» »

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal

DOOM_er ::

no bom najprej nakazal. Glede na to da je vikend in prazniki bo to šele kdaj v sredo na računu?
Robots will steal your job. But that's OK

yoco ::

Živjo! Jaz bi rad ene par stvari vprašal. Nimam računa na Abanki. Premišljujem, da bi ga odpru, samo zaradi Visa Electron kartice. Zanima pa me, a lahko takoj dobiš to kartico? Pa še to, a moram potem nujno vsak mesec neki kupovati z njo? Malo sem prebral na netu in če jz to kj zastopim, je to nekaj takega kakor ima Mercator zeleno piko, s katero plačuješ, potem pa preko položnice plačaš celotni znesek?

šernk ::

odpreš nov račun na elektronski račun na abanki (ali dijaški/študentski) na tega ti potem vežejo viso electron.če nisi študent te stane to 0,95€ mesečno, drugače je zastonj.

viso electron dobiš v roku enega tedna na dom, na račun pa si nalagaš denar po želji.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

fosil ::

Ne, zadeva ni podobna piki, ampak mobiju.
Torej ti najprej naložiš denar gor in ga potem porabljaš.
Tako je!

yoco ::

Aja, jaz sem pa mislu, da pač z njo plačuješ, poj pa enkrat na mesec plačaš celoten znesek.
Hvala!

ender ::

Enkrat na mesec za nazaj plačuješ pri kreditnih karticah.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

St235 ::

yoco je izjavil:

Aja, jaz sem pa mislu, da pač z njo plačuješ, poj pa enkrat na mesec plačaš celoten znesek.
Hvala!


Potem rabiš navadno kreditno, ti jo izda katerakoli banka. Visa lektron je vezana na TRR in deluje praktično enako kot maestro.

yoco ::

Sam s to Viso Electron lahko kupujem preko neta, to jz hočem!
Bom vrjetn šu mav povprašat na banko kako in kaj!

Tole bi mi še najbolj pasov!

fosil je izjavil:

Ne, zadeva ni podobna piki, ampak mobiju.
Torej ti najprej naložiš denar gor in ga potem porabljaš.

St235 ::

Kreditne kartice kot so Mastercard in Visa delujejo preko interneta. Visa Elektron pač ni edini način.

Visa Elektron deluje enako kot debetna kartica (maestro) samo, da jo lahko uporabljaš skoraj povsod kjer jemljejo Viso. Imaš pač nek TRR in potem kartica črpa neposredno iz njega. ČE je to tvoj glavni TRR potem imaš na akrtici pač ves denar. Lahko pa imaš ločen TRR in gor nalagaš denar. Potem zadeva deluje precej podobno predplačniškemu sistemu.

Vanadium ::

Obstaja tudi predplačniški mastercard če koga zanima.

yoco ::

Vanadium je izjavil:

Obstaja tudi predplačniški mastercard če koga zanima.

Tole tudi zgleda zanimivo!
To gre preko moneybrookers, a poj lahko tudi nardiš paypal račun oz. kateri drugi?

Vanadium ::

pomoje da ja, vem pa da obstaja še ena brezimenska predplačniška mastercard sam ne najdem trenutno

yoco ::

Sam še to me zanima, a se bolje splača vzet to kartico al Viso Electron? Mislim, pa na predplačniško!

St235 ::

Treba prebrat drobni tisk, visa elektron te bo letno stala cc 12€ kolikor je vodenje računa. Moneybookers 10€, Neteller še to ne. Sam kaj ko je hudič v podrobnostih. Pogledat moraš namreč če in kakšne fee računajo za prenašanje denarja na prepayed kartico, predvsem pa ti svinjsko zaračunajo, če plačuješ v različnih valutah. Ponavadi med 2-4%, tako da prvič ko plačaš kaj v različnih valutah si izgubil vse kar si pri naročnini prihranil. Moneybookes ima tudi smešno nizko omejitev (1000€), kar pomeni, da na dopust ne moreš z njim. Ravno tako imaš omejeno število plačil na dan.

Zadnji žebelj v krsto pa jim za moje pojme zabije to, da na njih ni "naslova", tako določene online storitve z njimi ni možno plačat, če preverjajo tudi naslov. Konkretno recimo niso uprabne za playstation store. Enako z Netellerjevo kartico nisem mogel bookirat letov pri AirAsia.

yoco ::

A mislis to
Polnjenje računa je preprosto

Lokalna bančna transakcija: pristojbine ne plačajo
Plačila drugih uporabnikov Moneybookersa: pristojbine ne plačajo
Vse glavne kreditne kartice [Visa & MasterCard] [Amex] [Diners Club]: 1.9%


Naše provizije

Samo letna naročnina v višini 10 €, brez mesečnih provizij
Brezplačne nakupovalne transakcije na internetu/dejanskih lokacijah
Dvig gotovine na bančnih avtomatih s fiksno provizijo 1,80 €, doma ali v tujini
Devizno poslovanje samo 1,99 %

ender ::

Vanadium je izjavil:

pomoje da ja, vem pa da obstaja še ena brezimenska predplačniška mastercard sam ne najdem trenutno
Wirecard?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

tx-z ::

Marca grem v ameriko. A bi bila visa electron primerno sredstvo za plačevanje in dvig gotovine? Al naj raj mastercard uzamm?
tx-z

St235 ::

Če maš namen stanovat v hotelih ali rentat avto potem obevzno klasična plačilna, ker na viso elektron ni možno rezervirat sredstev.

yoco je izjavil:

A mislis to
Polnjenje računa je preprosto

Lokalna bančna transakcija: pristojbine ne plačajo
Plačila drugih uporabnikov Moneybookersa: pristojbine ne plačajo
Vse glavne kreditne kartice [Visa & MasterCard] [Amex] [Diners Club]: 1.9%


Naše provizije

Samo letna naročnina v višini 10 €, brez mesečnih provizij
Brezplačne nakupovalne transakcije na internetu/dejanskih lokacijah
Dvig gotovine na bančnih avtomatih s fiksno provizijo 1,80 €, doma ali v tujini
Devizno poslovanje samo 1,99 %


Točno zato sem ti pa rekel da treba prebrat drobni tisk:

Foreign exchange 1.99% - pri vsakem nakupu izven tvoje valute boš ob 2%, poleg tega, da imajo menjalne tečaje občutno slabše od lokalnih bank.

druga zame bistvena pomanjkljivost:
Limits per day
Paying in shops, restaurants or online 1000 EUR
Cash withdrawals 250 EUR

Torej razlika med moneybookes in Viso elektron je letno manj kot 2€, pri čemer ima predplačniška moneybookrs kartica v prejšnjem postu naštete pomanjkljivosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

PrimozR ::

Pa kaj delaš ti na dopustu, kupuješ cele lokale z inventarjem vred?

yoco ::

Sam pr men je fora to, da jz s kartico ne bi nevem kaj vse kupoval. Jaz bi jo rad samo imel, če bi kaj naročil preko neta vsake tok časa. Viso Electron pa ne bi vzel, ker moram potem odpreti račun pri banki.

Pozabil pa sem vprašat to, recmo, da jz danes nakažem 1000€ na svojo kartico, a moram v omejenem času ta denar zapravit, a mam lahko dalj časa gor?

Vanadium ::

ender je izjavil:

Vanadium je izjavil:

pomoje da ja, vem pa da obstaja še ena brezimenska predplačniška mastercard sam ne najdem trenutno
Wirecard?


predplačniška

Tole sem mislil

jest10 ::

Vanadium je izjavil:

ender je izjavil:

Vanadium je izjavil:

pomoje da ja, vem pa da obstaja še ena brezimenska predplačniška mastercard sam ne najdem trenutno
Wirecard?


predplačniška

Tole sem mislil

Saj pri wirecard lahko dobiš tudi fizično kartico

Vanadium ::

Aha sej pomoje je to isto sranje samo drugo pakiranje ;)

MaFijec ::

Zdravo, sicer ne vem, kako je zdaj.
Glede rezervacije se po vsej verjetnosti Lakotnik29 moti.

Ampak pred štirimi leti, ko sem bil v Ameriki, je šla rezervacija večje vsote denarja (Visa Electron) lepo skozi, če si seveda imel dovolj denarja na računu.
Edini problem je, da ti lahko za nekaj časa odtrgajo dvojno vsoto, saj se rezervacija ne sprosti takoj.
To pa znati biti precej neprijetno.
Tako, da je mogoče res bolje, da si omisliš klasično kreditno kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaFijec ()

yoco ::

Prosim za malo pomoči. Registriral sem se na Moneybookers in zj čakam na kartico. Hočem nakazat nekaj keša gor. Piše mi na kateri naslov in račun naj nakažem, spodaj pa mi še piše številko reference. To naj bi bla moja številka, ki jo moram nujno vpisat, ane? Kaj pa naj vpišem potem pod "namen" na plačilnem nalogu?

St235 ::

MaFijec je izjavil:

Zdravo, sicer ne vem, kako je zdaj.
Glede rezervacije se po vsej verjetnosti Lakotnik29 moti.

Ampak pred štirimi leti, ko sem bil v Ameriki, je šla rezervacija večje vsote denarja (Visa Electron) lepo skozi, če si seveda imel dovolj denarja na računu.
Edini problem je, da ti lahko za nekaj časa odtrgajo dvojno vsoto, saj se rezervacija ne sprosti takoj.
To pa znati biti precej neprijetno.
Tako, da je mogoče res bolje, da si omisliš klasično kreditno kartico.


Ne vem, mene so pri tem ko sem nabavljal Viso elektron posebej opozorili, da bo z rezervacijo sredstev problem - recimo plačilo varščine zahotel/avto. Konkretno kot sem napisal sem imel problem z Air Asia.

PrimozR je izjavil:

Pa kaj delaš ti na dopustu, kupuješ cele lokale z inventarjem vred?


Nekateri pač ne hodimo na morje samo na Hrvaško. Že dve letalske karte kam izven Evrope sta hitro čez 1000€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ender ::

Jaz na Abanki z rezervacijo sredstev na Visi Electron nisem imel nobenih težav. Pač blokira ti del denarja na računu, to je pa vse.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

PrimozR ::

St235 je izjavil:

MaFijec je izjavil:

Zdravo, sicer ne vem, kako je zdaj.
Glede rezervacije se po vsej verjetnosti Lakotnik29 moti.

Ampak pred štirimi leti, ko sem bil v Ameriki, je šla rezervacija večje vsote denarja (Visa Electron) lepo skozi, če si seveda imel dovolj denarja na računu.
Edini problem je, da ti lahko za nekaj časa odtrgajo dvojno vsoto, saj se rezervacija ne sprosti takoj.
To pa znati biti precej neprijetno.
Tako, da je mogoče res bolje, da si omisliš klasično kreditno kartico.


Ne vem, mene so pri tem ko sem nabavljal Viso elektron posebej opozorili, da bo z rezervacijo sredstev problem - recimo plačilo varščine zahotel/avto. Konkretno kot sem napisal sem imel problem z Air Asia.

PrimozR je izjavil:

Pa kaj delaš ti na dopustu, kupuješ cele lokale z inventarjem vred?


Nekateri pač ne hodimo na morje samo na Hrvaško. Že dve letalske karte kam izven Evrope sta hitro čez 1000€.

Ja, ampak letalski karti kupiš doma, ne na dopustu, kajne? Mislm okej, če imaš samo Viso Electron in karte kupuješ po internetu je logično, da jih boš plačal s to kartico, ampak rečeno je bilo NA dopustu, zato mi je bilo čudno :)

St235 ::

Moj komentar se je nanašal na to da moneybookers kartica ni optimalna izbira, ker je max obremenitev 1k€. Zato je visa elektron dost boljša rešitev, ker ima omejitev 3k na tranzakcijo. To so pa res že redki primeri, da bi moral tolk naenkrat plačat s kartico.

Pa tudi račun za 1k€ na dopustu ni nemogoča zadeva, če se greš kak hotelski turizem. Pa nazadnje sem tudi letalsko kupil kar na poti ker sem pač imel enosmerno, ker nisem le pojma kdaj bom še lnazaj. Za dva naju je potem stalo okol 1300EUR in bi bil problem, če bi moral z moneybookers plačat.

Vsak mora pač sam ocenit kaj mu bolj leži in katero kartico rabi. Konkretno Visa Elektron - Moneybookers mastercard, jaz ne vidim nobene prednosti MB MC. 1,4EUR kolikor je raulike med članarino in vodenjem računa meni pač ne odtehta slabosti, ki sem jih naštel. Dosti boljša izbira je recimo Neteller, pa tudi tukaj me je odvrnila provizija pri različnih valutah. Edino kar vidim kot prednost je da ti teh kartic pri kakkih izvrščah in podobno ne bi blokiral. Ampak to so tolk specifične okoliščine, da za večino ne igrajo vloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Torej referenca za naprej:

Visa Elektron:
- Limit 3k na plačilo,
- ne rabiš nobenega dohodka ampak si na TRR nakazuješ kolikor hočeš
- Kartica je vezana na konkretno osebo in zato deluje tudi pri servisih, ki to kontrolirajo.
- letni strošek 11,4€ za vodneje računa + provizija tvoje banke, če prenakazuješ denar.
- Valute se retvori po tečaju banke, ki ugodnejši od mednarodnih ponudnikov. Pri menjavi NI provizije.
- Dvigi gotovine na bankomatu so pod enakimi pogoji kot za Meastro.

Moneybookers:
- limit 1k€
- ne rabiš nobenega dohodka ampak si nakazuješ kolikor hočeš
- letni strošek 10€ + provizija banke in/ali provizije na določene načine plačila (kreditna kartica na primer)
- Slabši menjalni tečaj + provizija 1,99% pri plačilu tuje valute
- Dražji dvigi gotovine

Neteller:
- Limir 3k€
- ne rabiš nobenega dohodka ampak si nakazuješ kolikor hočeš
- ni članarine, plačuješ edino provizijo banke in/ali provizije na določene načine plačila. Ta kartica je dejansko najcenejša varianta, če nakupuješ striktno v EURO območju.
- Slabši menjalni tečaj + provizija 2,5% pri plačilu tuje valute
- Dražji dvigi gotovine
- Možnost izdelave one use only virtualnih MC številk, ki praktično izničijo možnost zlorabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

connel ::

Hm, če se še dobro spomnim za viso electron, lahko izbereš tudi brez limita (ko odpiraš račun oz. zaprosiš za kartico) oz. to lahko spremeniš kadarkoli kasneje.

fosil ::

Ne, 3k je najvišji dnevni limit (vsaj pri abanki), višji ne more bit, lahko je samo nižji.
Je pa to dnevni limit, torej imaš teoretično 90k limita na mesec.
Tako je!

connel ::

uh, pa res, sem šel prav pogledat obrazec.

St235 ::

3k je max limit, lahko si pa seveda omejiš zadevo navzdol. Več kot 3k pa do sedaj nisem našel še na nobeni kartici, razen raznih zlatih in podobnih variant kjer te samo članarina stane 100€ letno.

IceBoX ::

Mene nekaj zanima. Potrpite, ker sem nov v PayPalu :).

Pred kakšnim tednom sem šel v Abanko in odprl račun, ker prej nisem imel tam računa. Ker sem študent somi odpri Akeš, zaprosil sem tudi za debetno kartico Visa Electron. Danes sem obe kartici dobil domov. Zdaj pa imam nekaj vprašanj.

Na PayPalu sem se registriral z debetno kartico (Visa Electron). Ali je to pravilno ali bi se moral s kreditno kartico?
Zakaj mi na PayPalu piše da imam 0.0€, če sem na banki položil 50€?
Huh...

šernk ::

denar imaš na računu, paypal pa vezan direktno na kartico. kartico je dobro še potrditi v paypalu ko dobiš bančni izpisek domov (4 mestna koda zraven napisa paypal) tisto vpišeš v paypal in ti vrnejo tistih 1,5€, ki ti jih je paypal sedaj zaračunal.

na paypalu ne rabiš nič denarja, ker ti ga trga direktno iz vise electron oz. iz tvojega TRR. tako da majhne zneske lahko že veselo plačuješ.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

IceBoX ::

Se mi je zdelo, da tako deluje, ampak nisem bil prepričan. Hvala za odgovor :D
Huh...

eales ::

Če imaš Abanet(spletna banka) lahko tam pogledaš kodo za potrditev kartice na paypalu. Da ne boš čakal izpiska :)

yoco ::

Danes sem končno dobil MasterCard kartico. Čakam samo še na PIN številko. In glih to me zanima. A jaz lahko že danes začnem z nakupi preko interneta al moram čakat na pin?

amigo_no1 ::

Pin potrebuješ za pos/bankomate, tako da lahko.

St235 ::

yoco je izjavil:

Danes sem končno dobil MasterCard kartico. Čakam samo še na PIN številko. In glih to me zanima. A jaz lahko že danes začnem z nakupi preko interneta al moram čakat na pin?


ja lahko, pina online ne rabiš. Nekje(velika večina) sicer zahteva CVV številko, kot dodatno preverjanje. ampak ta đtevilka je zadaj na kartici.

yoco ::

Tenx za hitra odgovora! :D

less ::

Imam sledečo situacijo. Par let nazaj sem si naredil paypal račun in za status "verified" uporabil fatrovo kartico, katero sem potem odstranil iz paypala. Paypal račun sem uporabljal samo za prejemanje in kupovanje na internetu, zato nisem rabil kartice. Sedaj sem si pa sam zrihtal visa debetno kartico in bi jo linkal na ta svoj paypal račun. Na PP računu še imam 40€, ki sem jih prejel od drugega paypal uporabnika in me zdej zanima, če jaz dodam svojo visa elektron kartico na ta račun in si kupim nekaj kar stane npr. 50€ bo šlo skozi (seveda bi imel na TRR 10+€)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: less ()

Boobiz ::

Ja, se mi zdi da ti ob naslednjem nakupu avtomatsko pokuri denar na PP, ostanek pa šel iz kreditne.
Pri meni so trgali 2€ s kartice za status verified, potem pa ga vrnili na PP in ob neslednjem nakupu se je porabil keš iz PP in razlika s kreditne.
I'm drunk, what's your excuse?

less ::

hvala za hiter odgovor :)

less ::

Ok še eno vprašanje. Sedaj sem dobil visa elektron in sem si jo dodal na paypal račun. Pod notifications mi piše: "Link and confirm my debit or credit card" in me preusmeri na "Confirm your debit or credit card". Tam imam pač svoj address in kartico (Card to confirm, spodaj pa moja visa), in piše: "After you click Continue, we'll charge this card €1.50 EUR or equivalent to make sure it's yours. We'll refund the money into your PayPal account within 24 hours after you confirm your card."
Ok, kliknem Continue in mi da error: "We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card." Sem šel pa gledat v bačnni promet, kjer mi kaže da mi je Paypal trgal 1€ (ne 1,5€) ampak ni nobene kode formata "PayPal*1234 CODE or PP*1234 CODE", samo "POS: 0000000x PAYPAL"(x je ena cifra). Torej, kaj narediti? Ali sploh še morem potrdit kartico in zakaj so mi trgali samo 1€?

Boobiz ::

Pa maš na kartici kej dnarja?
Trgajo zato, da se prepričajo, da jim ne prodajaš megle z izmišljeno kartico. Ti svetujem, da se obrneš na PP support in jim obrazložiš situacijo. Bojo ti oni najbolj znali obrazložit situacijo, ker samo oni vejo če je failalo pri njih ali pa je kaj s kartico, čudno je to da ti niso trgali točno 1.5€. It's fishy, zato se res obrni na PP support.
I'm drunk, what's your excuse?

less ::

Ja, na ta TRR sem si poslal 2€, ker sem vedel, da bodo trgali 1,5€. Bom še vprašal na njigovem supportu.

fosil ::

Sicer je že nekaj časa, ampak se mi zdi da ko sem odpiral, so mi poleg 1,5€ naredili še neko rezervacijo za 1€, ki jo potem nazaj nakažejo.
Torej je 2€ premal, bi moral imet vsaj 3 :)
Tako je!

fpbs ::

less je izjavil:

Ok še eno vprašanje. Sedaj sem dobil visa elektron in sem si jo dodal na paypal račun. Pod notifications mi piše: "Link and confirm my debit or credit card" in me preusmeri na "Confirm your debit or credit card". Tam imam pač svoj address in kartico (Card to confirm, spodaj pa moja visa), in piše: "After you click Continue, we'll charge this card €1.50 EUR or equivalent to make sure it's yours. We'll refund the money into your PayPal account within 24 hours after you confirm your card."
Ok, kliknem Continue in mi da error: "We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card." Sem šel pa gledat v bačnni promet, kjer mi kaže da mi je Paypal trgal 1€ (ne 1,5€) ampak ni nobene kode formata "PayPal*1234 CODE or PP*1234 CODE", samo "POS: 0000000x PAYPAL"(x je ena cifra). Torej, kaj narediti? Ali sploh še morem potrdit kartico in zakaj so mi trgali samo 1€?

To kodo, ki jo PayPAL zahteva dobiš na tvoji ABanki kjer ti vodijo račun od Visa Elektron, lahko pa počakaš na mesečni izpisek, ki ga boš dobil od ABanke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106753 (25603) Vetrpiha
»

SKB identifikacijska številka?

Oddelek: Loža
3214220 (11790) Guzzy
»

Visa debit verifikacija problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
4219875 (17627) Vrocipes
»

PayPal help

Oddelek: Omrežja in internet
256772 (5938) rakun24
»

kako plačati (paypal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
4713905 (12115) bluefish

Več podobnih tem