» »

Nakup smučarske čelade

Nakup smučarske čelade

jeti51 ::

Ker se mi je zazdelo, da bi bilo na smučeh fino zaščititi svojo betico pred lastno neumnostjo ter pred neumnostmi drugih, sem se odločil, da si omislim čelado. Zdaj bi pa rabil nekaj nasvetov, na kaj je treba pri čeladi paziti, po čem se ločijo kvalitetne čelade od manj kvalitetnih, koliko približno zadeve stanejo, če morda kdo še priporoča kakšno trgovino...?
Gotovo je kdo že kupoval čelado pa ima s tem izkušnje. Nočem namreč kupiti neke poceni plastike, ki bi na glavi bila samo za okras, kupujem zaradi dejanske zaščite in zato želim, da je le-ta kvalitetna.

Hvala!:)

Nejc Pintar ::

Razlike med poceni in drago čelado zaradi varnosti ni bistvene. Cene so odvisne od prezračevalnega sistema in od estetike. Drugače pa nekaj nasvetov:

1. Kupi tako z možnostjo ščitnika za brado
2. Glej da ima zračenje
3. Dobro je če je trdna do območja pod ušesi (pogoj za 1.)
4. Če si z gorenjskega konca poglej v trgovini ASA v Naklem. So generalni uvoznik za čelade Alpina in Mango.
Lahko je biti prvi, če si edini!

gzibret ::

Tudi jaz razmišljam o nakupu smučarske čelade in me zanima, kakšne so kaj cene (od oka). Koliko je treba dati za solidno in koliko za dobro čelado?
Vse je za neki dobr!

Trubadur ::

Imam Boeri Competition čelado (35 000 sit).



Odlična čelada, dobiš popust, če znaš gobec vrtet :)
Kupljena v Impulzu (Ind. cona Rudnik)
Berite Thomasa!

gzibret ::

35.000 8-O
Vse je za neki dobr!

Trubadur ::

Jah...glavo imaš samo eno. Odlične čelade dobiš že za 20k
Berite Thomasa!

jRk0 ::

sam glej da bo lahka, ker te lahko zlo vrat boli po kaksnih :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Jan987 ::

jest mam eno brikotovo za 15k pa je ful vredu

Vikking ::

uvex, briko, so zelo dobre čelade za malo denarja. da bi pa devu 35k za čelado za smučanje, moreš bit pa prekleto bedast. 10-20k sit max.

Trubadur: Glavi imaš eno itak Trubadur, ampak če si dau 35k za čelado je itak ne rabiš. Verjem da dobiš zelo dobro čelado za pol manj denarja.

Nejc Pintar ::

@Trubadur: za 15k se realno gledano dobi že kul čelado, ki ni nič manj varna od tiste za 35k. Je pa tista bolj fensi:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Trubadur ::

Ja, ja ok.
Meni je vseeno kaj si mislte. Svojo glavo mislm zaščiti maksimalno in pri tem pač ne mislim šparat.
In če mislte, da je vse samo v firmi ali čeladi se motite. Sem probal čelade od 15k navzgor vse kar sem jih najdel in vam lahko povem, da se ne morejo primerjat s tole Boeri v kvaliteti izdelavi in občutku ko jo imaš na glavi.
Berite Thomasa!

Nejc Pintar ::

Ja občutek na glavi je nekaj drugega kot varnost. Drugače pa ti garantiram da se trikrat bolj pozna če se čelada prilega glavi kot pa da je čelada 20k dražja. Pa tudi faktor "stila" padca je precej večji.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Jan987 ::

ja čelada ti more vsekakor pasat

Trubadur ::

A sem kdaj napisal, da se mi ne prilega?
Napisal sem, da mi stoji na glavi veliko bolje od ostalih čelad, ki sem jih probal.
Berite Thomasa!

Vikking ::

Trubadur: sej študiraš pametno in pozitivno. Ampak verjemi da si dal enkrat preveč denarja. Dobiš kvalitetne čelade za pol manj denarja. Ki enako zaščitijo. Je pa res da čelado ki si kupu, je namenjena za tekmovalce, za udarjanje v vrata...:\ , rečmo da kupiš to čelado, ki naj bi bila namenjena že profijem če si tekmovalec, kje je potem še hrbteničnik, ščitniki za zaščito pred koli?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motoristična čelada homologirana ?

Oddelek: Na cesti
51453 (1258) scenic16
»

Full Face čelada

Oddelek: Loža
141968 (1639) IvoJan
»

Obvezna čelada za vse kolesarje... (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Šport
29349130 (43428) LeQuack
»

Ne dobim čelade (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508701 (7043) Damjan Jagar
»

ČELADA...??

Oddelek: Loža
493569 (2868) Thomas

Več podobnih tem