» »

hrup diska v notesniku Compaq Evo N1015v

hrup diska v notesniku Compaq Evo N1015v

primozb2005 ::

Uporabljam notesnik Compaq , ki pa mi počasi žre živce. ;(( Iz diska se sliši neprijeten zvok (nekakšno hreščanje) ki pa je odvisno od aplikacij, ki jih izvajam. To se mi je že dogajalo in sem nato namestil update za hard disk in je bilo potem uredu (je postal tišji). Sedaj pa sem si namestil na novo windowse xp in sedaj mi spet generira ta nadležen zvok. Če sedaj namestim update za disk iz compaqove strani, ni nič boljše.

Če je računalnik v mirovanju (ne izvajam nobenega programa) je vse tiho, ko pa zaženem program pa občasno pride do tega zvoka.

Pozna mogoče kakšno rešitev?;)


LP Primož

IceIceBaby ::

Nov disk :)

Nekateri diski čez čas postanejo glasni. Verjetno ga z nobenim programom ne boš več utišal, ampak bo šlo samo še na slabše. Če misliš prenosnika uporabljat še nekaj časa si kupi nov disk, za cca 20k dobiš že 60gb.

primozb2005 ::

Jaz sem ze imel taksen problem in sem ga odpravil, posodobil sem bios in ostale gonilnike na racunalniku. Tocno kaj sem takrat naredil se ne spomnem. Sedaj sem posodobil skoraj vse gonilnike in ni nic boljse.
Vendar pa je zagotovo to isti zvok, ki je bil takrat. To cisto razumem da postajajo diski s casom glasnejsi, vendar je nastala razlika, ko sem na novo namestil windowse xp. Iskal sem firmware za disk, vendar sem ga nasel le na compaq-ovi strani, ki pa ni ustrezen za mojega. Imam disk Hitachi IC25* nevem tocno oznake je pa velikosti 40G.
Nevem kje sem dobil takrat firmware za disk, vendar sem sedaj preiskal po spletu vendar zaman:(

Pozna kdo link za firmaware za diske.
LP

~Speed ::

Dej najprej preglej zdravstveno stanje diska najprej, link >>

Če je vse ok, disk najprej počisti vsega, kar ne rabiš prav zares (*.temp;*.tmp;*.bak;*.gid;*.chk etc...) in nato ga defragmentirej.

Če se po vsem tem še vedno disk dere in joka, in je diagnoza čist ok, potem bo verjetno čas za novejši model...
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

b ::

Hehe.

kolegici je vceraj v enakem prenosniku crknil enak disk :)

Backups, backups.

Kje pa dobis 60G za 20 jurjev? Jaz sem dobil ponudbo 60G 19 jurjev + DDV, se pravi 22.800.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
261626 (653) Kleemen
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678116 (6673) ngc2392
»

Izteka se možnost brezplačne nadgradnje na Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7124250 (17446) orreel
»

Nerešljiv problem: Windows XP particija se nenehno sesuva

Oddelek: Operacijski sistemi
242556 (1960) R33D3M33R
»

Najtišji trdi disk,.... kaj predlagate

Oddelek: Kaj kupiti
473091 (1811) antonija

Več podobnih tem