» »

2x 512 MB RAN, Win XP in njihovo upravljanje z njim

2x 512 MB RAN, Win XP in njihovo upravljanje z njim

balocom ::

No, jaz imam eno vprašanje glede upravljanja z ramom; včeraj sem dubu 1GB rama, zdej, ga winsi nočjo uporablat in skos pišejo po pagefilu. A obstaja kak fora, da winsi uporabljajo samo ram in nč druzga. Pagefile sem probal izklopit, pa ne prime.

Lp
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

alkoo ::

Moj računalnik - lastnosti - dodatno - greš tam ko piše navidezni pomnilnik - klikneš 2 gumb - navidezni pomn - daš brez in klikneš nastavi. Restart in dela.

zee ::

pagefile sicer ni dobro izklapljat, ker baje pride do zatikanja programov/špil.ž

sam sem ga izklopil, vendar nisem opazil nobene pohitritve, zato sem ga vklopil nazaj.zdaj je v bistvu vseeno, ker uporabljam Linux, ki ima (IMHO) to dosti bolj pošlihtano.

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

balocom ::

@alko - to sem naredu, štekalo ni nč, sm ga je kr samo povečalo.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

$FFFF ::

V bistvu nima nobene bistvene veze, ce nastavis page file na 0. Virtual memory NE MORES izklopit, po disku ti bo vedno mlelo, tud ce bos mel 4GB rama. Podobna zgodba je na linux.

Na enem forumu je bila ze pred casom ta debata:

http://episteme.arstechnica.com/groupee...

V bistvu vedno ko program minimiziras, ti bo sprostilo nekaj rama, ce program ne poskusa pretentati VMMja na nek nacin. Ce uporabljas tipko alt+tab, se to ne dogaja v taksni meri, poskusi s kaksnim programom, ki pobere vecje kolicine rama...program se bistveno hitreje ponovno pojavi na zaslonu.

Windows predpostavi, da program, ki ga minimiziras, ne bos nekaj casa uporabljal in sprosti del pomnilnika za programe ki so "bolj" aktivni, ne glede na to ali imas se 200M prostega rama, al pa ce je prostega se 1.5GB....nasplosno je to dobro, ponavadi pri dolocenih opravilih pa zelo tecno, sploh ce imas 2GB rama ali vec :)

Tega se lahko naceloma tudi resis tako, da nastavis v process managerju visjo prioriteto procesom.

Lahko pa poskusis tole v registru:

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/SessionManager/MemoryManagement

in nastavis "disable paging executive" na 1

"mletja po disku" se s tem ne bos znebil, bos pa dosegel da ne bo vse povrsti metalo iz rama na disk, vkljucno s start menujem.

balocom ::

THX:D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtualni spomin

Oddelek: Pomoč in nasveti
413365 (2499) WarpedGone
»

Swap ali pagefile?

Oddelek: Operacijski sistemi
493383 (2185) MrStein
»

Potrebe po več kot 4GB rama!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
666416 (4150) Crimson_Shadow
»

Forcanje, da PC uporablja RAM namesto pagefile.sys

Oddelek: Operacijski sistemi
292079 (1703) Microsoft
»

Pomen odstranjevalne datoteke - swap filea? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
556659 (5633) andrej

Več podobnih tem