» »

Firefoxov problem s pomnilnikom je lastnost brskalnika

1
2
»

Jux ::

Mene Opera že nekaj časa mika, samo vsakič ko jo naložim mi nekaj ni všeč. Kot da bi nucal nekaj pošteno okorelega. Naslednjič ko mi firefox nardi štalo s pomnilnikom, šaltam na opero.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

pagat34 ::

microšitov purš miha naklada:
- Microsoft je izdal Windows Defender Beta2

in bill$$$ je spet zayebal ter proglasil MS anti-spyware labels Symantec as Trojan čitaj
_________________________________________
Zaradi stranskih učinkov se izogibaj M$ izdelkov!

BigWhale ::

Prednost programa, ki pozrej manj rama je edino to, da ga Windows pred odswappajo na disk, ko jim v resnici rama zmanjka... ;>

Ch4N93 ::

darkolord: me veseli, da je nekdo še opero prikazal.

konqueror anyone?


je pa BW lepo povedal prednost programa, ki žre manj rama:D

no, sam še nisem imel problemov s preveliko porabo rama pri FF (vsaj ne da bi vedel), edino občasno se pojavi neodzivnost pri odpiranju .pdf-a v tab-u.

še ena flash stran, ki je kar obremenilna za procesor.
Ni nam lahko...

Matevžk ::

Kje sta Gates in Baldmer je precej nezanimivo (razen zate).

Poldi, z jezika si mi vzel.

Se pravi, trdil je da haca 200MB, dejansko je pa zasedal skor cel giga rama.

OK, to da je toliko kuril, je res kriminal. Ampak koliko pa porabi, ti je pa trdil operacijski sistem. Tam namreč napiše, koliko programa je dejansko v pomnilniku. Če pogledaš VM size (velikost navideznega pomnilnika), vidiš dejansko porabo.
lp, Matevžk

Matevžk ::

Hmmm... kaj pa tole (da bo vsaj poštena primerjava)

Js nism vidu nobene primerjave pri tebi, sorry ...
Teeniesxxx? :))

offtopic spam sarkazem:
MS anti-spyware labels Symantec as Trojan

Prva pametna poteza. Symantec JE škodljiv, tudi če ni trojanc ;) :)) :D
lp, Matevžk

darkolord ::

Js nism vidu nobene primerjave pri tebi

poglej oba screenshota in odprte tabe...

Matevžk ::

@darkolord: Opa. Oprosti.
lp, Matevžk

Looooooka ::

em...gospod primerjalnik zgori.
primerjat firefox in tabe z ie < ie7 je tko kot primerjat kksn nov avto s kksnim american muscle avtomobilom iz 20 let nazaj(ki zre ulala bencina).
Primerji ga z ie7 ki ma clo tabe.
vse drugo je totalno nevmesno....why ze zato ker ma vsako ie okno spet nalozene svoje ikonce in menije in kontrole(pluginov tle sploh ne stejem zravn).
sm zdele beto instaliru in me prou zanima primerjava...

Matevžk ::

Hm, okej, torej primerjajmo eno mozillo z leta 2001 (izid IE6, če se ne motim) in IE6.
In leto 2001 ni 20 let nazaj (čeprav je res, da je razvoj v avtomobilizmu počasnejši).
Si pa dobrodošel, da pokažeš iste tabe v magičnem IE7 in seveda pripadajočo porabo ...
lp, Matevžk

WarpedGone ::

Ampak koliko pa porabi, ti je pa trdil operacijski sistem.


Ja, maš prav, sam FF je dejansko kuru tam okol 200. Zgleda da se je VM totalno sfragmentiral in je sistem pokleknu, krvida na strani XPjev. Sm pa to zaenkrat dožvel sam v primeru FF.
Zbogom in hvala za vse ribe

Looooooka ::

ja sj bomo pogledal k bo final verzija zuni.Sm zdele vidu da ti beta povoz 6ko in ni vec zravn...tko da ne :D
Drgac je pa tle se zmer hmmm oh yeah Opera.

Matevžk ::

Warpedone, tudi možno. Sicer to verjetno pomeni, da firefox dela neke wicked operacije z memorijo, ampak vseeno ... o tem smo že debatirali (ne tule): recimo Java aplikacije, ki požrejo ogromno pomnilnika, tečejo na drugih operacijskih sistemih precej bolje kot na Winsih. Upam, da MS to ve, in bo pri Visti kaj pogledal v to zadevo ... Ampak to je stvar, ki naj se debatira kje drugje :)
lp, Matevžk

OmegaBlue ::

Določene uporabnike (dobro veste) naprošam, da ne začenjajo svetih vojn. Nekaj postov je bilo pobrisanih nekateri mejni so ostali.

Lepo mirna debata naprej, da ne bo potem joka.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Ch4N93 ::

@Looooka: sem pomislil tudi na IE7 ja, vendar je zadeva še beta.

Edit: spregledal post od Looooka zgoraj zato sem pobrisal, kar je sledilo.
Ni nam lahko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ch4N93 ()

Bistri007 ::

Oups, Ch4N93!!!
Zakaj pa si za vsako okno IE odprl novo instanco - tj. kliknil na IE ikonco??? Novo okno odpreš tako, da pritisneš Ctrl+N :))
Aja, pa screenshote shrani kot PNG in ne kot jpg - manj placa zavzamejo in brez zmehčanih fontov.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Matevžk ::

tj. kliknil na IE ikonco??? Novo okno odpreš tako, da pritisneš Ctrl+N

That makes a difference? Večina aplikacij ma implementirano tako, da preveri, če kakšna instanca že laufa :\
Aha, sem sprobal, res se pozna. Za kaj konkretno bi to lahko bilo dobro?
Se mi zdi, da večina uporabnikov zvesto klika po ikoni ... Tudi jaz tako delam, sicer s firefoxom (IE ikonco sm pobrisal :))) ...
lp, Matevžk

Matevžk ::

p.s.: aha, zdaj razumem, zakaj mi ob pritisku na WEB knof na mojem prenosniku IE ta pritisk intercepta in odpre novo okno samega sebe (zna bit mal zoprno, če je default browser firefox in maš slučajno IE zagnan, ker eno svojo javascripto testiraš).
lp, Matevžk

Ch4N93 ::

Bistri pa si me dobo ja. kaj pa zdaj? zdaj pa klikni večkrat na FF ikonco pa poglej kolko procesov laufa.
samo en! sicer pa 90% uporabnikov odpira IE tako, da klikne na ikonco, tako da je kar relevantno, da sem tako naredil.

PS: čudno da se ni nihče obregnil ob to, da uporabljam Administratorski račun
Ni nam lahko...

Pithlit ::

Firefoxov "problem" je tako v osnovi lastnost brskalnika, ki privzeto shranjuje do 15 obiskanih spletnih strani

Hmm... privzeto je -1. Kar pomeni da ti FF sam določi število strani ki jih bo hranil, glede na količino razpoložljivega RAMa. (je pa čisto možno da to velja za FF1.5+ ... ne vem, ne da se mi brskat za nazaj :P )

Pa še moja dva stotina... vsake par dni je treba FF ubit ker se drugače ne da nič delat (par dni == nekje med 3 do 7... odvisno od uporabe). Komp pa ma 256MB RAMa laufa pa 24/7. Se popolnama strinjam z BW. RAM je tam zato da se ga rabi.

PS: čudno da se ni nihče obregnil ob to, da uporabljam Administratorski račun
Oh ti schment!
Life is as complicated as we make it...

BigWhale ::

Meni dela moja masina trenutno 16 dni, pa imam firefox ze od takrat zagnan. Nobenih problemov zaenkrat. Masina ima 512MB rama...

----

Luka,

Spet brez veze nakladas popolnoma brez smisla. Primerjat je treba med seboj dva produkta, ki sta trenutno na voljo v ne-beta fazi. Ko bo prisel IE7, bomo pa z IE7 primerjali.

SXR ::

Sem v eni drugi tem napisal, kolko "dobrih" novosti se je ta cas zgodilo, pa tega nihce ni objavil. Slabe, itak da koj pridejo gor. In bom se enkrat napisal, kaj se je v zadnjih parih dneh dogajalo:


Super. Mene pa take novice zanimajo. Pa jih tako objavi kot si jih sedaj ;).

Sicer pa je Firefox zelo napreden browser, upam samo da bodo res odpravli tele probleme s spominom. Po drugi strani če bo ie7 porabil manj spomina kot FF bom spet prešaltal na ie. Aja, če so se držali lastnih besed in so spravli skupaj tudi glede varnosti boljši produkt. To bomo pa šele videli...

LP
You can talk rationaly about kernel design, the issue of free-ness is emotional.

Defender_X ::

Če ne bo tak odziven kot firefox ne prešaltam na ie7 pa zaradi mene ma lahko nevem kolko novih stvari not če nebo tak hiter pri odpiranju strani se ga ne dotaknem

L0sT ::

Someone asked for IE usage? Here it is. (10 pages , all diferent) And now guess wich page has the highest mem usage?



Yes, you're right. Slo-tech it is! :D
Lost is my soul wondering in space and mistery...

MrStein ::

Jaz tudi laufam FF po več dni zapored. In odpiram gore tab-ov. Pa mi zdaj zaseda 100 megabajtov. (od en giga) Meni se zdi OK.

Bi bilo treba ugotoviti kaj je skupnega onim, ko jim žre RAM. (plugini ? extensioni ?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bistri007 ::

Če imaš več instanc IE je glavna prednost tega:
- delo z različnimi certifikati hkrati (npr. 2 računa NLB Klik lahko krati upravljaš)
- če delaš debug javascripta samo ubiješ tisti iexplore.exe, ki povroča težave, ne vseh oken browserja

Drugače imam v IE za 'home page' nastavljeno prazno (about:blank). To okno z about:blank imam vedno oprto in ko želim odpreti novo okno, samo kliknem na about:blank okno in pritisnem Ctrl+N. Tako ni potrebno čakat, da še enkrat naloži zadnjo odprto stran v novem oknu. No, tako počnem odkrat sem se naveličal NS4.

In ne, poraba pomnilnika pri več instancah ni relevanta za prikaz pomnilniške požrešnosti pogona za 'renderiranje' v browserju.

Enkrat sem zgeneriral zelo zahtevno tabelo (za natisnit) in je bilo HTMLja za 10MB (petstopenjske nested tabele). IE je porabil malo nad 100MB, Firefox se pa ni ustavil niti pri 400MB 8-O in sem ga ubil. :O
Je pa res, da je FF prikazoval sproti, IE pa je porabil kake 20s preden je prikazal tabelo (ampak v celoti).
Aja, na hitrost renderiranja so močno vplivali (tudi 2-4-krat počasneje) razni plug-ini (npr. download managerji, ...) - mogoče tudi na porabo RAMA.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

BigWhale ::

Evo, Linuxar vam je naredil IE7 z desetimi tabi in FF z desetimi tabi primerjavo... ;>



Zjokejte se zdaj. Pa FF ima se Colorful Tabs plugin nalozen... ;> Pa Downloadbar. Pa FoxyTunes, pa FasterFox, pa GooglePageRank. ;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: BigWhale ()

Bistri007 ::

BigWhale, daj enkrat za hec še CPU time izberi. Pa po možnosti vključi še kak poflashan anandtech ali dva :))

BigWhale ::

Jah govora je bilo o ramu, ni bilo govora o kaksnih straneh, jaz sem jim pac deset kliknil, ki jim more or less najpogosteje obiskujem.

A zdaj vidis v cem je problem pri testih? :)

Looooooka ::

no bomo spet ponovil:

ti zgori ie je vsak proces svoj ker mas ie6 tko da je primerjanje le-tega s firefoxom NEUMNO(al je treba to z boldom napisat da bo jasno).

Kar se tice primerjave z ie7...je pa beta =) plus poglej si se VMsize....
mislm da so rezultati kr ok.
Ceprou oba zreta prevec memorija.

BigWhale ::

A zdej pa ze ni prav, da je beta? :P Odlocite se.

M.B. ::

Potem moramo primerjat IE7 beta in Firefox 2. Da bo skoraj enako. Ker Firefox 2 ne vm če je že kaka Beta.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

zee ::

predlagam vam ultimativni brskalnik: elinks

odprtih imaš lahko malo morje tabov, strani se nalagajo izredno hitro, porabi pa mogoče kakšen megabajt rama >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

poweroff ::

A zdej pa ze ni prav, da je beta? :P Odlocite se.
It is not a matter of facts, it is a matter of religy.
sudo poweroff

MrStein ::

It is not a matter of facts, it is a matter of religy.
Amen !
>:D :D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izid Firefox 4 se seli v leto 2011 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5119859 (18435) Jst
»

Brskalnika Internet Explorer in Firefox v Sloveniji skoraj izenačena (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
15815220 (11818) poweroff
»

Slovenija: Firefox prevzel vodstvo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
13118909 (12924) poweroff
»

Firefoxov problem s pomnilnikom je lastnost brskalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8410282 (7542) MrStein
»

Izid Firefoxa 1.1 začasno prestavljen

Oddelek: Novice / Brskalniki
253500 (2519) darkolord

Več podobnih tem