» »

ATI predstavil Imageon 2380 in Imageon 2388

ATI predstavil Imageon 2380 in Imageon 2388

vir: ATI
ATI - Kanadski ATI je v sredo uradno predstavil svoja nova multimedijska procesorja z imenom Imageon 2380 in Imageon 2388. Imageon multimedijski procesorji so namenjeni vgradnji v mobilne telefone. Najnovejša člana družine Imageon omogočata uporabnikom posebno multimedijsko in igralno doživetje, saj oba podpirata OpenGL ES 1.2. Le-ta omogoča izris bolj realističnih detajlov, osvetljevanja in objektov.

Oba nova Imageona omogočata snemanje videa do 30fps v MPEG-4 in H.263/H.263+ formatu. Poleg tega podpirata več kot sedemnajst audio formatov, med drugim AMR, AAC LC, aacPlus™ enhanced, MP3, Real Audio, WMA in MIDI. Omogočata tudi 3D Zvok, ter CD kvaliteto zvonjenja.
Tehnologija PowerPlay™ omogoča procesorjem Imageon nizko porabo eneregije pri vsakršnih obremenitvah.


Vse to in še več lahko preberete v ATIjevem sporočilu za javnost.

13 komentarjev

Jernej L ::

hmmph, no a so že kaj teh ali predhodnih čipov sploh uporabili v kakšnem produktu?

Jaka83 ::

Tak telefon bo pa potem stal 200k+ ane. :\ Dobro, sej je super da gre naprej. Sploh glede audio podpore na mobilnikih mi je tole všeč.

sid911 ::

hmmph, no a so že kaj teh ali predhodnih čipov sploh uporabili v kakšnem produktu?

jap

zdaj vidim da ima celo moja motorola V520 Imageona8-O .... zanimiivo ( grem šraufat>:D )
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

G-man ::

"Sploh glede audio podpore na mobilnikih mi je tole všeč."

Hm, na slušalke je že CD kvaliteta, ampak drugače se mi pa zdi brezveze, ker itak na tisti mali prdljivi zvočnik ne moreš veliko slišat. Pa še baterija se prej skuri.

BoLhCa ::

@sid911 navij ga:D

Jaka83 ::

G-man: Sicer ne vem na katerem telefonu si ti poslušal muzik, samo na moji Motorola MPX200 se skozi zunanji zvočnik prav lepo sliši, skozi slušalke pa je tako, kot če bi imel MP3 player. Baterija pa pravtako zdrži dosti, tudi če ga poslušam več ur na dan.

FALCONEYE ::

Mobitel pomeni mobilno telefoniranje ne?
Če pa bo to tako napredovalo bomo morali
naziv naprav spremeniti recimo v Mobiswašta
:D :D :D :D :D :D :D :D
Upam da pride dan ko bom podedoval delnice pri microsoftu.

Jaka83 ::

Jah že res, samo zakaj bi nosil v enem žepu mobilni organizer, v drugem mobilni MP3 player, v tretjem mobilni telefon, v četrtem "game-boy", če pa lahko nosiš v enem žepu na eni napravi VSE?

Tic ::

Ja, ampak kako se bo naprava imenovala? :)

Multipraktik?
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Jaka83 ::

Orgy-MP3P-MoPo-GB™
:D

G-man ::

Personal Device Assistant - A ni dovolj dobra skovanka za en kup naprav združenih v eno?

fiore ::

Lepo da uporablja opengl in ne kako sranje od mirkosofta... :D

Jst ::

A kdo ve kakšen grafični čip uporablja nokia ngage? Jaz sem iskal zaman.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929369 (15737) Bluzer13
»

LG KF900 PRADA II

Oddelek: Mobilne tehnologije
121868 (1118) Jin
»

ATI predstavil Imageon 2380 in Imageon 2388

Oddelek: Novice / Grafične kartice
133000 (2507) Jst
»

All-In-Wonder Radeon X800 XL

Oddelek: Novice / Grafične kartice
133777 (3326) Vlady
»

ATI po XBOXu dobil še Motorolo

Oddelek: Novice / Konzole
71889 (1889) BaRtMaN

Več podobnih tem