» »

help me..PIO mode

help me..PIO mode

_vrag_ ::

Verjamem da mi bo kdo znal svetovati kaj storiti...
No problem je v tem::



Kot vidite na sliki, mi disk deluje na PIO Mode in ne na Ultra DMA 5 kakor mi je včasih.. Zakaj, kaj storiti? Karkoli počnem, mi računalnik deluje neznosno počasi in menim da je kriv disk..disk deluje na PIO Mode tudi na drugem računalniku.
Podatke mojega Hitachi 160GB 8Mb 7200 diska najdete tu!
Poiskusil sem z novimi različicami biosa, zamanjavo kablov, ponovno inštalacijo Win XP, pa vendar nič..

Ostali podatki rač.: ASUS A7N8X-X, AMD Athlon(tm)3000+, 1.00GB DDR 400 RAM, ATI Radeon 9600xt 256 ...
  • spremenilo: _vrag_ ()

boštjan ::

odstrani ide napravo na kateri ti sloni disk,restartaj in naj pol winsi najdejo to napravo
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

_vrag_ ::

nop, potem takem bi že morala stvar delovati tudi po na novo naloženih windowsih.. probal sem vseeno pa vendar brez uspeha.. še kakšna ideja? :\

64738 ::

Daj to v register (eno datoteko z imenom.reg in potem klikni nanjo):

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000]
"EnableUDMA66"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0001]
"EnableUDMA66"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0002]
"EnableUDMA66"=dword:00000001

Potem naredi reboot, pojdi v nastavitve in izberi UDMA in naredi se en reboot.

_vrag_ ::

Če te prav razumem, želiš da ustvarim 3 enake DWORD datoteke v mapah 0000,0001,0002..tako kot je prikazano na tej sliki::

No, če je temu tako, potem tudi sedaj brez uspeha.. kaj bi še lahko bilo? ..je možno da je disk v okvari? :\

delfinus ::

Kako ga identificira v BIOSu oz. kaj ti za diske napise ob bootanju?

_vrag_ ::

64738 ::

Kaj pa pod NVIDIA Properties, je vse OK? Daj najnovejse nforce driverje gor.

_vrag_ ::

Na asusovi strani sem za svojo ASUS A7N8X-X plato opazil več različic biosa in sedaj nadgradil na verzijo 1007, tam sem našel nedavno nazaj tudi gonilnike, ki bi naj bili boljši kot pa z strani "nvidia.com" .. no, sedaj sem poiskusil z gonilniki z strani nvidia in situacija je sledeča::

Res je, da imam veliko več možnosti pri izbiranju Transfer mode (od Ultra DMA0 do Ultra DMA5)..
Obklukal sem "Let BIOS select transfer mode" in izbere Ultra DMA 5 - Ultra 100 ..po ponovnem zagonu spet žalostno opazim PIO.. :\

..da, sedaj sem probal tudi z Ultra DMA 3 in ni učinka.. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _vrag_ ()

morko ::

Vidim, da si probal že vse kar je možno. Očitno je težava v čisti HW komunikaciji med diskom in kontrolerjem. Torej je zanič, kabel, disk ali kontroler. Nesi disk v drug comp, pa boš videl pri čem si. Če dela tam s tvojim kablom, je zanič IDE kontroler, če pa je tudi tam isto - pač disk.

r5r ::

Iz tistega oblačka je razvidno, da je napaka pri IDE kablu. Preveri, če imaš 80 pinski kabel (gladek, žičke zelo na gosto), ki povezuje disk in matično ploščo. :)

Znano je, da 40 pinski kabel omogoča prenose do 33MB/s (ATA33), za 66MB/s (ATA66) ali več pa je že potreben 80 pinski kabel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r5r ()

_vrag_ ::

Hvala za vso pomoč!
Mislim da je po vseh teh ugotovitvah kriv disk, saj kot sem že dejal, sem priklopil disk tudi na drug računalnik z večimi različnimi kabli in stvar je delovala prav tako na PIO Mode.. No sedaj pa upajmo da je garancija še veljavna :)

..še enkrat hvala, če pa je kdo žejen pa častim za pir ;)

64738 ::

Hitachi so ex. IBM diski. Nekateri so zgubljali podatke pri starejsih IBM IC modelih, 20-40 GB in ostalih. Morda je spet kaksna napaka.

_vrag_ ::

Aja? .. no, ker imam vedno nesrečo s temi diski, res nevem več katerega kupiti, da bo vsaj delal dlje časa tako kot treba.. Prvi disk ki sem ga imel na tem rač. je bil maxtorjev in mislim da kapacitete 120gb (je crknil).. potem imam kot slave disk v rač. IBM in hrusta ob zagonu, sem ga raje odklopil saj se mu le včasih zazdi, da bi bilo lepo če bi delal ravno toliko da pridem v linuxe.. sedaj pa še danes opazim, ko sem prižgal rač., da je tudi tale hitachi pričel neki jamrat.. mislim da bi bilo najbolje da si nabavim kakšen disk z majhno kapaciteto in brez kakršnekoli particije zaganjal nanj le windowse.. kaj predlagate?

zee ::

morda bi pa disk moral samo dodatno hladiti ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

64738 ::

Jaz imam vec let samo Seagate (5 kom) in delajo brezhibno. Enega 80GB sem prodal in na novem PCju dela kot primarni disk brez problema, star pa je 5 let. Prej sem imel tudi Maxtor 60 in 80 GB in so delali ok, edino kar me je motilo je povecan hrup po par mesecih uporabe. Za WD pa eni govorijo da so za njih najboljsi. O tem ne vem, ker jih ne uporabljam (zadnji model ki sem ga imel je bil 3.2 GB).

b0B3k ::

Ne vem, če je fora v disku, kakšen chipset imaš na MB? Jaz sm imel podobne probleme z mojo plato, ki ima SiS645DX. Težave nastopijo če imaš CD-ROM priklopljen na isti IDE kot disk, pol mu nekaj ni všeč in ne zna prebrat pravga DMA mode od diska.
Težavo sem rešil tako, da sm na IDE1 priklopil samo disk in odstranu driverje, zatem pa še enkrat reset, in je kontroler potem pravilno razbral, da gre za UDMA mode 5 ...
Morda imaš podoben problem ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b0B3k ()

_vrag_ ::

..ja, danes se je iskazalo da je 100% kriv disk.. kolega mi je posodil svojega: stvar je delovala na ultra mode 6 in računalnik ni delal nikoli hitreje kot sedaj:
..predvajal 3 filme na različnih predvajalnikih, delal v photoshopu in downloadal da se je "kadilo" :) .. pa je delalo vse tekoče.. no, tnx vsem ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

register

Oddelek: Programska oprema
111484 (971) Aleš Ocepek
»

med win updatom resetiral comp

Oddelek: Operacijski sistemi
81537 (1365) pack
»

Novi Plextor Premium noče peči najhitreje...

Oddelek: Pomoč in nasveti
161222 (1039) DickH
»

Problem CD-ROM

Oddelek: Pomoč in nasveti
131068 (991) neki123
»

Windows XP in (Ultra)DMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
71079 (960) bf4ed

Več podobnih tem