» »

Eksterni disk - naenkrat ne dela...

Eksterni disk - naenkrat ne dela...

mucek ::

LP!
Situacija je sledeča:
Odločil sem se, da na laptopu sformatiram HDD in sem si vse podatke skopiral na prenosni trdi disk (250GB, ohišje z USB2 in firewire kartico). Datotečni sistem na eksternem disku je (bil;( ) NTFS.
Zadeva do nekega trenutka deluje bp, sistem sem postavil nazaj že do te mere, da sem začel nalagati programe (katere sem seveda imel tudi na disku) in naenkrat ko sem reštartal računalnik, mi diska ne zazna več. No, da se popravim - disk zazna, in tudi v Disk Managementu ga vidim kot "Healthy", a je datotečni sistem RAW, ko pa nanj kliknem (ali dam Explore), pa javi, da se do diska ne da dostopati.

Sumim težave z alokacijsko tabelo, ampak mi ni prav jasno, kako se je to moglo zgoditi kar tako - meni nič, tebi nič.

Ima kdo kakšno idejo kako ukrepati v tem primeru??? Ker je na disku 3/4 moje diplomske, da ne omenjamo še ostalih službenih dokumentov itd....

HELP!!!!

LP, Grega

ReBi ::

za začetek bi ga jaz poizkusil na drugem pcju...

Ch4N93 ::

uporabi partition table doctor DOS varianto ali partition table doctor WIN varianto.

verjetno boš moral vzeti disk iz ohišja in ga priklopiti normalno na IDE vodilo.
Ni nam lahko...

sofoiks ::

Priklopi disku externo napajanje ce ga nima
lp,edis

mucek ::

LP!

Zadevo rešil (spal pa prav nič...)! |O

Napaka ni bila hardverska (napajanje, prilkop...) in tudi na drugem računalniku je bilo isto (to sem probal najprej).
Po kar nekaj srfanja po raznih straneh sem ugotovil, da se to ni zgodilo samo meni, ampak je kar "pogost" pojav, za katerega pa nihče ni znal razložiti, od kje pride
.
No, podatke mi je uspelo rešiti s programom Runtime Software GetDataBack NTFS (nasvet na enem od ameriških forumov). Ohranila se je tudi struktura zapisa. Le trajalo je malo dolgo... (3 ure za dekodiranje vsebine diska in izdelavo tabel, pa še 5 ur za obnovo podatkov...)

Lp in hvala vseeno!

Grega

mrbungle ::

Če bi malo pobrskal po tem forumu, bi tudi videl, da sem program GetDataBack že nekajkrat priporočal, ker se je meni zgodil podoben primer. Pa ti ne bi blo potrebno po ameriških forumih brskat.

Veš, v čem je morda težava. ko si priklopil eksterni disk, si ga mogoče dal kot podaljšano particijo sistemski particiji-in ko si formatiral sistemsko particijo, se je ta povezava med obema particijama izgubila. To se je zgodilo tudi meni, ko sem v PC priklopil še en disk. Ko sem formatiral sistemskega, mi po ponovni postavitvi sistema windowsi niso prepoznali drugega diska, na katerem sem imel vse podatke. No, vse sem rešil z GetDataBack...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784612 (3594) Dejk0
»

Po uporabi Partition Magica mi ne najde particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
61031 (927) TOP
»

data recovery

Oddelek: Programska oprema
51265 (1191) Tutankhamun
»

Zbrisal particijo

Oddelek: Operacijski sistemi
71065 (1004) zdufs
»

Fotka Tine Maze

Oddelek: Loža
215812 (4553) BlackHole

Več podobnih tem