» »

Čarovnije

Čarovnije

Elemen_T ::

Kaj pravite na čarovnije Davida Copperfielda?
Verjetno veste, da se je čas nazaj dobesedno "transportiral" čez kitajski zid (vpričo kamer, strokovnjakov za tovrstne zadeve, ...).
Preprosto povedano: "Tipo je šel skozi zid".

Jaz osebno ne verjamem v kakšno magično ozadje takih početij, a me vse skupaj vseeno bega, ker njegove čarovnije niso pojasnjene.

Cosmo ::

Jaz temu ne bi rekel čarovnija, kvečjemu trik:D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Yohan del Sud ::

Me zanima kako besedno konstrukcijo bo Thomas uporabil.

burekar ::

Ta kitajski zid trik bi se še dal pojasnit. Ampak dost manj mi je jasn, kak je ugotovil vse številke na nemškem lotu 6 mesecev pred njim(celo pri notarju je potrdil svojo napoved). A je celo loto žirijo podkupu al kaj?
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Elemen_T ::

burekar: Poznam tudi to foro, da da.
Amapak je za razliko od že omenjenega - posredna.

Vmes pa bog ve kaj se je dogajalo.
V končni fazi je lahko tudi loterijo podkupil >:D

OldSkul ::

To so triki.Kje pa da bo on to kar čaral.

Tomi ::

Kitajski zid je iluzija, loto za loto pa ne bi vedel..
Sicer pa se vse da razložiti ( kar delajo, so celo oddaje o tem )..
metrodusa.blogspot.com

Marjan ::

Copperfield je eden boljših goljufov :\

Thomas ::

Tko sem tud jest mislu Marjan. Pol sem pa vidu, da še to ne. Tip je kr nekej posnel, zraven pa govoru da izginja vagon. Statisti, ki so se držali za roke, so mislili, da snemajo čist nekej tretjega.

Mislim .. hehehe ... pozer - samo pozer je!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Elemen_T ::

Tomi: Pa mi razloži kako je to iluzijo "realiziral"?
V tem primeru je iluzija sama po sebi čarovnija >:D

sketch ::

Evo primer, kako so nemogoce stvari mogoce.

Copperfield je že nekaj let nazaj "izginil" Kip Svobode. Občinstvo je na tribinah na prostem sedelo, kip se je zagrnil z zavesami, čez 10s so zaves odgrnili in ni ga bilo. Še malo mahanja, 10s in bil e nazaj. Nato so vpričo občinstva razstavili oder (se mi zdi), da bi pokazali, da ni nikjer ogledal. Vsi so bili paf.

Nekaj časa kasneje pa je nekdo nagruntal, da so bile tribune skupaj z odrom na tračnicah in da se je vse skupaj obrnilo za 10 stopinj v tistih parih sekundah, od vsega hrupa in glasbe pa ljudej niso nič občutili. Tako je Kip Svobode zdrsnil iz vidnega polja občinstva ter je "izginil".

Verjetno je podoben preprosti trik tudi pri Kitajskem Zidu.

lp
s.
Adapt and overcome.

BlackHole ::

Sketch, tole si pa težko predstavljam. Ne mi rečt, da nobeden ni opazil, da se sam premika glede na zaveso, razen če je bila zavesa tik pred občinstvom in se je premikala z njimi. Poleg tega je pa 10 stopinj veliko premalo za tak trik. Veš koliko je zorni kot očesa? Spremenilo se je tudi ozadje za kipom.

Dami ::

Jst sn zadnjič na (mislim da) sat1 gledal eno njegovo oddajo. Se je skupi še z enim tipom 'teleportiru' iz studija na Havaje. Pa ene dokaze (neki so se slikal prej, pa na roko mu je en tip neki napisal) zravn vzel in jih pol pokazal. Aja, so mel sliko v živo (vsaj naj bi bla) iz havajev.
Al pa tista fora, ko se reši iz zaprtega sefa v eni stolpnici ki jo pol porušijo.
Jst mislim da je to vse sam televizijski trik. Enkrat posnamejo to, pol pa še dajo neki druga zravn (to posnamejo enkrat drugič) in rata celotn trik.
No, sej triki pa to so fajn (se fajn narežiš) sam men gre tip osebno na živce. Se ma za nekega manekena in komika, kar seveda ni in to pol butasto izpade na odru:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

OrlyTM ::

Po moje je pa to vse skup popolna režija, z obiskovalci na tribunah vred. Za novce je folk pripravlen vse živo povedat pred kamero ... nekak tko kot Top Shop varianta. Ko ma pa polno tribuno plačancev in enga maherja na računalniku, se da pa vse narest, ane?

Kako že poje Skin v enem komadu:

Money making is a wonderfull thing :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Elemen_T ::

Dami: Prisotno je veliko ljudi, ki gledajo stvar v živo, tako da TV triki ne pridejo v poštev. 100% ne!

Orly: Mislim da bi se stvar prej ali slej razvedela. Razen seveda, če ni CEL sistem podkupljen, kar pa je tudi skoraj nemogoče, saj vedno obstajajo luknje.

Jeronimo ::

Tip je iluzjonist, kakor sam sebe naziva. In iluzija je trik oz. prevara očesa.
Tako da on itak prizna da je vse skupaj dober trik.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Ziga Dolhar ::

Kot se spomnim iz one oddaje o 'zamaskiranem čarovniku', ki je razodeval trike in je bil 'zamaskiran', da ga ne bi 'Čarovniška zbornica' izobčila... In je bil tut trik s 'hojo skozi nekaj'.

Tip se je 'preprosto' skril v onem vozičku, na katerem so bila 'vrata', skozi katere je vstopil, ter na koncu, ko so ga prestavil na drug konc zidu, 'izstopil'. Samo za luč naj bi se skril, tko da je njegova senca izginla...


... rajtam de je blo to tko.

Kaj pa, ko je letel?
https://dolhar.si/

Vucko ::

ja tisto letenje je tud blo zanimivo ja.. se posebej tisto ko je bil znotraj prozorne zaprte kocke in je notri lebdel..
to si nikakor nism mogu razlozit.. je pa zagotovo razlozljivo.. ker clovek pac ne more leteti :D

Ziga Dolhar ::

Vucko: jest sem bolj skromen. Za 95 % 'ćarovnij' se mi niti sanja ne, kako bi jih izvedel.

Tukaj notri nisem štel onih 'pametovanj' v smislu 'sej to je čist izi, sam rabš to pa to, pa je..'. :]
https://dolhar.si/

||_^_|| ::

najbrš je on kakšn moder jezus al pa kej tazga..

lol


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dynamo Magician Impossible

Oddelek: Loža
171984 (1483) leiito
»

Derren Brown - napovedal loto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
564412 (3293) c3p0
»

uri geller show...ah

Oddelek: Loža
152443 (1333) BuBBle.D
»

David Coperfield - WTF? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11211677 (6306) andper
»

Shaolin bojevniki ali menihi?

Oddelek: Loža
101565 (1403) M@re

Več podobnih tem