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
635511 (4497) Roadkill

Več podobnih tem