» »

Domači kino

Domači kino

dogkiller ::

Rad bi si sestavo damoči kino preko računalnika in potem preko video out na tv...

No zanima me, ce je dovolj ce mas ev poceni DVD player in SB !live 5.1, ali še mogoče rabim kaki dekoder za mpeg-2 standard?
Ali kako je s temi dekoderji, imajo že kaki dvd-playerji vgrajene, ali moraš kaj dokupit, ali to opravi kar procesor softversko??

BlackHole ::

:)

BlackHole ::

Ti imaš lahko DVD player z 200 SIT, samo da ti brez napak bere DVD-je. To je pa tudi edina naloga DVD playerja, ki nima nobenega dekoderja. Mpeg-2 dekoder je vgrajen v softverskih predvajalnikih (WINDVD, POWERDVD,...), tudi AC3 (zvočni), samo v tem primeru rabiš zvočno s 4-mi alil 5-imi izhodi. Nekatere zvočne imajo digitalni izhod (SB LIVE value) in tega zvezeš z zunanjim dekoderjem (v mojem primeru je to receiver z dolby digital in DTS dekoderjem). Če misliš gledat dVD-je, potem ti je nuja tudi 5.1 zvočni sistem, drugače je brezveze, da sploh gledaš DVD-je.

totimato ::

tudi z dvema zvočnikoma je kuj vredu. Odvisno od tega pač koliko zahtevaš...
dokler se v denarnici ne nabere soldov sta tudi 2 zvočnika ok

lp

zile ::

totimato: dej ne ser.

Buffalo ::

Vse lepo in prav ... samo zakaj pa pol prodajajo ene DVD dekoderske kartice, ki stanejo okoli 20 jurjev, če pa lahko softversko odkodiraš...

Verjetno nucaš bol hitrega compa za softversko... moj pa še je bol tastar (400) - pa me zanima če se splača tako kartico kupovat, ali bolje hitrejši procesor in plato??
8-O
LP

Jux ::

buffalo: itak da plato in proc.
ostali: ce nimas dnarja si pac ne kups 5.1. Jst cist kulturno poslusam na mojmu philipsovmu stoplu - pac ni DD zvok ampak uporabljam Icredible Surround :))
web&blog&etc: http://lukabirsa.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dolby Digital encoding na integrerani zvočni?

Oddelek: Zvok in slika
171731 (1495) dolenc
»

Predlogi za domači kino

Oddelek: Kaj kupiti
131640 (1391) gumby
»

Dolby 5.1

Oddelek: Zvok in slika
363061 (2609) ciper
»

Kino v sobi:>

Oddelek: Zvok in slika
211536 (1246) matevzm
»

DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
421688 (1205) VASkO

Več podobnih tem