» »

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal

karafeka ::

Hja, pri meni se je kartica, s prvim nakazilom na njo, aktivirala, tako da sem jo lahko sploh začel uporabljati, pa ne samo za paypal. (je pa obrtnikova visa electron od banke koper).

Pesimist ::

mozno te ja da moras vsej aktivirat. No bomo probal se jutri zvecer enrkat.

BuzzFuzz ::

A-banka in Visa Elektron

Kartico lahko prejme vsak, ni vezana na plačo oz prilivi ne rabijo bit transferani na račun. Skratka, ne rabiš bit njihov komitent in tja prejemat plačo. Ko podaš prošnjo za izdajo, daš 7EUR na račun ker zahtevajo 7 EUR (zakaj ravno 7EUR, predvidevam da pokriješ ceno izdaje kartice in birokracijo). Jaz sem že ob odprtju naložil gor 50 EUR in to je to. Res pa da še nisem mogel poslovat s kartico ker je treba počakat na pin kodo in ostale "številke". Vse prejmeš po pošti v nekaj dneh, kartico pa nekaj dni kasneje (7-10). Prejmeš jo lahko via pošta ali jo dvigneš na enoti banke. Kasneje si po želji nakazuješ denar na račun in porabiš toliko koliko si si nakazal. Skratka, koliko imaš na "kartici" toliko lahko porabiš ob nakupovanju po trgovina itd ali preneseš določen znesek na PayPal.
Če imaš redno zaposlitev, in prejemaš plačo na račun pod katerim je Visa Elektron se lahko dogoviš še za limit oz dodatne "ugodnost"!

Jaz upam imajo na vseh enotah banke enak sistem. Takole je izgledalo vse skupaj pri meni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BuzzFuzz ()

Pesimist ::

Zakaj bi pa denar iz debitne vise prenasal na Paypal? To je menda in upam da nepotrebno. Vsej ko sem mel mastercard je paypal sproti bremenil kartico in nisem nic rabo nakazovat na paypal racun oz drugace povedano. Bilanca na paypal racunu je bila vedno 0EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

x rade ::

Če sem jaz to prav razumel,si lahko na kartico visa elektron naložiš nek znesek.Ko želiš opraviti nakup prek pay pal-a ti iz te kartice odtrgajo znesek izdelka,ki si ga kupil.Limit je 0 eur in npr. če naložiš na kartico visa electron 30eur,ti več kot to pay pal ne more odtrgati od računa. Zanima me če sem prav razumel use to,ali to mogoče drži za debetno visa electronkartico? zanima pa me še ali lahko kot študent dobim debetno ali navadno visa electron kartico,čeprav nimam rednih dohodkov, in ali lahko pridobim to kartico če tudi nimam računa na Abanki(imam ga na nlb-ju)?
hvala za odgovore!
x-rade is here...

gregyk ::

Če sem jaz to prav razumel,si lahko na kartico visa elektron naložiš nek znesek.Ko želiš opraviti nakup prek pay pal-a ti iz te kartice odtrgajo znesek izdelka,ki si ga kupil.Limit je 0 eur in npr. če naložiš na kartico visa electron 30eur,ti več kot to pay pal ne more odtrgati od računa. Zanima me če sem prav razumel use to,ali to mogoče drži za debetno visa electronkartico? zanima pa me še ali lahko kot študent dobim debetno ali navadno visa electron kartico,čeprav nimam rednih dohodkov, in ali lahko pridobim to kartico če tudi nimam računa na Abanki(imam ga na nlb-ju)?
hvala za odgovore!


Debetna Visa electon je vezana na gotovinski račun pri banki, kjer jo vzameš. In toliko kot imaš sredstev na tem računu, toliko lahko z Viso electron porabiš, več ne - ne moreš iti v minus. Lahko jo dobiš brez težav (ni potrebno nobenih rednih dohodkov) npr. pri Abanki, ali pri Banki Koper. Odpreš tam gotovinski račun, poveš da bi rad še Viso Electron in to je to.

PINki ::

V sredo sem v Abanki naredil pogodbno za debetno Viso Electron. Danes v ponedeljek sem dobil le BA Maestro, prejšnji petek pa najprej PIN. Ali Visa pride kasneje ali bi morali obe skupaj priti?

amigo_no1 ::

Posebej kartici, posebej geslo (pin).

PINki ::

ampak kartici skupaj ali tudi vsaka posebaj?

nejko8 ::

jaz sem dobil skupaj najprej PIN-e za maestro in viso, par dni pozneje pa še obe kartici skupaj. Je pa možno da za Viso potrebujejo več časa za izdelavo.

Jazstoid ::

Hm, no, pred kratkim sem si dobil Visa Electron debetno kartico za nakupe preko PayPala. No, že takoj sem poskusil kartico vnesti v PayPal, a je ni sprejel. Nato sem tukaj prebral, da je možno, da moraš imeti na računu nekaj denarja. Včeraj sem na račun položil 100EUR, a PayPal mi kartice še vedno noče sprejeti! Šel sem preverit, če je denar že bil nakazan, in izkazalo se je, da je na transakcijskem računu 100EUR. Sem pa opazil, da imam na bankomatu pri pregledovanju stanja na voljo tri možnosti - transakcijski, varčevalni ali kartični račun. Kaj sploh je kartični račun? Bi moral denar nekako nakazati nanj? Rahlo sem zmeden :D

pozigalec ::

Moras par ur pocakat pol pa lahko vneses v paypal.

Jazstoid ::

Hja, saj denar je na računu že od včeraj ali vsaj danes zgodaj popoldne :/

Haha, ravnokar sem ugotovil, da sem zamenjal dve številki :D Zdaj mi jo je uspelo vnesti. Hvala vseeno! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jazstoid ()

tadej101 ::

kako pa pol denar iz vise elektron prenesem na paypal?
al ga to kar automatsko ko se registriram?

amigo_no1 ::

Ko kaj kupiš preko paypala se avtomatsko prenese z računa, na katerega je paypal linkan.

tadej101 ::

a mi lahko kdo natančno razloži registracijonapaypal za kartico visa elektron(debetna)?

hvala

LuGi ::

PINki ::

Katerega dne v mesecu, dobite lastniki Vise Electron (debetne pri Abanki) "mesečni izpis"? Ker pričakujem to kodo za paypal, pa sem malo nestrpen.

Lp

jan01 ::

@PINki
A abaneta(spletnega bančništva) nisi vzel-takoj vidiš transakcijo in iz imena namen prebereš kodo...

PINki ::

Ne nisem, žal. To pride 50centov mesečno ali koliko?

amigo_no1 ::

Pojdi na banko in naj ti povedo številke za 1,5 eur transakcijo. Ena 4 mestna številka so zadnje 4 številke vise, druga 4 mestna številka je verifikacijska št. za pp.

Abanet
http://www.abanka.si/sys/cmspage.aspx?M...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

pozigalec ::

PINki je izjavil:

Katerega dne v mesecu, dobite lastniki Vise Electron (debetne pri Abanki) "mesečni izpis"? Ker pričakujem to kodo za paypal, pa sem malo nestrpen.

Lp

Jaz sem dobil 9ga.

karafeka ::

Jaz imam na banki koper, pa sploh ne pošiljajo izpiskov. Moraš iti tja, ali klicat, da ti ga pošljejo.

Kje zaboga lahko na paypalu izbereš, ko plačuješ v tujih valutah, kateri tečaj naj vzame, bančni ali paypalov ? Ali kdo ve ? V nastavitvah nikjer nisem našel, pa tudi ob samem plačilu ni nikjer kake možnosti.

ender ::

Če ne drugje, lahko spremeniš ob samem plačilu (tam se pojavi ena majhna povezava "More conversion options").
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

karafeka ::

Ender, imaš viso electron (debetno) kartico ?
Na paypal pridem preko trgovčevega linka, prikaže mi znesek v tuji valuti in gumb Buy now. Ne duha ne sluha o kakšnih konverzijskih opcijah. Je mogoče, da znesek v tuji valuti, ki ga plačaš z debetno kartico, v vsakem primeru preračuna banka ?
Tole sem našel na PayPal User Agreement Last Update: Jan 21, 2010, točka 3.11:
If you are using your PayPal Debit Card or PayPal Virtual Debit Card your transaction will be funded with your U.S. dollar Balance, even if you have a Balance in another currency. Any required currency conversion will be performed by Visa, MasterCard, or a similar third party and may be subject to a fee by that third party.
Je s paypal debetna kartica mišljena bilokatera debetna kartica (recimo visa electron), ali pa ima paypal kako svojo debetno kartico, za katero ta točka velja?

ender ::

Nekoč sem imel Abankino (in potem od Banke Koper) Viso Electron, in se spomnim, da sem moral spremeniti preračunavanje tako, da mi ga je delala banka, in ne PayPal (ker ima banka boljši tečaj). Glede tiste PayPalove debetne kartice pa ne vem.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

neres ::

Pri plačevanju (vsaj iz eBaya) imaš tako:


in potem klikneš 'conversion options' ter izbereš, da se ti obračuna originalna valuta (npr. USD) in da ti tvoja banka izvede pretvorbo. Paypal ima dražjo pretvorbo, neke čisto nerealne tečaje, tako da služijo še s tem.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

PINki ::

amigo_no1 je izjavil:

Pojdi na banko in naj ti povedo številke za 1,5 eur transakcijo. Ena 4 mestna številka so zadnje 4 številke vise, druga 4 mestna številka je verifikacijska št. za pp.

Abanet
http://www.abanka.si/sys/cmspage.aspx?M...

A moram nujno v poslovalnico da dobim te 4 stevilke, ali jih lahko na bankomatu vidim?

Lp

LuGi ::

In kako jih bos na bankomatu videl?! :|

Sprehodi se do poslovalnice.

karafeka ::

Se da zmeniti preko telefona, da ti pošljejo po pošti, morda tudi po e-pošti, če tisti na drugi strani zna spravit sliko iz njihovega programa :)

nejko8 ::

jeje997 je 12. feb 2010 ob 19:42:47 izjavil:

Pojdi na banko in naj ti povedo številke za 1,5 eur transakcijo. Ena 4 mestna številka so zadnje 4 številke vise, druga 4 mestna številka je verifikacijska št. za pp.

Abanet
http://www.abanka.si/sys/cmspage.aspx?M...


A moram nujno v poslovalnico da dobim te 4 stevilke, ali jih lahko na bankomatu vidim?

Lp


tole verifikacijo sem poskušal konec januarja tudi sam opraviti. Zanima me če bo to številko možno videt na naslednjem izpisku računa (abanka) ali moram nujno osebno do poslovalnice?
BTW Kdaj abanka izdaja izpiske za prejšne mesece, smo namreč že 17. 2. in jaz svojega za promet v januarju še nisem prejel... :(

amigo_no1 ::

Valute:

PP/ My Account/ Profile/ Currency Balances

na levi strani izbereš ustrezno in daš "Make primary".

@nejko8
Okoli 10-tega v mesecu bi ga že moral dobiti. Pokliči na banko in vprašaj.

PresidentT ::

Zgodovina sprememb…

nejko8 ::

@nejko8
Okoli 10-tega v mesecu bi ga že moral dobiti. Pokliči na banko in vprašaj.


neki so zamutili na abanki, sem poklical pa mi je povedala uslužbenka kodo po telefonu, mi je pa čudno da mi niso poslali nobenega izpiska saj sem imel razmeroma velik promet na računu :)

nejko8 ::

eno vprašanje:
Ko sem si naredil tole visa electron kartico, se spomnim, da sem moral označiti količino max porabe oziroma dnevni limit porabe. Kdo ve, če se da to količino povečati? Rad bi namreč kupil nekaj v vrednosi cirka 700eur pa vem da sem takrat označil max porabo 500eur. :|

ender ::

Lahko. Greš na banko, in se zmeniš. Na ABanki se lahko zmeniš za začasno povečanje, na banki Koper boš moral pa dvakrat na banko, če boš želel po tem nakupu spet zmanjšati limit.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

nejko8 ::

hvala za hiter odgovor ender

Sem ravnokar zrihtal, cena povečanja dnevne porabe me je stala približno 2 eura, naštimano bo naslednji dan od zahtevka, torej jutri.

ender ::

2€?! Nekoč je bilo brezplačno.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

cortez ::

Ker je tudi meni pobralo 1 EUR + 1,5 EUR pri dodajanju VISA el. kartice na paypal, me zanima, ali mogoče kdo ve, kdo je dodatno zaračunal 1 EUR in zakaj ?

ender ::

Kaj točno ti piše na izpisku? Možno je, da je 1EUR pobralo, ko je preverjalo, da je kartica veljavna, vendar bi moral biti ta 1EUR takoj vrnjen.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

cortez ::

Tkole mi napiše. Je pa to moja sekundarna Visa, ki sem jo reg. na paypal.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

cortez ::

In PayPal mi je odgovoril takole :

Thank you for contacting PayPal regarding why where you charged a temporary authorisation of $1.00.

I understand Mr. X, from your email that you are contacting us in relation to a $1.00 USD charge that has been made to your card ending xxxx.

I have reviewed your account and can see that this transaction is a temporary authorisation charge. An authorisation is a common method banks use when validating that credit cards are active and available for online payments. Whenever you add or edit a card on your PayPal account, our credit card processor will temporarily place a $1.00 USD charge on your account as part of this authorisation process.

Please note:

* The authorisation will remain on your card for a short time and will show a "hold" or "pending" status
* It may take a few minutes or up to 30 days, depending on your bank, for the transaction to be removed from your account and the $1.00 USD to be released to your card balance.
* You may see an authorisation even if the card was not approved

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.

Yours sincerely,

PayPal

Copyright © 1999-2010 PayPal. All rights reserved.

amigo_no1 ::

Ko verificiraš to drugo Viso na PayPalu (4 mestna številka) dobiš nazaj trgan znesek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

cortez ::

Ja, tko, naj bi blo. Sam lahko traja tudi do 30 dni.

_Enterprise_ ::

se opravičujem, ne da se mi brat celotne teme

sem 17 let star, kmal bom 18. lahko naročim Visa kartico, da bom z njo prek paypala nakazal 500EUR? al so kakšne omejitve na nakazilo glede moje starosti (in statusa študenta)? če da, je še kakšna druga varianta za nakazat 500EUR prek paypala, al bo treba odraslemu dat delat za mene kartico?

NazgulRR ::

absolutno nobene omejitve.

LuGi ::

Paypal ti bo avtomatsko pobral denar iz vise ko bos opravil nakup (ni potrebno nakazovati pa tudi mislim da ne mores) & Ni omejitve

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

_Enterprise_ ::

ja, to že, ampak me zanima, če jest kot 18 let star in s statusom študenta lahko naročim visa kartico s 500EUR na njej

LuGi ::

Ti si lahko nakazes na viso 5000eur gor ce jih mas .. njih to ne briga =) to je debetna in ne kreditna kartica oni ti ne dajo limita.

_Enterprise_ ::

okej, hvala, mal sem se ustrašil, ko mi je nekdo govoril, da njegov brat ne more plačevat več kot 250EUR na enkrat, ker je študent


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106753 (25603) Vetrpiha
»

SKB identifikacijska številka?

Oddelek: Loža
3214220 (11790) Guzzy
»

Visa debit verifikacija problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
4219875 (17627) Vrocipes
»

PayPal help

Oddelek: Omrežja in internet
256772 (5938) rakun24
»

kako plačati (paypal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
4713905 (12115) bluefish

Več podobnih tem