» »

David Coperfield - WTF?

David Coperfield - WTF?

1
2
3

Nejc Pintar ::

Vsi se usedemo skupej v grupo in si med seboj podajamo žogo... :D
Lahko je biti prvi, če si edini!

Brilko ::

Podal sem žogo, kdo jo bo ulovil...?

b0B3k ::

Glede žoge, a ni mal sumljivo, da bi en navadn gledalc prnesu izpraznjeno žogo ??? Aja, med drugim še to, niso vrgli samo 13 žog, ampak več in ko je rekel konc so pritekli trtenrani igralci prvi, pa je trik ...

neoto ::

No, pri nas bo zanimivo. Ne vem če bodo našli neke specialce v Sloveniji. Če bodo dali pa svoje in bodo govorili lepo angleščino in bodo imeli imena John, Mandy, ... :) bo malo sumljivo vse skupaj... :D

Utk ::

Aha, v Tivoliju bo imel prvi mednarodni nastop in tu ga bomo sigurno razkrinkali, nas pa že ne bo nategnu, čeprav da vse druge že 20 let al kolk že:\ :D

Brilko ::

Itak, mamo ga. Zej ko bomo pa spoznal fore, se bom pa začeu s tem bavit, rabim pa folk, da bo med publiko, ki bo delu za mene pa žoge loviu.

Se kdo javi (2,5k/h)? >:D

@ljash ::

Brilko: Lahko nam tudi samo karto plačaš, pa nej me pričara u Haag zarad mene :)
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA

Bass0 ::

Podpiram trditev, da je vrgel več žog kot napovedano. Tudi izprazniti jih na hitro je nemogoče, če imajo poseben ventil. To je bila po mojem ena od najbolj očitnih napak, ki te prepričajo, da ima na odru igralce.

Morda pa imajo vsi igralci, ki "izginejo", dvojnike oz. dvojčke?

Če je bilo med lovljenjem žog mogoče tekati med stoli, so morda igralci tekali in jih lovili. Če so bili dvojčki, jih je bilo npr. 26, pri čemer jih je 13 šlo na oder, drugih 13 pa je med pripravo na trik šlo v zakulisje...

Bolj nerazumljiv pa mi je trik z letečim kavčem... Kamera se je iz zraka vrtela okoli, publika ga je videla od spodaj z vseh strani... Kateri zorni kot ni bil pokrit?

b0B3k ::

Ko je podajal lučke, (kjer je bil pomoje kak trik z ogledali al pa reflektorji od daleč) je bil pokrit samo prednji del, medtem, ko so lahko na hitro izpraznili prostor za lebdenje in dšli na zadnji strani ven. Kako, ne vem, vendar če se ne motim je bilo med izginotjem nekaj umetne megle, reflektorji pa so bili usmerjeni samo v "kocko za izginjanje"(drugje tema), kar lahko lepo prikrije premikanje igralcev. Šele kasneje, ko so kao vse lučke podali noter (tačas so igralci izginili) se je kamera začela vrtiti okoli ...
Škoda ker si nisem posnel, bi bil lahko bolj pozoren na kake finte ...

nodrim ::

kaj se zdej ukvarjate s tem ... čarovniški triki so vsi narejeni večinoma tako, da jih prvič ne moreš skapirat in ponavljat se jih ne sme ...

to je eno od glavnih pravil rokohitrstva in ostalih trikov ... sam sem se nekaj let ukvarjal predvsem s kartami in večina trikov je tako preprostih, da kar glava boli .. zato se jih NE SME večkrat delat, ker se jih itak skapira .. iz prve pa jih nihče ne skapira, pa tudi če jih, če so pravilno izvedeni, te vseeno ne vidi, čeprav si misli kaj si mogoče naredil :D

Trinitron ::

Glede trikov: Zelo dobro so izvedeni. Enkrat smo bli nekje na morju (daleč, daleč) in tam je bil en "čarodej". Se usedem v prvo vrsto in gledam predstavo. Pol pa prav, da rabi prostovoljca in pokaže name. Grem gor, pa mi da v roke en napihnjen balon. Nič posebnega. Potem pa vzame šivanko in poči balon, iz njega pa prileti živ ptič. Balon je bil 100% prazen in še zdej mi ni jasno, kako je to naredil. Pa on ni noben Coperfield ampak navaden... no, kmet.

BigWhale ::

It's all smoke and mirrors... ;)

Nejc Pintar ::

ptiča v rokav, pa ga spusti v tistem trenutku ko poči balon...
Lahko je biti prvi, če si edini!

iggy ::

Potem pa vzame šivanko in poči balon, iz njega pa prileti živ ptič. Balon je bil 100% prazen in še zdej mi ni jasno, kako je to naredil.


Ko je počil si verjetno za trenutek pomežiknil, medtem pa je golob priletel iz rokava

Čeprov ne vem odkje se je moj bratranc nauču da mi zna karto pod rit dat ne da bi jest vedu 8-O :\
Hey, you're fat!

koyotee ::

Če ma kdo posneto to kar je blo na TVS1 zadnjič od D.C. bo v triku havaji vidu da ko kamerman fokusira na sliko je ozadje čist belo "kao" oblaki, ampak to so nardil vse v studiju, pred tem pa D.C. reče da v Hollywoodu uporabljajo zeleno ozadje npr. ko snemajo videospote in te malo zavede.
Če bi se poglobili v trike bi se jih večino dal raložt.
LP 0:)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Goldee ::

Sam je hud ta D.C, tud js sm mal gledu uno oddajo. Lepo za oci. Itak, da je folk izbran ze od prej... Tabolj ocitno to pokazejo, ko je recimo eno sjoro vprasal: "Have we met before?" una pa "No." Al pa un del z Whoopi, ko je ona bila posneta in predvajana na TV in je tocn vedla kaj bo naredil tist nakljucno izbran osebek. LoL! To izbiranje me mal spominja na Top Shop. :)
Sam drgac je pa res lepa predstava to, s televizije izgledajo triki se boljsi.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

BlackHole ::

Potegnite si dol "David Copperfield Magic Revealed.pdf" in spoznali boste kako je izvedel nekaj največjih trikov, iluzij. ;)
LP Marko

Blum ::

Meni se pa zdi, da je imel podkupljeno "celo etažo" gledalcev, tako da mu ni bilo lih najbol za skrbet kam bo žoga priletela, ker so si lahko med sabo podajali. Saj keša ma preveč... :\

nodrim ::

David Copperfield je car, ampak mi tile show triki ne dišijo preveč.

Mi je David Blaine velik večja faca :) Sicer bi ga rad v živo srečal na ulici, a vseeno - sam poglejte to foro

David Blaine with beer :)

neoto ::

Bolj me je impresioniral Derren Brown (to nedeljo je bilo pri TLP). Noro!

Nejc Pintar ::

Derren Brown je res norec, sama psihologija...
Lahko je biti prvi, če si edini!

nodrim ::

ja, to v nedeljo je bilo res hudo ... samo ne moreš Davida in Darrena primerjat, ker delata čisto različne stvari ...

GupeM ::

nodrim, tale fora je pa res uizy. A si opazu, da je enkrat dal roko tako nizko, da ga kamera ni ujela?

b0B3k, nemogoče, da so odšli oni zadaj ven, saj so ljude sedeli v krogu okrog odra.

Tudi jaz poznam nekaj trikov s kartami in nekateri so res tako enostavni, da se sm za glavo primeš ko ga ugotoviš.

Brilko ::

GupeM: Aha, vidi se res ja :)

Keyser Soze ::

Glej odlomek od Blaina do konca, ko še enkrat počasi ponovi posnetek v širšem kadru. Takrat piksna vseskozi ostane v kadru, cel čas. In če ji pozorno spremljaš, vidiš, kako se počasi spreminja iz zmečkane nazaj v okroglo, ravno piksno.

Tipo ma fenomenalno speljane trike. In če bi me kdo lahko prepričal, da magija obstaja je Blaine tisti pravi. Njegove oddaje na kanalu A so bile... Ne vem. Skratka zadevo moraš videti.

nodrim ::

res zgleda, kot da gre ven iz kadra in da takrat pač zamenja piksno ... vendar sem zdaj gledal še tisti počasni posnetek, v katerem pa piksna nikoli na zapusti kadra in sem pozorno gledal gibe rok in obeh oseb in so na obeh posnetkih identični, kar pomeni, da je isti posnetek in je blo tisto zapuščanje kadra napaka snemalca ...

ampak naj še kdo preveri gibanje oseb na posnetkih .. :)

mzagy ::

vprašanje za vas: RAZKRIJTE TRIK ŽELEZNIH OBROČEV??
.....
pa pol povem kok to nardijo!!:D
Zagy

penz ::

alo alo !

Jz sm biu dons ob 1930 in čeprou je jasno da so nekateri predpripravljeni in pri masovnih eventih vsaj par leaderjev profijev, je še vseen treba izpostavt, da je model res živa legenda; tko da razni prepotentni komentarji v smislu "natrenirani cirkusantje" niso na mestu ... vsaj mene ne bi blo sram bit pr 50ih poln keša, world wide known in privlačen tko za 18 kot 81 letnico ;)

In čeprou ne verjamem v magic, mi je D. dons kar nekajkrat bolečine ko mi je čeljust padla na tla ;)

Zanima me če je biu kdo na popoldanski? Kej znano? Nejc, Tomaž pa una mamca ?

defko ::

Gkih je na valu 202 zdajle rekel, da se je naučil nekaj SLO besed. Ja, ampak vse je imel z lepilnim trakom zalepljene na odru. (Vem , ker sem sedel točno na sredini v 3. vrsti in ko je bilo predstave konec - sem se stegnil preko varnostnika, ker me je zanimalo, kaj za vraga so non-stop telovadili in brisali s tistimi krpami):D ) BTW: sem UJEL! tisto majhno sivo kroglo pa sem jo moral dati ŽENSKI naprej v drugo vrsto, katera je potem šla gor;(( ;(( ) Da je bila večina ljudi nastavljena se strinjam saj so jih nekaj minut pred predstavo ameriški! "redarji" kar postavljali po sedežih. Imel sem tako čuden občutek saj so enostavno vsi perfekt v publiki govorili angleško (še posebej pri številkah za loto). Tisto TELE od prevajalca pa mi je šel tako na živce, ker se je s tem mikrofonom ves čas izgubljal s prevodom. Gledal sem ga ves čas in prevajal je samo to, kar je imel zapisano oz, je bilo v scenariju...drugače pa je držal tisti mikrofonom pred usti in gledal, se potil, spreminjal barvo, momljal... Leseno vedro za Brewsterja je držal Đekson iz Murske Sobote in je rekel, da je bilo vedro tako težko za držati, da enostavno ni mogel vedeti, če je B v vedru. Bil pa je, je rekel na koncu!
Ampak vseeno pa mi ta avto, pa motor, pa izginitev z Markotom s pladnja, kateri mi je bil dobesedno pred nosom ne gre iz glave. Vse sem kao že vedel z DVD-jev, interneta.... ampak danes se mi je to dogajalo dobesedno na "dohvat ruke". ;)

Primoz78 ::

@defko...jaz sem skoraj ulej ta veliko zogo, pa kmalu izginil :D Drugace pa mi je bila predstava vsec vse fore ze videl na TV ampak v zivo je cisto nekaj drugega. Se strinjam z zadnjim stavkom, ker res si ne morem predstavljat kako je tisto naredu...8-O Tako predstavo si moras res pogledat v zivo, ker saj vidis vse na TV pa spletu itd...ampak v zivo je vse nekaj drugega...ker ves, da trik je a ne mores si niti predstavljat kako ga tip izvede...Prevajalec pa je res "prevajal" (bral ne prevajal!) samo kar je bilo na scenariju...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

BlackHole ::

sem UJEL! tisto majhno sivo kroglo pa sem jo moral dati ŽENSKI naprej v drugo vrsto, katera je potem šla gor;((

Zakaj si jo moral dati? :|
LP Marko

b0B3k ::

Ker so za njim stali močni DC-jevi varnostniki :D in so ga grdo gledali - hecam se ...

defko ::

Zakaj sem dal žogo ženski pred sabo? ZATO, ker je g. Dejvid tako rekel!8-) Pa saj si videl (ali pa nisi), da je na oder vabil najrajši ženske. No ja, dobila je vsaj črno-belo sliko z njegovim podpisom za spomin:P .

Primoz78 ::

@defko...a ni bilo tisto izbiranje tiste, ki bi "nosila" njegovega otroka...mal cudno, da bi ti to bil ane :P

Anyway...meni je blo ql 8-)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

neres ::

Js pa ne verjamem, da je bla večina ljudi iz publike nastavljena.

Ene par pa jih je blo vmes, ja. Recimo ena dva, ki sta kričala od odzadi.

Sicer pa tudi meni sploh niso jasne une fore, ko sta una dva kar izginla iz odrčka in podobno...

neres ::

Pa še neki sem opazu, pa me zanima, če je še kdo:

Ko se D. je pojavil na Jamajki in je pokazal napis LB na roki, se mi zdi da je bil ta LB malo drugačne barve.
Al je bla samo drugačna slika iz kamere?

Primoz78 ::

Kar sem jaz gledal obliko crk je bila ista...barve pa nisem gledal :\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

cirecire ::

Zanima me kolk je sploh bila cena vstopnice za DC?

Brilko ::

Od 8 - 14k. :)

gregy ::

recimo, da se imam za do neke mere razumevajoco osebo .. da dojemam kaj se dogaja okoli mene .. ampak to, da je izginil meni izprd oči .. bil sem v sedmi vrsti desno in so tisto zelezno roko pripeljali skoraj do mene .. tukaj pa kapo dol ..

KAPO DOL!!

verjamem, da so vse neki triki .. jamaica, pa raca, tudi avto je visel pod stropom .. če še ne veste .. povedala kolegica, ki je bila (službeno) v dvorani popoldan pred predstavo .. so avto dali pod strop :)

ampak da s tistim amerikanckom izgineta meni izpred oči .. to je pa vredno karte :)

ajd .. amerikancek je bil isti na popoldanski in večerni predstavi .. ostali statisti so bili različni !!!

neres ::

ja gregy, je res zanimivo to, ko zgineta.

za tiste, ki ne vejo za kaj se gre: na muli (ena nova spletna trgovina v argentini8-) ) se najde en posnetek david copperfield hawaii.
Fora je enaka tudi v živo.

snow ::

O jej, kaj če bo enkrat zaračal da bo Zemlja zginala!?!?!! 8-O 8-O
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Good Guy ::

ja pa papežu bo dau tiča pa tebi pamet....
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Keyser Soze ::

Eh, če ne bi bile tako drage karte bi še šel. Pa itak nismo dali čez usposabljanja oz. treninga za lovljenje žogic. Čeprav imamo, kot zgleda, skrite talente med nami.

P.S.: Rovtar, sej lulčka že ima pomoje. Veš ni to anglček, ki je brez vseh pritiklin in odprtin. PA pamet tudi ima, za razliko od nekaterih.:\

NUFAN ::

No, ko že ravno poteka debata o "čarovnijah" bi jaz imel eno vprašanje. Slšal sem, da obstaja en forum kjer si izmenjujejo trike s kartami. Mogoče kdo ve kako se imenuje? Prav bi mi prišla tudi kakšna stran, kjer se lahko takšni in drugačni triki najdejo (s kartami seveda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NUFAN ()

serpentes ::

Jaz bi pa povedal to: bil sem tam od 21.30-03.30. Se pravi v ledeni dvorani. Robe je veliko videl si veliko, vedel kaj je kej pa ne. Pa tudi ce bi hotel... nevem kaj bi ti rekli Americani ce bi jih vprasal; well that box is cool, whats inside? blabla... nebi dobil odgovora ker ze tko niso kaj dosti komunicirali z folkom(slovenci) :) Ga pa spostujem do te mere da je dober nastudiru to kar dela, samo malo prevec ali pa tudi ne, ga ne poznam osebno, menim da je trenutno na 1. mestu denar, nato pa kej drugega.
lp,
blaz

cnZz ::

mogoče kdo ve a bi kje lahko dobu negove posnetke?
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Slo-One ::

die_hart ::

hehe
zapomni, ali še bolje zapiš si karte k so na prvi sliki, pol pa primerjaj s kartami na drugi sliki.

suprised???:D :D

Slo-One ::

hahahahaha :P :P
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dynamo Magician Impossible

Oddelek: Loža
171984 (1483) leiito
»

Derren Brown - napovedal loto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
564412 (3293) c3p0
»

uri geller show...ah

Oddelek: Loža
152443 (1333) BuBBle.D
»

Čarovnije

Oddelek: Loža
192050 (1770) ||_^_||
»

en zanimiv trik

Oddelek: Loža
291498 (1041) Simko

Več podobnih tem