» »

Izdelava filma in fonti v QuarkXpress-u?

Izdelava filma in fonti v QuarkXpress-u?

sklemenc ::

Spoznavam QuarkXpress. Izdelal sem svoj časopis, sedaj pa me zanima:
- ali šumniki delujejo res samo v fontih tipa CE, ali je možno kje na kakšen drug način določiti šumnike še za ostale fonte

- izdelava filma v Quarku: tiskar pravi da potrebuje film celotnega dokumenta v INVERZNI, NEGATIVE obliki.
Ker imam sam laserski tiskalnik (PANASONIC KX-P6300), TA NI TIPA POSTSCRIPT, me zanima kako to uredim v Quarku.

Danke schon. ----------s---------


sinko999 ::

Kot prvo , za revije se uporabljajo Post Scrit fonti , ponavadi slovenski . Potem izdelava filma je sledeča v quarku boš moral sprintati revijo na horizontal flip pa na pause papir , potem pa boš moral iti k tiskarju na osvetljevalko da ti bo naredil film. To je če imaš samo črno - belo oz sive fotografije . Drugače pa če imaš še barven fotografije pa morajo biti vse slike c CMYK modelu in pa boš moral narediti separirani print file ali pa separirani PDF in pa se potem naredijo posamezni filmi .
Vprašaj tudi tiskarja za velikost filma, potem ga tudi vprašaj če ima kakšne postrip driverje za osvetljevalko.
Te ponavadi rabiš da narediš pravi print file.Če ni kaj jasno še vprašaj .

LP
Ni? ni ve?no !

sklemenc ::

Sinko999 hvala.

Povej, kje bi lahko našel slovenske PostScript driverje (net).

Kako izdelam print filev Quarku (vse imam v črni / sivi / beli obliki). JE možno v file s končnico PRN (saj veš za Ghostscript), da si film izdelam sam.

ZANIMA ME, če veš, kdaj tiskar potrebuje film v inverzni, negativni obliki in kdaj ne. Dal bom tiskat namreč tudi majice, letake, kapice?

hvala, ss.

sklemenc ::

Mislim postscript fonte.

sorry

jetam ::

Katere fonte pa rabiš?

sklemenc ::

čim več fontov s šumniki (slovenski).

s.

jetam ::

Hmm Sklemenc kako čimveč če praviš, da si naredil svoj časopis? Za oblikovanje podobe časopisa rabiš eno do največ dve tipografiji. Pa še to je najbolje izbrati kakšno z dolgo in preverjeno tradicijo (recimo Bodoni, Caslon, Futura, Garamond, Helvetica,Times, Univers).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za pisanje cajtngov :D

Oddelek: Programska oprema
111664 (1414) Matev
»

v katerem programu naj napisem knjigo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5725433 (24640) Matev
»

Photoshop -> Corel?

Oddelek: Programska oprema
182332 (2102) ali3n
»

Kje dobiti Times new roman TYPE 1

Oddelek: Pomoč in nasveti
6723 (688) ali3n
»

Tiskarji pozor!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81960 (1744) SmiLe_

Več podobnih tem