» »

Printer in post script!

Printer in post script!

sklemenc ::

:\
AHA. Glave težave so pri tiskanju (LASER_PANASONIC_kx6300) v programih Adobe. Tiskalnik ni tipa Post Skript zato ne omogoča kup stvari (tudi negativno-obrnjeno tiskanje).

Kaj je Post Script? In kako rešim moj problem?

s.

sinko999 ::

Glede Post scripta najprej moraš imeti take fonte ki so postscript potem moraš imeti en program s katerim lahko te pisave aktiviraš in deaktiviraš to je npr od Adobeja ATM Deluxe 4.1 je verzija za win 2000 . Za fonte pa mi pošlji emeil . Drugače pa omogoča program quark express zrcalno tiskanje pa še tudi druge stvari .
LP
Ni? ni ve?no !

dr.J ::

Za postScript/PDF je cool zadeva ghostscript.
Dobiš ga tule:
http://www.cs.wisc.edu/~ghost/

in to s fonti vred, pa še free je. Ghostscript zna delati s printerji, ki niso postscript. Tvoj printer pa se mi zdi da je celo GDI, kar utegne biti problematično. Če ga boš našel v listi podprtih printerjev, bo OK.

Aja, PostScript je printerski jezik. So še npr PCL5 (Hewlet-Packard) in Esc/2 (Epson).

Brane2 ::

Postscript je JEZIK za graficni opis strani.

Pravzaprav grafiki niti ne poznajo drugega. Ce jim neses kaj v PCL6 za sprintat na film te bojo poslali nekam.

Ghostscript je naceloma O.K. zadeva, sam ni pa 100% kompatibilna sama s sabo. Vcasih se ji zrola ob PSih, ki so sicer cist O.K.
Ko dela, pa dela v glavnem. Tezko ji je verjet, da ni kaj sfalila kje ampak za amatersko uporabo je verjetno cist O.K.
Baje da tazadnej verzije delajo solidno...
Uglavnem, ce ti program da od sebe samo PS, potem je Ghostscript mogoce pametna varianta.

Ce mas tega kaj vec, potem se mogoce splaca investirat v PS laser. Kak mesec ali dva nazaj sem ubodu prek PCX-a HPjev Laserjet 1200, ki ima BTW tudi PS modul in stvar dela.
Ni sicer hitra ko mina ampak dela. ker je Postscript graficni jezik, potrebujes racunalnik, da ti pretvori ta jezik v konkretno bitno sliko, ki jo pol napljuva na papir, nascije na valj ali karkoli pac printer ze pocne...

Zato imajo mnogi profi printerji RIP enoto, ki pocne prav to. Tapoceni PS printerji majo bolj bogi procesor in manj RAMa in so zato neki pocasnejsi, ampak delajo (HP).

Ghostscript izkorisca moc PCja, se pa dostikrat zajebe, pa tud IIRC zastonj varianta ne dela barvnih Postscriptov...








sklemenc ::

Hvala lepa za pomoč.

Naložil sem GOSTSCRIP IN GOSTVIEW. Kako naprej?

GLAVNO VPRAŠANJE: kako povem tiskalniku, da naj mi izdelek v Adobe Pagemakerju naprinta v obrnjeni - negative obliki?

--------bog vse vidi, bog vse ve--------

Brane2 ::

Kaj pomeni zate negativ oblika ?

Ce mislis na negativno barvo, poglej lastnosti postscript printerja, na katerega Adobe verjetno printa. Tam se verjetno da nastavit to pod moznosti tiskalnika....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Adobe Acrobat ?

Oddelek: Programska oprema
131902 (1777) iso2000
»

.doc v .pdf

Oddelek: Programska oprema
102693 (2448) 2tiLen
»

Printanje v datoteko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71275 (1205) BigWhale
»

Kako sprintat PS file?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61267 (1236) RacaClone
»

Izdelava filma in fonti v QuarkXpress-u?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61312 (1256) jetam

Več podobnih tem