» »

Hp laserjet 5L ?

Hp laserjet 5L ?

haribol ::

Se ga splaca kupit, rabljenega za 15k ?
Al obstaja kaksna boljsa varianta za ta dnar?

Ribicija ::

Naloži mu noter kakih 70 listov pa daj printat recimo enih 10 strani. Če ti bo printal brez problemov potem ja. Če pa bo vlekel več listov hkrati ali pa imel slab izpis potem pa ne.

MadMax ::

Ce vlece vec listov hkrati, bos moral zamenjat separator. To ti pride tista guma ki pritisne list ob excenter-na drugih printerjih spominja na pluto. Zadeva te z delom stane cca 10kSIT (se pa zamenja ene 5 kosov plastike v podajalniku), ce pa si sam-svoj-mojster, se da improvizirat za male pare8-).

Ce ma slab izpis-tega sicer se nisem dozivel, ampak imas na voljo ciscenje optike.

Preveri pa se, ce pride list ven vzdolzno zmeckan-to sem imel sicer samo 2 primera, ampak ga ne bos popravljal...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

roscha ::

Zamenjata se samo dve stvari: separator in pick-up (vlečna gumica). Zajebava sicer samo separator, vendar je najbolje zamenjat še pick-up, ko je že vse podrto, strošek pa minimalen. Če je iztrošen pick-up ti NE pobira papirjev. Drugače pa separator in pick-up staneta okrog 1kSIT vsak. Potem prištej še delo..
Za sab izpis (bled) je lahko kriv transfer valjček. To je tisti črn valjček pod kartušo. Cene ne vem, na oko- recimo orog 3-5kSIT.
Za vzdolžno zmečkane liste je najverjetneje kriva fiksirna enota, kot je že MadMax povedal se popravilo ne splača.

by!

MadMax ::

roscha: kje dobis separator za 1kSIT? Na HPCju hocejo 8k za komplet>:D

Pick-up pa verjetno imenujes tisto gumo na ekscentru? Jaz jo ponavadi samo zasukam za 1/3 kroga.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

haribol ::

TNX.

roscha ::

MadMax. Pač delam v taki firmi da imam dostop do te robe. Tisti 1KSIT je "od oka" par sto tolarjev gor/dol, mislim da pa je celo že z DDVjem.

Ja pick-up je una ekscentrična gumica ja. Da se jo obračat pa nima smisla, saj je nova (pre)poceni.

by!

MadMax ::

roscha: Ja, ce mas moznost, je fajn.
Ce pa nabavljas pri "generalnemu", je pa taka cena, kot sem napisal.
Ce imas moznost kaj zrihtat (ce bom rabil-delam v enem servisu), bom vesel, ce mi to sporocis na mail.

TNX!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tiskalnik vzame več listov hkrati

Oddelek: Pomoč in nasveti
172198 (1740) tony1
»

hp laser jet črno bel grabi več listov

Oddelek: Pomoč in nasveti
6939 (765) Klenobo
»

Dober laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
231818 (1554) totek24
»

Previdno tema "Vam HP LJ vleče več listov?"

Oddelek: Strojna oprema
91114 (855) roscha
»

laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
101234 (1094) MadMax

Več podobnih tem