» »

register

register

gobec ::

Nekaj sm se igrau z deamon tools in se mi je neki pokvarlo.Sedaj mi računalnik ne prepozna enot (Dvd-RW in dvd-roma) in tudi virtual-cd-ja mi več ne prikaže. Probal sem na use različne načina pa mi ne uspe popravit napake.Probu bi tudi z kakim Windows repair, a mi noče sploh bootat vd-ja.Napiše mi memory overflou. Ima kdo kakšno idejo kako bi to lahko uredil. Če nebi blo druge bi tudi formatiral, ampak niti tega ne morem, ker kot sem že povedal mi noče bootat s cd-ja.
hvala

tecumseh ::

DA bi s tem lahko povzrocil, da sistem ne more vec bootati iz cd-ja bi bilo ekstremno cudno. Ce lahko odpres DT, potem v programu odstrani virtual drive. Ce ne mores odpreti DT, imas navodila za Uninstall oz. Repair tukaj: http://www.daemon-tools.cc/dtcc/daemonhelp.php?helppage=5#repairing. Potem Odpri Device Managerja v Winsih in najdi IDE channels ter vse po vrsti odinstaliraj. Potem rebootaj in ko bos ponovno prisel v Winse, ti bo lepo zaznalo in instaliralo vse pogone.

gobec ::

naredil sem tko kot si reku...ampak po rebooto je še vedno po starem.Aja v device manegerju mi piše če kliknem na npr. dvd-rom : "Windows cannot start this hardware device because its configuration information (in the registry) is incomplete or damaged. (Code 19)".

tecumseh ::

Hmmm. Ocitno je filter driver (od DT) nekak corruptal Registry... Poskusi s programckom od tu: http://www.dougknox.com/xp/scripts_desc... preden zaidemo v kake Registry tweak vode.

ZoMk ::



Nastavitve v regustru za DVD/CD-ROM pogone so v:
HKEY_LOCAL_MACHINE--SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

za IDE ATA/ATAPI controllers pa v:
HKEY_LOCAL_MACHINE-SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Tudi če vse izbrišeš, bi ti moralo pogone pri ponovnem zagonu računalnika samodejno zaznati in pravilno nastaviti, naložiš pa kasneje še gonilnike.

:)

gobec ::

@tecumseh tisti program mi ni popravil napake..
Me zanima kaj lahko use zbrišem u tistih mapah ki si jih napisal ?
HKEY_LOCAL_MACHINE--SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

za IDE ATA/ATAPI controllers pa v:
HKEY_LOCAL_MACHINE-SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Da nebom slučajno kej preveč zbrisal in bo potem kaj narobe...

ZoMk ::



Izbrišeš lahko vse kar je pod {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} za DVD/CD pogone in {4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} za IDE ATA/ATAPI controllers, vendar ti v prvo ne bo izbrisalo vsega (in ti to tudi javilo), ko pa ponoviš brisanje, se vsi podatki izbrišejo. Sicer pa lahko poskusiš najprej samo tistega za DVD in šele, če ti ne odpravi težave ponoviš še pri IDE controllers.

Pri ponovnem zagonu računalnika se pogoni samodejno zaznajo in vpišejo podatki v register, v device managerju pa še za vsakega posebej posodobiš gonilnike. Izbereš kar samodejno namestitev programske opreme, saj so gonilniki že v računalniku.

Upam, da boš rešil težavo.

l.p. ZoMk
:)

gobec ::

...ok sm zbrisal tam v registrih kar je blo za dvd-pogon, in tudi ide controlerje...po ponovnem zagonu računalnika se ni zgodilo nič. Tako sm nrdu še enkrat kar je napisal "tecumsheh" in potem ko sem rebootal sistem mi je zaznalo nove pogone in sem inštalirau driverje. Ker je zahtevalo ponovni zagon sem ga naredil a pogonov še vedno ne zazna...;((

gobec ::

kaj nobeden ne ve kako bi to popravil...?

tecumseh ::

Pa naredil z Daemon tool to kar sem rekel? Zdej, ce ni problem v hardveru, potem sem se vedno mnenja, da probleme dela DT-jev driver. Pojdi se enkrat v Registry, najdi "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}" in zbrisi vrednosti za UpperFilters in LowerFilters. Potem pa spet reboot in morda uninstall IDE kanalov. (Po tem bo verjetno treba na novo instalirat Nero.)
EDIT: U, pardon, vidim da si tu ze vse zbrisal... Hmm, ni mi cisto jasno kako ti je najprej zaznalo pogone, si jih instaliral, potem pa so spet izginili? Odinstaliraj vse programe, ki imajo zvezo z opticnimi pogoni, DT, Alcohol, Nero... in potem probaj se enkrat. Ce ne, potem pa je morda res hardverska napaka, odklopi posamezen pogon in poskusi potem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tecumseh ()

gobec ::

ok hvala vam...stvar deluje. Res ste super...

Aleš Ocepek ::

Vprašal bi ali program če ga izbrišem ostane v registru oz. ali ostane v celoti ali ga ostane samo malo? LP!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd Enota Izginila Iz Sistema!?!

Oddelek: Strojna oprema
241707 (1114) Xserces
»

winxp, safe mode ne dela, problem z registrom

Oddelek: Pomoč in nasveti
51981 (1913) SkIDiver
»

med win updatom resetiral comp

Oddelek: Operacijski sistemi
81544 (1372) pack
»

help me..PIO mode

Oddelek: Strojna oprema
171183 (923) _vrag_
»

Novi Plextor Premium noče peči najhitreje...

Oddelek: Pomoč in nasveti
161227 (1044) DickH

Več podobnih tem