» »

Dual channel - koliko pridobim?

Dual channel - koliko pridobim?

UrosTT ::

Na Abit NF7-S mam 2x256 Geil Rama v dual channel mode. Zdej bi pa kupil še en modul 512 MB in me zanima, kolk izgubim, ker ne bo v dual channel? Oz. ali se mi bolj splača dat se dobrih 10 jurjev več, pa mam 2x512 v dual channel? Predvsem me zanima ali je razlika v hitrosti tako očitna, da sem mi splača kupit dva nova, pa stara prodam/podarim... ali pač k starima dvema dam še enga z 512 MB z istimi karakteristikami.

Hvala za odgovor!
LP U

Dead_Eye ::

ti samo dodaj RAM, razlika v dual-channel je neopazna. Lahko pa nastane sistem nestabilen zaradi treh ploščic....
The one and only

Sami ::

Na Abit NF7-S mam 2x256 Geil Rama v dual channel mode. Zdej bi pa kupil še en modul 512 MB in me zanima, kolk izgubim, ker ne bo v dual channel?

Tudi, če dodaš še tretji modul mora Dual Channel še zmeraj delovati, vsaj tako je na moji plati Epox 8RDA3+ (2 delujeta v DC in eden v SC).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Izi ::

Kot je že Sami omenil, ti bo 512MB RAMa delovalo v dual channel načinu, novih 512MB pa v single načinu.
Tako bo tudi najbolje da nerediš.

Če se kupuje čisto na novo je vedno bolje vzeti dual channel, za nadgraditve pa se bolj splača samo dodati RAM, čeprav dodatni RAM ne deluje v dual načinu.

Več hitrosti pridobiš z dodatnim RAMom kot z dual načinom.

Če se gleda benchmarke z recimo 2x512MB RAM ali 1x1Gb RAM so razlike za normalnega uporabnika skoraj neopazne.
Pri zahtevnih programih, kot naprimer Photoshop med obdelovanjem velikih slik so razlike lahko zelo velike,
za delo v office ali igranje iger pa so razlike takorekoč nične.

Če te skrbi, da ti bodo igre delale kaj počasneje, ti lahko zatrdim, da razlike ne bo nič, ker so vse igre narejene tako, da velikost in hitrost sistemskega RAMa skorajda ne vpliva na igranje. Vse igre delaju tudi na samo 256MB najpočasnejšega RAMa.
Za igre je bolj pomemben je RAM na grafični kartici in oba procesorja GPU in CPU.

Good Guy ::

to ni res kaj ni tako da v kolikor so v slotih trije (liho število) ramov da deluje samo v single v kolikor so rami (sodo) ti pa tečejo v dual v primeru da ti matičlno to podpira?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Sami ::

to ni res kaj ni tako da v kolikor so v slotih trije (liho število) ramov da deluje samo v single v kolikor so rami (sodo) ti pa tečejo v dual

rovtar: Deluje tako kot sem napisal.

btw: Kdaj uporabi vsaj kakšno ločilo...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dr_M ::

na NF2 dela zadeva pravilno samo, ce mas 2 SS ploscice v DC in eno DS ploscico.

sirotka ::

izi: Če te skrbi, da ti bodo igre delale kaj počasneje, ti lahko zatrdim, da razlike ne bo nič, ker so vse igre narejene tako, da velikost in hitrost sistemskega RAMa skorajda ne vpliva na igranje. Vse igre delaju tudi na samo 256MB najpočasnejšega RAMa.
Za igre je bolj pomemben je RAM na grafični kartici in oba procesorja GPU in CPU.

Tole si pa mau mim užgau. A naj grem pol fear špilat na 256 rama? Že na 512 šteka vse.

Sami ::

Tole si pa mau mim užgau. A naj grem pol fear špilat na 256 rama? Že na 512 šteka vse.

Za solidno poganjanje iger rabiš vsaj 1GB RAM-a.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Poldy ::

Jaz sem bil v isti dilemi, pa sem potem dokupil 512 rama. Tudi Geil, tako da imam sedaj 2x256 v dual in 512 v singlemode. Sem upošteval to, da imam prostor za 4 module oz. 2xdual. Če imaš tudi ti tako, potem samo dokupi, kasneje pa še 1x512, pa bo še tisti potem delal v dual.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje na deklarirano frekvenco

Oddelek: Navijanje
201919 (1641) strumf666
»

Kateri rami za Abit NF7-s v2.0?

Oddelek: Kaj kupiti
81544 (1245) EvilDare
»

Kaj je bolj pametno imeti?

Oddelek: Strojna oprema
331561 (1088) patron
»

Ram za nforce2 (epox8RDA3+)

Oddelek: Kaj kupiti
191426 (1107) BluPhenix
»

Dual chanel s 3x 256 MB rama na NF7 Rev 1.2

Oddelek: Navijanje
141608 (1253) MEDENA

Več podobnih tem