» »

Ocena ene male strani

Ocena ene male strani

1
2
»

Microsoft ::

#000000, ok. Tole je pol cist taka snezena. Mogoce bi blo pa kul met takole ob novem letu? Aja, pa pingo je ze kul, samo mal debel je.

OwcA, itak da. Samo barvice pridejo na koncu, pa sem tule mislal malo povprasati, kako bi pobarval. Ker trenutno je bilo dosti vec problemov z samim narocilom (so se über veliki problemi za veclistne tiskovine), ter kako bo sam "protokol" deloval. Ane, vse od registracije, oddajanje narocila, opozoril o novih narocilih, urejanju, ... dost ostalih stvari poleg barv.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

A to ti kar tako ad hoc delaš? Nič specifikacije, potrjevanja posameznih sklopov, vnaprej določenih rokov?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

root987 ::

Dream job. :)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

#000000 ::

M$ včasih je bela bolje kot karkoli, pa sej večina strani ima belo ozadje. Aja pingoti so vsi debelušni noben ni suh. LP

Microsoft ::

Nič specifikacije, potrjevanja posameznih sklopov, vnaprej določenih rokov?
Recimo tocnih specigikacij nimam. No, vse kar imam, so neki "orisi", kako bi naj stvar delovala in kaj bi naj imela. Recimo, da bi pa detajlno vedel ali pa imel kak papir, kako je tocno sestavljeno narocilo, ki ima veclistno tiskovino, pa nimam. Tako, da se sproti dodaja dosti stvari. Kar pa prinese ogromno dela zraven, ker moram stare stvari spreminjat.



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

OwcA ::

Upam, da se zavedaš, da je to zelo slab pristop.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Microsoft ::

Jap.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BluPhenix ::

To, da se dostavlja vedno na isti naslov je precej zgrešeno. Poznam kar nekaj primerov, ko je šla pošiljka direktno iz tiskarne k naročniku in ne designerju. Designer končnega izdelka pa velikokrat ni niti videl, dokler mu ni poslal naročnik enega izvoda. Še posebno se to dogaja, ko gre za kakšne vizitke, kartice in podobno, tako da glede naslova še enkrat razmisli.

Od kje pa tebi, da črne obrobe pwnajo... ja ko so izumili internet mogoče.

Sej ni priblem če se on zaveda, bolj je relevantno, če se naročnik zaveda.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

#000000 ::

A to z obrobami leti name ?? Če je tko, pol moram rečt da zgleda nisem bil razumljen najbolje, obrobe ne vem če pwnajo ampak bela pa pwna garant.

BluPhenix ::

Ne, to leti a microsofta. Glede njegovih 1px črnih robov okrog vakega pravokotnika, ki ga nredi :D

EDIT: aja pa pozna ura je, pejt spat >:D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Kva m jest spat hodu ejga, pejt ti sej je cajt že knede :D >:D

BluPhenix ::

Ne jaz danes nič spat, treba jutri naredit elektromagnetno valovanje.

P.S: je offtopic, ampak ob taki uri s takim učenjem pa lahko to oprostite >:D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Zdej pa dost mulci. Gre se zato, da je stran vec vredna, kot se vam zdi (10k). Boste videli kasneje, a prvo povejte, kolko se vam zdi vredna tale stran?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

#000000 ::

Mulo smrkavo boš ti govoru mulci. :D

Microsoft ::

No star ata, rec eno ceno.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

#000000 ::

Nam cifre reku, ampak mislm da ne velik, http://www.designsbymg.com/

Poldi112 ::

50k?
Čeprav ima napake. Recimo na dnu vsake strani z referencami ima meni, razen na strani "Celostne podobe". Plus da je jabolko nekam nesrečno narejeno. Je pa to hudo laično mnenje (glede cene).

Drugace pa jaz vsakič ko kupujem na spletu za firmo pošljem na drug naslov. Odvisno od tega za katero lokacijo kupujem. Edina lokacija na katero še nikoli nisem poslal je tista s katero sem se registriral (uradni sedež podjetja, ki je zdaj res samo še uradni).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Microsoft ::

No vidis. Men je pa ta stran slaba. Ne gledam tolko na oblikovanje, kot na to, kaj se dogaja "zadaj". In tako na vsaki strani poskusam vnesti znak ', da vidim, kaj mi vrne. In glej gle, ta stran ti vrne en kup errorjev. Ce ni to en podn? Poleg tega da ti pred tako nevarnostjo noben über dizanj ne pomaga.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Poldi112 ::

Ti nisi normalna stranka. Normalna stranka je nekdo ki ga zanimajo storitve, ki jih firma ki ima stran ponuja. Briga ga na čem teče, kako varna je,... - tja je prišel po informacije. In ko bo prišel na tvojo se bo samo obrnil, razen če je res mazohist.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Microsoft ::

Se pravi, da so mazohisti tisti, ki pricakujejo, da iskanje dela, brez da ti prikaze kup errorjev? In da so mazohisti tisti, katere briga za varnost vnesenih podatkov?:\

Ti si boh pomagi.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BluPhenix ::

microsoft z napačnim mišljenjem si se lotil spletnih aplikacij za naključne uporabnike. Če boš tako delal se raje drži naročnikov, ki bodo uporabljali strani za svoje potrebe. Tam stvari ki jh ti preziraš ne bodo motile. Pri prvem primeru pa precej.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Microsoft ::

Se prav, da je povsem dopustno naredit stran, ki ti ob vnosu enega znaka vrze kup errorjev? Pac, samo da izgleda kul, pa da "dela", ceprav dela se dost drugih stvari (prikazovanje errorjev). Pa ne bi rekel, da bi moral bit nek strucko, da tole najdes. Ker tistle men dela vec kot ocitno ultra amatersko, da na tak nacin pozre string.

No, zdele sem ugotovil, da iskanje sploh ne dela. Ce to ni en podn. Aja, pa sej, samo da je oblika, pa tudi ce nic ne dela.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Stranka ne bo iskala s takimi neumnimi nizi. Bo pa odšla če bo dobila vtis ultra amaterskosti, sploh če stran prodaja design.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Microsoft ::

Sem glih napisal, da iskanje sploh ne dela. Ce tako stvar spregledas, pol je to podn.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Poldi112 ::

Ok, mogoče sem bil malo hiter.
Zdaj, če iskanje res ne dela to ni fino, je pa veliko veliko manjši problem kot če je design zanič. Jaz sem vse kar me zanimalo našel brez iskanja. Sploh nisem opazil da iskanje obstaja.

Zdaj če bi bil na strani ki prodaja neke recimo poslovne aplikacije bi bili moji kriteriji glede tega kaj je pomembno drugačni.

Ti imaš problem ker ne razmišljaš o tem kaj pričakuje in si želi obiskovalec tvoje strani. Vse kar te zanima je da ti bo logika v ozadju pravilno delovala. In to je povsem zgrešen pristop. Vsaj po moje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BluPhenix ::

Malokdo je tak, da bo kjer piše ime in priimek vpisal $$&#""""!)):__, to štekaš?

Stran mora delati tisto za kar je bila narejena. Če opravlja svoje poslanstvo kot more, naključni bugi ne pomenijo, da je stran slaba oz, da ni nič vredna. Sej ti pravim napačno gledaš na to. Uporabnika ne zanima v čem, kako in na kakšen način deluje stran. Njega zanima kaj bo gor našel in koliko časa bo porabil, da bo to zadevo našel. To je bistvenega pomena. Lepa grafična podoba je le plus, ki podaja uporabniku pojem kvalitete (čeprav je včasih le ta zgrešen)
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

#000000 ::

M$ zakaj ne pritegneš zraven kakega ki se spozna na grafiko, ti programiraš grafiko oz. oblikovanje pa za kak honorar prepustiš nekomu ki se na to razume, ubiješ vse muhe, sam pa se povsem neobremenjeno lahko dosti bolj posvetiš varnosti in ostalemu. LP

Microsoft ::

Poldi112, lahko da je zgreseno ja. Mogoce bi moral delati v tandemu programer/dizajner, ker so mi stvar, ki se dogajajo v ozadju (koda + baza) dosti bolj zanimive, kot dizajn.

BluPhenix, totalno se strinjam s tistim, da uporabnik pac hoce, da stvar dela. Samo lej, lahko pride na tisto stran se nek drug "uporabnik", pa recimo pobrise celo bazo, pokrade osebne podatke, zacne spamat na njihove maile, v imenu drugih naroca neke stvari in s tem vnasa totalno zmedo itn.
Torej, stran (vsaj skozi moje oci) sestoji tudi z varnostnimi elementi. Ker ce tega ni, bo uporabnikom stran delala tolko casa, dokler na stran ne pride prvi "uporabnik". Od takrat naprej bo hlev.
Lahko bi dal primer z firewall-om. Sej ga ne rabis, itak ti dela internet brez njega. Ampak, ko bo nate naletel prvi "uporabnik", te bo ownal in tebi nic ne bo jasno, kaj se dogaja. Tako da, naj se slisi absurno, a za nemoteno komunikacijo tvojega racunalnika v internetnem omrezju rabis firewall, pa ceprav ti ta ne izboljsa nekega prikaza strani.

#000000, ma sej, to je cisto realno. Itak je dogovorjeno, da so barvice na koncu in stvar se ni na koncu.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

[Some1Else] ::

Ne vem kdaj bodo podjetja dojela, da je edini način ne izpasti amater v očeh obiskovalca, najeti za izdelavo spletne strani IN programerja IN oblikovalca. (Ali pa vsaj enega, ki zadostno obvlada oboje, heh).

marginalayout

Če boš stran vseeno končeval sam, imam zate sledeče nasvete:

  1. Ne uporabi mojega dizajna

  2. Nauči se ločevati vsebino od prezentacije (HTML, CSS, Semantika)

  3. Varčuj z barvo

  4. Pusti zadosti "praznega prostora"

  5. Bog je v detajlih

  6. .NET je zloben

  7. Učiti se, učiti se, učiti se..


P.s.: Predlagaj marginalcem naj raziščejo še ostale pripadnike družine tipografije uporabljene v logotipu.
--
Srđan Prodanović, www.some1else.org

CWIZO ::

.NET je zloben? Kaj ti je psa povozu al kaj:)?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

kopernik ::

Lahko rečem samo, da jaz takega izdelka ne bi dal od sebe. Če nimaš nobenega smisla za oblikovanje (kar je več kot izbira barv), potem naj to raje dela kdo drug (ali ti design priskrbi naročnik ali pa sam najemi nekoga za to delo).

Saj ni potrebno biti čarovnik, da narediš všečno stran. Ni potrebe, da je izdelek nek vrhunec umetnosti, ampak malce pa moraš gledati tudi na izgled. Skratka, pomembne so barve (ampak naj jih bo malo, ne pa da je stran mavričasta), še bolj pomembna je postavitev in omejena količina informacij na enem zaslonu. Glede na to, da gre bolj za interno uporabo (znotraj podjetja) in da delaš zastonj (če sem prav razumel), samo malo dodelaj barve in se bolj ukvarjaj s postavitvijo. Zaobljene robove, senčenje in vse majhne detajle (ki so lahko zelo pomembni) pa kar ignoriraj. Če ti že postavitev povzroča take probleme, je bolje da se ostalih zadev (zaenkrat) sploh ne lotiš.

[Some1Else] ::

.NET je zloben
--
Srđan Prodanović, www.some1else.org

Sergio ::

/me se prikloni Some1Else dizajnu. Ful nice.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

CWIZO ::

s1e: bi loh ti tole mal zargumentiral?
Prosim res. Sicer ne vem kok si ti kej programer, kolkr vem se bl z grafiko bavis in ne vem kok mas kej pojma o programiranju sploh. Tak da ce ti je en kekec, k je enkrat mal povohal .NET (pa na forumih prebral da ej bad, ker je pac od M-ja), to povedal pol prosm sploh ne nch govort.
Ce mas pa svoje izkusnje pa komaj cakam, da utemeljis zakaj je .NET zloben.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Microsoft ::

Da se vprasam, s kaksnim programom delate strani, kot jo je prikazal [Some1Else]?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Ziga Dolhar ::

Microsoft, v mnogo njih. Najprej v Wordu oz. drugem urejevalniku besedila in aplikaciji za izdajo [pred]računov, nato v Visiu oz. Mindmaperju, sledijo Fotošopi in Firevorksi, nato pa nadaljujeta programer in html lomilec v svojih priljubljenih urejevalnikih golega besedila oz. kode.
https://dolhar.si/

klemen22 ::

Ma tista stran od Some1Else je popolnoma nenavdahnjena. Zgleda ko en letak oz. uporabniški priročnik za kakšno robo (npr. tiskalnik ker je že na sliki).
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

[Some1Else] ::

@ CWIZO
Sledim platformam kot so .NET, J2EE in RoR. Oblavadam tudi PHP, Object Oriented ActionScript, JavaScript in Ruby. Vsa znanja sem že apliciral v obratujočih spletnih aplikacijah. Preizkušal sem tudi par CMSjev, od katerih sem za en obsežen projekt uporabil TYPO3 (Nikoli več.. CMSji omejujejo, frameworki omogočajo). Toliko o programiranju.. Če želiš reference, povprašaj po Private Messageu.
Zakaj je .NET zloben?
Mikrosoft razvija orodja za gostovanje, razvoj spletnih aplikacij, vključno z brskalnikom samo zato, da objame splet v svoje lovke.
Če pa se bodoča .NET orodja aplicirajo v splet, bomo uporabniki, ki nam ni mar za Mikrosoft XAML, SPARKLE, ali XML s proprietary namespacei, ki se bodo obnašali željeno le v Internet Explorerju, po nepravičnem izključeni iz igre. Ko developer na Channel 9 Videocastu o ASP2.NET izbira v IDE-ju "Internet Explorer 6 or better" za ciljno platformo veš, da je nekaj narobe. Ko reče, da lahko open-source community naredi ciljne sheme za recimo Opero veš, da je nekaj narobe. Za spletne aplikacije je treba izbirati ciljne STANDARDE. Ultimativni interes celotne .NET infrastrukture je nadzor nad spletom in večji revenue Mikrosofta. Zatorej, .NET je zloben.
Nisem rekel da je .NET slaba platforma, (čeprav privzete generirane kode ASP.NETa raje ne bi komentiral), le zlobna je. Vajenemu razvijalcu je v veliko pomoč pri recimo izgradnji INTRAneta.. Za rabo v spletu, pa je nažalost preveč mamljivo leglo napačnih praks.
Sploh pa me niti C# ne mami več, odkar sem odkril pravi objektni jezik.. Ruby. Kadarkoli v kakšnem primitivne skriptnem ali uveljavljenem jeziku pišem iterator, sem zavisten ob pomisli na seksipilnost enostavnosti.
Se opravičujem če sem debato speljal drugam. V primeru želje po nadaljni razpravi, predlagam nov thread.

@ Microsoft
Ta design je bil narejen v Photoshopu.

@ klemen22
Citiram samega sebe: "Ne uporabi mojega dizajna." Objavljeni primer rabi le za ponazoritev primerne rabe barv, praznega prostora, tipografije, aplikacije popularnih vzorcev uporabniških vmesnikov, and-what-not.. Je rezultat 20 minut dobre volje, morda res ne navdiha :-)
--
Srđan Prodanović, www.some1else.org

#000000 ::

Klemen22 Sergio je verjetno imel v mislih stran od njega in ne tisto kar je prilepljeno nekaj postov višje. LP
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komu se da pokomentirat?

Oddelek: Izdelava spletišč
281484 (876) Preseren
»

Pomoč pri izdelovanju spletne strani.

Oddelek: Izdelava spletišč
351705 (1268) strictom
»

Približna cena izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
997614 (5577) JanezekNovak
»

Kolko stane preprost program? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
534663 (2974) klemen22
»

Dejte ocent se mojo stvaritev

Oddelek: Izdelava spletišč
161651 (1503) Microsoft

Več podobnih tem