» »

AMD ATHLON XP in PCCHIPS plata

AMD ATHLON XP in PCCHIPS plata

Reaper ::

problem je sledeč plata je nova, procesor je amd athlon xp 2000+ na slocketu A,ko prvič prižgem plato mi pač vrže da morem it nastavitve v BIOS naštima,grem pod nastavitve nič posebnega samo FSB za procesor je na 100FSB namesto na 133FSB, ga povečam na 133FSB in s tem se mi spreminja tudi fsb rama iz 166 skoči na 133 toliko kot je nastavljeno, za ram lahko potem poljubno naštimavam vrednosti 166, 96,....

če shranim nastavitve recimo procesor na FSB133 prav tako rami, se comp resetira in se noče ponovno nazaj postavit,mu odvzamem strom (ugasnem napajalnik) in ga nazaj prizge in se ustavi pri previrjanju rama kot da bi zmrznil (na plati potem prestavim jumper da mi zbriše trenutne nastavitve in povrne prvotne) gledal sem glede BIOSA in piše za ta novi BIOS da je popravljeno automatsko zaznavanje procesorja, frekvence ipd. ker v tem je onemogočeno,mogoče bo rešil problem samo nov bios

imam še naslednji problem procesor jima na 100FSB-jih temperaturo 100°C, prišel mi je tudi že na 140°C to je samo v BIOSU, ker v windowsih sploh še nisme preverjal, kaj je možno da je temperatura tako visoka ali mi senzorji lažejo??? ker hladilnik je pri stiku s procesorjem na otip hladen

glede flashanja BIOSA: se da BIOS flashati tudi iz CD-ROMA ali samo iz flopya?? na netu sm našel fajla da mi zažene dos brez nalaganja driverjev, zdej me pa zanima če lahko pol dam na cd tut flash file pa exe file za inštalirat flash file al more to obvezno it iz flopya?

koliko ste kaj navili tak procesor :D

hvala za odgovore
  • spremenilo: Reaper ()

sirotka ::

uf, predn začneš navijat proc, si popravi svojo napako in ponovno namesti hladilnik, jasno da ti ne dela na 133, če je že odvin proc na vreeeelih 100C, al celo 140 si rekel. To, da je hladilnik mrzel verjamem, ker najbrž sploh nima stika s procesorjem. Pošlataj plato v okolici socketa, pa boš videl, če ti lažejo senzorji! Vse poberi dol in ponovno namaži termalko, tako da bojo v biosu tempi tm nek 45C, če maš default hladilnik. Potem pa ja, naredi si bootcd in flašah bios. v google vpiši bootable cd al pa boot cd in si najdi programsko opremo, drugače pa ima nero že vdelano...da si nardiš boot cd. Samo predno kaj delaš, popravi hladilnik!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Reaper ::

ja stavr je taka procesor je odvit se pravi na 1250mhz delal pri 100°C malo vroče mu je blo.odkril sem napako na procesorju so tiste štiri spužvice, ki preprečujejo da bi se hladilnik postrani postavil na jedro procesorja, zgornjo levo spužvico sem odstranil, ker sem videl da se mi tam hladilnik sploh ni dotikal jedra procesorja in mi zdaj procesor lepo teče pri 20°C :D

bios sem tudi že porihtal, še kar mi ne nastavi na avtomatsko prepoznavanje procesorja ampak zdaj ko sem FSB povečal na 133 rame sem nastavil na 166 po rebootu use deluje tako kot mora, se izpiše AMD ATHLON XP 2000+ ;)

zdej pa sam še disk morm dobit pa rame pa grem navijat ker če si reku da bi mogu procesor s stock hladilnikom laufat na 40°C meni dela pa na 20°C pol se bo kr dal navijat ;)

glede hladilnika ne vem kake ima AMD vendar ta ki sem ga dobil zraven ima tisti stičišče med jedro in hladilnikom narejeno iz bakra ker na mojem P4 je bilo stičišče iz aluminija tko da še tok bolš

;)

sirotka ::

sj no, probaj pa boš videl kako bo stvar laufala:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi pri navijanju AMD Athlon XP 2000+

Oddelek: Navijanje
281804 (1227) Obssesen
»

Par vprašanj o amd athlonu 1800+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
705168 (3999) Pyr0Beast
»

Naviti celerona 1000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
703640 (2969) Pyr0Beast
»

Duron 1600 in Abit kr7a "kompatibilna"???

Oddelek: Navijanje
251026 (879) Container
»

OC-anje ABIT KT-7A: <b>Update</b>

Oddelek: Navijanje
271259 (953) morphling1

Več podobnih tem