» »

C++0x

1
2
»

Matevžk ::

Najnovejše verzije Jave imajo nekaj zanimivih bonbončkov glede optimizacije
To se zacne poznati, ko zacnes dodajat plasti in plasti funkcionalnosti v softver.

Kaj si pa s tem mislil povedati, pa ne vem. Tudi v Javi se prav lepo dodaja takšne ali drugačne plasti (mi pride več različnih stvari na misel).
Multithreading je pa v Javi tudi dokaj preprost in varen. Ko smo že govorili o strežnikih :).
lp, Matevžk

Gundolf ::

Virtualna mašina, managed code => varnost? huh

Matevžk ::

Upam, da se razumeva, da pod varnost mislim varnost pred sesutjem, memory leaki in podobno golaznijo.
Ni bila mišljena varnost proti vdori.
lp, Matevžk

64202 ::

> Kaj si pa s tem mislil povedati, pa ne vem. Tudi v Javi se prav lepo dodaja takšne ali drugačne plasti (mi pride več različnih stvari na misel).

Java ima kot orodje abstrakcije samo objekte in metode v njih. To je precej "tezje" kot recimo templatei. Pa ma c++ se cel kup drugih ucinkovitih t.i. orodij za abstrakcijo.

> Multithreading je pa v Javi tudi dokaj preprost in varen. Ko smo že govorili o strežnikih :).

Nic bolj kot v c++.
I am NaN, I am a free man!

Tr0n ::

"Varen" v tem smislu, da je z njim lazje delat, sinhronizirat objekte etc...

Torej "novice" proof. ;)

64202 ::

matevzk: najbolje da si tole ogledas: Cyclone. Ker mi ocitno ne verjames, da java ni alfa&omega :)
I am NaN, I am a free man!

Matevžk ::

Torej "novice" proof. ;)

Ja, a ponavadi se tudi profesionalci tega ne branijo. Se pač raje ukvarjajo z arhitekturo sistema kot pa s pikolovstvom.

Pa ma c++ se cel kup drugih ucinkovitih t.i. orodij za abstrakcijo.

Interfaci so neke vrste abstrakcija. Seveda so templati mnogo bolj zmogljivi, vendar tudi mnogo bolj nerodni. Z Javo 5.0 pa so se pojavile anotacije. Te so zelo preproste za uporabo in praktično ni mogoče, da bi ustvarile kakršnokoli zmedo (pri templatih si jaz tega ne bi upal trditi), hkrati pa so vsaj toliko, če ne bolj zmogljive ... Sicer delujejo na čisto drugem principu in morda v osnovi izgleda, da je to čisto nekaj drugega, vendar se templati ponavadi uporabljajo ravno za tovrstne naloge ...
lp, Matevžk

Matevžk ::

Ker mi ocitno ne verjames, da java ni alfa&omega :)

Ne, ne, saj tega nisem trdil :)).

Zanimiv link.
lp, Matevžk

Gundolf ::

> Upam, da se razumeva, da pod varnost mislim varnost pred sesutjem, memory leaki in podobno golaznijo.

Ja, se razumeva pa vseeno huh, ker ne vem kdaj mi je kakšen C++ program sesul mašino. Memory leake je res skoraj nemogoče sproducirati, je pa memory konec koncev le ena vrsta resursov, ki jih lahko 'leakaš'. Pri ostalih mora pa programer skrbet za njih. V C++ si pač lahko vsak resurs sistemsko spedenaš tako, da ga ne moreš leakat razen če seveda rečeš C++ svojim programom napisanim v objektnem Cju.

In potem primerjaš template in anotacije. Jojmene.

Matevžk ::

Sem rekel, da ni takoj očitna zveza (med templati in anotacijami). Pa vseeno se uporabljajo za reševanje podobnih problemov, čeprav na čisto drugačen način ...
lp, Matevžk
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja Windows Server 2003 R2

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
174014 (3229) darkolord
»

Izšel Firefox 1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8911578 (8825) marhyo
»

Novi zasloni, testi, Google, Nasa in še kaj

Oddelek: Novice / Procesorji
93366 (2802) Wolfram
»

Gnome 2.8

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
62863 (2863) nicjasno
»

Nove Mozille

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
323239 (3239) Kostko

Več podobnih tem