» »

Moitel, SiMobil, ...?

Moitel, SiMobil, ...?

Matthew ::

Mene pa zanima, če zna kdo kaj svetovat glede izbire mobitel ponudnika? Januarja se mi izteče naročnina pri Mobitelu in trenutni aparat je že fuč, tako da potrebujem novega. Kaj se mi zdaj najbolj splača kot študentu, če se upošteva, da pišem relativno velik SMSjev in manj kličem? Podaljšat Mobitel, al raje na SiMobil? Nov aparat naj bo najcenejši - rabim samo klice in SMS - nič drugega.

SynTax64 ::

Hmmm... jaz npr. nebi zamenjal svojega operaterja za nic (mobitel),prvo kot prvo zaradi pokritosti,omrezje je prakticno vsepovsod,
pri simobilu je pokritost slabsa. Pol naprimer sam uporabljam studentski paket, tak da mamo studenti veliko prednost brskanja po GPRS-u
(zelo poceni prenos podatkov 1kB->0,1 SIT),pa tudi zelo veliko uporabnih funkcij mamo ze vkloplenih!
Simobil pa ima spet zelo poceni narocniska razmerja, ter zelo dobro ponudbo mobitelov!
Sam namrec uporabljam Nokio 8310, pa je ne mislin menjat za nic, najmanj da bi podajso narocnisko razmerje!
Tak da ce bi bilo po mojem bi se odloco za mobitel,ce seveda ne mislis kupovat kaksnega ''dobrega'' telefona!

LP,David

roCkY ::

En kalkulator, če se še nis pogral s čim podobnim.

iskra ::

Ma ta kalkulator nč ne praša po SMS-ih, podatkih in kam kličeš. Ni lih neka natančna zadeva.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

H4rVeSteR ::

Moj nasvet je SIMOBIL, Orto smart paket z opcijo mobilni. Zame osebno trenutno najboljša naročniška ponudba. Je bla dilema Mobitel : Simobil, pokritost itd.. sam mam že 4. mesec Orto smart in sm ful zadovoln. BTW prjatu je meu Mobitelovo študentsko naročnino pa sva šla skupi na Simobil pa ma manjši račun k prej pr Mobitelu.
***I have a dream***

ahac ::

Pokritost pri Simobilu že dolgo ni več problem.

V večini primerov se mi zdijo komentarji o slabi pokritosti bolj izgovor folka, ki se jim ne da menjat operaterja in se tako sami sebe prepričujejo, da itak nima smisla gledat ponudbe Mobitelove konkurence.

Od 1.1. dalje naj bi se dalo tudi prenašat številko med operaterji (skupaj z omrežno), ampak kako bo v preksi bomo pa še vidl.

iskra: Še enkrat poglej. Imaš možnost izbrat KAM kličeš in tudi koliko SMSov pošlješ. Res ni natančen, ampak nek približen izračun pa dobiš.

No.. jaz sam ne bi šel na Mobitel. Je dost dražji.. poleg tega se mi zdi pa državno priviligiranje in zaščina Mobitela ena velika svijnarija.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

krho ::

Zamenjal operaterja. Iz Mobitela-simobil. Ko sem dobil oktobrsko položnico me je skoraj kap (25kSIT pri mobitelu)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

iskra ::

No jst mam trenutno študentski paket pri Mobitelu in znaša povprečna položnica okrog 5kSIT ker uredim vse debate na hitro. Kar se tiče tujine pa kličem na Incotelove kartice.

ahac: pardon - sem narobe razumel uporabo kalkulatorja - stupid me...
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

tratto ::

Ena tema o prestopih od Mobitela k Simobilu.

jurre ::

Jaz sem ravno prejsni teden podaljsal narocnino pri simobilu, vzel nov telefon in spremenil paket. Vzel sem orto smart, ker imam narocnine 1200 SIT, klice v simobilovo omrezje po 5 SIT/min 24 ur na dan, sms po 5 SIT, vzel sem pa se opcijo mobilni, kjer za doplacilo 500 SIT na mesec klices v mobitelovo omrezje po 22 SIT/min 24 ur na dan. Absolutno ostajam pri Simobilu, ker se mi zdi precej cenejsi - ce gledam mobitelov studentski paket ima klice znotraj po mobitela po 21 SIT/min, pri Simobilu imas to ze v drugo omrezje (res da imas 400sit vec narocnine vendar te vseeno pride ceneje). Telefone imajo priblizno enake, s tem da so pri Mobitelu precej drazji..npr. samo motorola v3 je pri simobilu 20k, pri mobitelu pa 70k8-O , siemens m65 je 30k, pri simobilu je bil pol leta nazaj 10k, sedaj ga sploh ni vec v prodaji itd...Tudi v 5 letih nimam nobene pripombe nad simobilom, tako da me nobeden ne bo preprical da je mobitel cenejsi...ali se boljse da moram biti pri mobitelu zato ker so vsi tam..:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

raketa ::

Mam podobno vprašanje katerega operaterja izbrati. Sicer bi šli vsi člani družine(4) k SiMOBILU. Zj neki sm gledu tarife pa sm vidu da ma simobil cnej, samo nevem koliko ljudi ma zj simobil. Če prav vem jih ima še kar več mobitel. Pa še to, če bi to hotu čez podjetje vzet a morš obvesno poslovni paket vzet al lahko zasebnega pa ga daš v stroške?

Hvala za odgovor

Alexius Heristalski ::

samo nevem koliko ljudi ma zj simobil. Če prav vem jih ima še kar več mobitel.

Ja in v čem je tu težava? Zakaj te skrbi, ker ima Mobitel več naročnkov kot Simobil?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

toncek_95 ::

jah če si pr simobilu morš pol skor vzet tist da kličeš v mobitel po 20 tolarjev ker ma še tolk folka Mobitel

Alexius Heristalski ::

Vseeno je Simobil cenejši. Torej?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

b ::

No da povem... jaz sem ko sem bil se na mobitelu - kaksnih 6 mesecev nazaj - hotel prenesti razmerje na s.p. Tega niso hoteli narediti brez ziga, ki pa ga ne uporabljam - ce ga nikjer ne rabim, wtf je Mobitel da si ga bom zaradi njih dal delat?! Pa se bejba, ki je bila za salterjem je bila tako naduta, da res ni. Naj si v rit zatlacijo svojo firmo, ce jim je tolk vseeno za stranke.

Do takrat niti nisem pretirano gledal na cene pogovorov, ceprav so se mi racuni zdeli nekoliko visoki, ampak ce jih lahko porabim za stroske tistega jurja ali pa mogoce dva razlike ni tako pomembnih, pa se stevilke se mi ni ravno hotelo menjat.

No, in sem presaltal na Simobil. business smart ali nekaj takega... prvi mesec - 3 jurje manj. en teden EDGE-a na hrvaskem - se vedno nizji racun kot na Mobitelu. In zdaj imam vsak mesec vec pogovorov, od tega prakticno 95% v Mobitel in se zmeraj manj placujem kot tam - a sem samo jaz lesen, ali res nimajo paketa, ki bi imel podnevi ugodnejso tarifo? (trenutno imam cca 15jurjev racuna)

Ni dileme. Tista o pokritosti pa ne drzi... Edino mesto, kjer ni signala, je pri mojih starsih, ki so se preselili v vukojebino, kamor grem na obisk parkrat na leto. Tam si pa nastavim preusmeritev na stacionarca, EDGE je pa 500 metrov oddaljen, ce ravno rabim kaj nujno. Jebiga, luknja pac. Ni pa velika crna lisa.

Jaz ne gledam vec nazaj... Mi je pa hecno, da vec ljudi ne razmislja tako...

krho ::

Meni recimo siMobil lovi v Kleti 4 črtice od 7ih. Mobitel mi je vedno vrglo ven.
Tako, da ne kotalite buč o slabi pokritosti.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

ahac ::

raketa: Če boš še vedno dost klical na Mobitel vzami "opcijo mobilni" za klice na Mobitel po 22 sit/min (kar je ceneje kot pri marsikaterem Mobitelovem paketu).. pa tudi cene klicav z Mobitela na Simobil niso več tako drage, kot so bile. Problem so samo uporabniki, ki se še vedno bojijo z Mobitela klicat v druga omrežja.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Calligula ::

Vsem, ki ne uporabljajo GPRSa in uporabljajo klice in SMS se najbolj splaca VEGA mega city-brez narocnine.

Do 9 ljudi v skupini se pogovarja med sabo po 1 SIT na minuto in SMSi med njimi so tudi po 1 SIT.
drugace so SMSi po 9 SIT kar je spet najceneje.

Klic v druga mobilna omrezja je 35 SIT na minuto ampak ce se klice dosti v druga omrezja se pri povprecnem uporabniku ravno pokrije s tem kar pri Mobitelu ali simobilu placas za narocnino-se pravi tistega jurja.

Pa se klici v stacionarno omrezje so samo 15 SIT na minuto.
In ni nobene narocnine.

Skratka tole je precej huda ponudba-tudi v unem kalkulatorju zgoraj lahko hitro ocenis, da je vega mega city najcenejsa varianta za 80% uporabnikov.

Sploh je pa ful boljsa od kakega IZI mobile.

H4rVeSteR ::

Vega Mega City je pokrit v mestih, zunaj mest ni signala. Vsaj ko sm jst to nucu je blo tko
***I have a dream***

Utk ::

Ja tiste cene veljajo samo v pravem veginem omrežju, ki ga pa ni kaj dost. Drugje imajo najeto mobitelovo, tam so pa potem druge cene.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz mobitela na simobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
263688 (2458) gdjv
»

na izi (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
565961 (4442) Jan987
»

Pošiljanje sms-jev

Oddelek: Mobilne tehnologije
424732 (4065) CaqKa
»

Simobil ponuja 5 sit na min. v svojem omrezju, a vendar?

Oddelek: Mobilne tehnologije
192170 (1451) svencbir
»

mobitel

Oddelek: Loža
442273 (1814) MadMax

Več podobnih tem