» »

Nakup iz Avsrtije?

Nakup iz Avsrtije?

Alfa ::

Živio!

Zanima me koliko procentov dobiš nazaj na meji (sojermerk al neki takega) če kupiš komponente v Avstriji.
Koliko na osebo lahko pelješ(uradno) čez mejo?

Ali ve kdo za kakšno poceni trgovino v Celovcu ali pa Trsu in Gorici.

Že v naprej hvala.

sinko999 ::

da dobiš MST nazaj moraš na avstrijski strani imeti nakup vsaj 1050 ATS čez našo mejo lahko pelješ bruto 1300 ATS uradno če je carinik dobre volje 1800 ats drugače pa so kazni če te zalotijo .

Trgovine v gracu pa www.actron.at www.goesta.at www.brsoer-graz.at pa še kaj je

LP
Ni? ni ve?no !

Tavher ::

Uradno največ 1100ATS - najmanj 1000ATS za vrnitev davka, da pa se tudi do nekje 1400(po mojih izkušnjah) ampak potem mora biti carinik že res dobre volje.
Sicer pa tako lahko imaš več računov in pač pokažeš samo toliko kolikor lahko.
Najcenejši trgovini v Celovcu: www.actron.at www.birg.at (v trgovini Vobis).

Alfa ::

Ej, hvala za te podatke!

Samo zdej me pa še zanima, če si Avstrijski pa Slovenski zariniki kaj faxe ali pa kaj takega pošiljajo. Da nebi jaz ocarinil za 200000 SIT, na slovenski meji bi pa to vedl, pa bi mi samo pobral, k bi jim pokazal samo mamaplato.

Kaj pa ta davek, kje se ga dobi nazaj? V trgovini ali na carini.

Hvala

Tavher ::

Nisem še slišal, da bi si kje pošiljali fakse, razen na italijanski meji. Davek lahko dobiš nazaj na Kompasu v SLO, če ti v trgovini dajo Tax Free, drugače pa moraš nazaj v trgovino. Naj te še opozorim da s Tax Free dobiš približno 40% manj davka nazaj. Tako da če nameravaš še kaj nazaj v trgovino se ti bolj izplača da zahteveš navaden obrazec.

Jux ::

Ej jst grem tud naslednji teden v avstrijo pa me zanima a se da švercat čez al se ne da?
A si cariniki kej spročajo oz. če mojga fortra uprašajo na meji (on bo pelu) če ma kej za prjavt - kva naj nardi. (mel bom okol 100k sit opreme sabo).

PS: a se jih da nategnt - uzet ene stare komponente (grafična,plata,disk) ji popisat na carini in jih čez mejo stran fuknt. nazaj grede pa te tanove pokazat?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

ps: a ste gledal kej cene v avstriji in pr nas - kaj se splaca kupt.
Vidu sem da majo Elitke SIS735 za 16k sit - se kaksen dober nasvet?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Alfa ::

Še nekaj!

Ta teden gre fotr v Italijo, pa kolkr sm gledov cene v Essediju se vsak Mlacom skrije(pa je kao pocen>:D).Tko da ne bi blo slabo ce bi ga tam kupil.

Zanima me če se da vso stvar v Essediju že prej naročit, tko da fotr samo prevzame.

Pa še to: A te domačine k majo maloobmejne dovolilnice kej gledajo na carin?

Hvala

js ::

v kateri trgovini majo plato za 16 jurjev? pa kak se do tja pride?

Dami ::

Jux: gor se ful splača diske kupit (kirgakol, pr vseh pršparaš), recorderje pa procesorje. Pri ostalem pa bolj mal profitiraš.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Jux ::

No mene je ta vikend fotr okol prnesu, drgac bi mel doma Elitko za 1016ATS (zMWST) vendar je trgovina na Dunaju. No pa tam najdes se nekaj cvetk - poglej na un gezieghals page.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene v Avstriji

Oddelek: Kaj kupiti
92833 (797) Nwanko
»

avstrija-trgovine

Oddelek: Kaj kupiti
243506 (2971) SanSan
»

Najcenejša rgovina v Avstriji

Oddelek: Pomoč in nasveti
91510 (1248) [t502]
»

comp shopping v Avstriji

Oddelek: Loža
101240 (1013) dexter
»

Nakup v zamejstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645173 (4324) eiht

Več podobnih tem