» »

regedit

regedit

GeForce_man ::

a ve kdo kakšno funkcijo na računalniku da bi mi delal bol hitro brez nobenega navijanja....ker zdej mi je en prijatelj pokazal da greš v regedit in tam spremeniš neko številko in mi res dela bol hitro.....če ve še kdo kakšen trik ne da bi navijal računalnik
lp
AMD Athalon64 3200+(2200mhz)socket 754.....Gigabyte GA-K8NE nf.4.....MSI GeForce 6600 GT 128 mb......Maxtor 160gb....1024RAM(2+512mb).........dvd+r LG.........

dxx ::

Pa še nam zaupaj kaj natančno je spremenil v regeditu?8-O
Da vidmo če bo tudi nam delalo bol hitro.:P
Jupi superpi, -2 sek. Ja itak:P

R33D3M33R ::

Hja, kdo ve. Mogoče ti je pa DMA vklopil preko regedita, mogoče ti je spremenil frekvenco grafične (se mi zdi da se to nahaja v registru), mogoče ti je spremenil kak cache ali tako naprej. Še nam zaupaj kaj je storil :)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

krikoman ::

...jedro operacijskega sistema sem prek registra "namestil v pomnilnik" oz. se izvaja v pomnilniku. Seveda je to primerno le če imaš najmanj 512 mb Rama, ker baje požre kar nekaj:)) sicer pa kdor hoče lahko gre poizkusiti pod Run napiše "regedit"..... HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Session Manager/Memory Management... Vrednost DisablePagingExecutive spremeniš iz 0 v 1. Mogoče si prej naredite varnostno kopije...File/Eport:)) Za morebitne probleme pa odgovarjate sami:P Preizkušeno, winsi delajo hitreje...!!:D
aja pa restartat pc bo treba ...

primer::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krikoman ()

Izi ::

Temu se pravi Tweakanje Windows.
Spreminjaš lahko na stotine nastavitev.
Nastavljene so vedno tako, da optimalno delujejo na vseh običajnih računalnikih.
Če pa imaš v svojem računalniku nekaj neobičajno hirega ali neobičajno počasnega se pa splača kakšno nastavitev tudi premakniti.

Disable Paging Executive
Z nastavitvijo 1 omogočiš to zadevo.
To onemogoči prepisovanje delov RAMA na Hard disk. In ker je RAM hitrejši kot hard disk se pač zadeve izvajajo nekoliko hiterejo, kot da bi jih bilo potrebno prebirati iz izmejevalnega fila na disku.
S tem seveda precej hitro zafilaš celotem RAM. In ko RAMa zmanjka se vse skupaj spet močno upočasni, še bolj kot predno si spremenil nastavitev >:D
Ta nastavitev se torej omogoči v primeru, če imaš več RAMa, kot je običajno za današnje računalnike, ali pa če imaš bolj počasne diske kot je to običajno za današnje čase.

Če bi bilo onemogočanje prepisovanja RAMa na disk boljše v vsakem primeru bi to onemogočil že Microsoft sam. Se ti ne zdi?
Misliš, da so namerno upočasnili Windows? >:D

krikoman ::

Izi: Se popolnoma strinjam:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranjevalna datoteka

Oddelek: Programska oprema
204390 (3968) Boomer1911
»

2GB rama, pa še vedno se stvari zatikajo, pomoč prosim

Oddelek: Operacijski sistemi
91641 (1103) bluefish
»

Pohitritev operacijskega sistema!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221874 (1331) joker16_7
»

2x 512 MB RAN, Win XP in njihovo upravljanje z njim

Oddelek: Operacijski sistemi
51387 (1206) balocom
»

Paged oz nonpaged KERNEL v Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
211053 (795) Blup

Več podobnih tem