» »

Racunalnik se resetira

Racunalnik se resetira

_godzila ::

Po daljsi uporabi cca 4,5,...20 ur se mi racunalnik sam od sebe resetira. To se dogaja ze 4 dni, prvic se je resetiral med pisanjem po MSNju, potem ko sem imel odprt WinAmp, ponoci ko sem ga pustil prizganega (ni bil nic obremenjen)...
Windowse sem pregledal s stotimi razlicnimi antivirusi, antispyi,...
Sistem:
AMD 2500+ Barton (nikoli navit)
Osovna: MSI K7N2
Ram: 2*512
Napajalnik: LC6550

Napajalnik sem zamenjal, RAM je OK, procesor se ne pregreva oz. kaze temp. tam okoli 45stopinj, na osnovni sem pregledal kondenzatorje in niso napihnjeni,... Kaj se narediti?

Lp,
Rok

nodes ::

včasih je kriv tudi software
drugače pa kakšna komponenta (najpogosteje je kriva nestabilna napetost, ki ven vrže procesor, osnovno ploščo....), zanje velja nižje so temperature manj je možnosti iz tega naslova, tko na daljavo se ne da rečt.

_godzila ::

Jz sm biu 95% da je napajalnik kriu, ker je biu en star 300w, zato sm napajalnik ucer zamenu. Ampak zgodba je ista. Software-ska napaka ni izkljucena, ampak je zares minimalna.
Kaksen nasvet kako stestirat osnovno, procesor mogoce?

lp

RC14 ::

Poskusi z programom OCCT (pol ure testiranja) za preverjanje stabilnosti sistema predvsem procesorja , ali pa recimo PRIME95.
Si siguren da imaš nizke temperature? Če imaš sigurno nizke temperature, poskusi procesorju rahlo zvišat voltažo. Sicer ti pa bo še kdo drug poskušal pomagat.

Pa poročaj, če si kaj ugotovil.


Lp

AngelOfDeath ::

izklopi avto restart
edit: Slovnica


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Racunalnik kar ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
334262 (3863) pol3ni
»

samodejno rebootanje računala

Oddelek: Pomoč in nasveti
191454 (1134) primmy
»

zmrzovanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
261590 (1246) ___
»

računalnik se mi resetira med delom

Oddelek: Pomoč in nasveti
412064 (1518) gpetrov
»

Zima se bliža in rekordi tudi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
714545 (2863) TribesMan

Več podobnih tem