» »

DDR 1024mv pc400

DDR 1024mv pc400

[DaDo] ::

Lep pozdrav!
do zdej sem imel, in imam DDR 512MB PC3200 400MHz Transcend in matično ASUS A8NE-FM, in učeri sem biu pač v Münchnu v conradu in sem nasel DDR 1024MB PC3200 men se zdi da tut 400mhz ampak ni Transcend...
Dons sm hotu probat, vstavim ram prizgem neki piska, ok probam dat ven stari ram in samo tega pustim noter, spet piska, dam ven oba rama, piska isto kot prej, kar predvidevam da novega rama sploh ne zazna, sem probu v useh 4ih slotih in noče...

Nato sem šel do frenda in probal računalnik se je zagnal ampak v Windowsih je napisalo da je 512mb rama...
kaj nej naredim...?

VASkO ::

za drugic... ne kupuj vec nekaj noname in za kaj sploh ne ves, kaj tocno je pa ce je se tako poceni. najprej se pozanimaj za kompatibilnost pa pol kupi. pri RAM modulih je to pametno pred nakupom preverit. pa ce imas 1024MB in 512MB ti skupaj skoraj ziher ne bosta delala - v dual nacino itak da ne, v single pa se manj, ker kot zgleda, si fasal modul z veliko gostoto cipov. menjaj.

kixs ::

Za zacetek upgrejdi bios...

[DaDo] ::

Sem že updejtu,... pa probu bios reseterat pa use možno noče ga zaznt še zmeri, pr kolegu ga pa zazna kot 512... možn je da mu pač slot ne podpira več k 512 al pa kej tazga?
Sam, zamenat ga pa ne morm k pac sm u Münchnu kupu jst sm pa iz lj ... :\

[DaDo] ::

ewo zdej sm pa še pr tretmu kolegu probu pa mu zazna 1gb, halo kje je logika?

AndrewSmith ::

1024MB in 512MB ti skupaj skoraj ziher ne bosta delala - v dual nacino itak da ne, v single pa se manj

Meni sta,na nforce2 in to v dual nacinu.Res pa da sta bla oba istega proizvajalca.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

[DaDo] ::

no pa sej tut ce dam jst vn tist 512, raj vidm da mam 1gb kokr sam 512, sam ni mi jasn zakaj ga noče moj komp zaznt matično sm pa povedu kero mam v ta prvem postu če ma kdo kšno rešitev bi biu ful veseu :D

VASkO ::

@AndrewSmith
tu je govora o A64 platformi, kjer moduli v dual channelu morajo biti enake velikosti. pravtako sem preprican, da je na NForce2 bilo enako, saj pomnilniski krmilnik ne more naslavljati 512 in 1024MB modula 128bitno. to so buce kar si povedal.

@DaDo
jah kaj ti naj povemo drugega kot da zamenjaj RAM, je pac nekompatibilen. BIOS mas zadnji? pa kot sem ze povedal, se taki noname moduli nikoli ne splacajo nikoli kupit, saj niso zastonj poceni (dvomim, da si zanj dal vec kot 60EUR). poceni pa so zaradi tega, ker so ponavadi sestavljeni iz recikliranih cipov (vzetih iz rabljenih modulov) z veliko gostoto, na slabih PCBjih pa se kaj bi se naslo. takih modulov je na nemskem trgu dosti, se posebej na kakem ebayu se prodajajo tudi za 50eur na kos. delajo pa pac kot delajo :\

[DaDo] ::

Dal sem 80€, v Conradu in zdej hm.. ne vem kaj nej nrdim v conrad v lj in v ce sm klicu ce bi lahko kako zamenal pa so rekl da ne da nimajo nc veze z njimi krneki! :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o dual channel RAMu?

Oddelek: Kaj kupiti
252151 (980) Mitja358
»

Pc se občasno resetira?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221387 (1052) boset
»

Kaj je bolj pametno imeti?

Oddelek: Strojna oprema
331569 (1096) patron
»

Ram za nforce2 (epox8RDA3+)

Oddelek: Kaj kupiti
191435 (1116) BluPhenix
»

A-data pomniliki VS. VIKING pomnilniki?

Oddelek: Kaj kupiti
91023 (925) Racunalnik

Več podobnih tem