» »

Novo nForce 4 čipovje za Intel procesorje

Novo nForce 4 čipovje za Intel procesorje

Bit Technologies - Po izidu serije nForce 4 SLI x16 so standardna čipovja SLI postala skorajda nepotrebna. Novo čipovje je namreč ponujalo več, najpomembnejša razlika je bila predvsem v številu PCI Express stez, ki se je podvojilo z 20 na 40 (32 jih je namenjenih PCIe x16 režam). Toda vsi si ne morejo privoščiti dragih plošč, zasnovanih na nForce 4 SLI x16 čipovju, zato je nVidia naredila lepo potezo in za manj zahtevne uporabnike Intelovih procesorjev splavila nForce 4 SLI XE.

Gre za osvežen SLI čip, ki je v novi inkarnaciji namenjen bolj povprečnim uporabnikom, kot nadomestilo Intelovim družinam 945 in 955. Novo čipovje podpira SLI (kar ste najbrž že razbrali iz imena), prav tako kot nForce 4 Ultra pa tudi HD Audio. Začuda tako Ultra kot SLI izvedenka čipovja XE podpira le 8 vtičev USB 2.0, prav tako pa je izostala mrežna zaščita Active Armor. Testov zaenkrat ni nikjer, saj matične plošče še niso prišle v obtok, na voljo pa je slika ene izmed njih v izvorni novici

10 komentarjev

Jst ::

Vcerej sem za kolega sestavil eno konfiguracijo za njegov bodoci racunalnik. In sem naletel na to integrirano gigabitno mrezno, ki vsebuje Active Armor. Kaj je Active Armor nisem zvedel, samo PR crap.

Zato,

a mi lahko kdo razloži wtf is active armor?

__luka__ ::

predvsem HW firewall, sam ga mam na NF2 ultra, ampak zadeve sploh ne uporabljam.

a ni ta cipset enak kot prejsni najboljsi NF4 ki je podpiral dve 8x pcie reže (in ne dve 16x)?
the truth is out there

cojss ::

NV Firewall & NV ActiveArmor
NV ActiveArmor enhances network security while delivers the highest system performance by offloading CPU-intensive packet filtering tasks in hardware. NV Firewall provides professional-grade traffic inspection capabilities, instanton protection, advanced management features and is easy to use and setup via a user friendly wizard.

flipflop ::

V praksi ti pa zjebe celo mrežo in internet, tako da ga je boljše met izklopljenga.

cojss ::

Ne vem, meni je vse delalo normalno, samo nastavit si ga moraš pravilno.

flipflop ::

Aha, zdaj sem se spomnil kaj je bilo narobe. Vsako datoteko ki jo potegneš z neta ti corrupta, tako da je ne moreš zagnati ali extractati. Ko pa ta firewall povsem izklopiš da se res ne vmešava več, je pa vse v redu. Vem da ma veliko ljudi probleme s tem.

Tic ::



Tale slikca me spominja na tiste 'bedne' plošče za celerone 433 in podobno...
persona civitas ;>

__luka__ ::

hmmm, cemu je namenjen tisti molex na dnu plate (ce je to sploh molex)?
the truth is out there

MrStein ::

flipflop:
V praksi ti pa zjebe celo mrežo in internet, tako da ga je boljše met izklopljenga.

Pa nekje je pisalo, da se sploh ne da izklopit (mogoče se da delno izklopit?).

Lahko kdo razloži ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

flipflop ::

Jaz sem imel tist firewall, se ga pa da izklopit ja. Sem pa skoraj živce zgubil zraven ko mi je vsak download uničilo.Malo pogooglaj glede tega, sej je polno stvari na to temo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava Core 2 veznih čipov

Oddelek: Novice / Matične plošče
62984 (2548) Mr.B
»

nVidia in Dell predstavila Quad SLi

Oddelek: Novice / Grafične kartice
345478 (3882) simnov
»

Zbirka testov

Oddelek: Novice / Grafične kartice
133211 (2678) Pithlit
»

Nvidia nForce 4 SLI X16

Oddelek: Novice / Matične plošče
205556 (4817) PrimozR
»

Plate na nForce4 ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514411 (3201) Wortex

Več podobnih tem