» »

F-page in odpiranje nove strani z linka

F-page in odpiranje nove strani z linka

karavanke ::

Razbijam glavo že nekaj ur, kako doličiti, da se po kliku hiperlinka odpre nova stran v novem oknu? Kje se najde kakšen menu "open in new window" ali kaj podobnega?
Najlepša hvala za pomoč
Karavanke

JOKER ::

Možno, da ne piše "Open In New Window" ampak Open : blank .
________________________________________________________
Ka te češ ....

veteran ::

<a href="xxx.html" target="_blank">stran v novem oknu</a>

BluPhenix ::

veteran: edini problemček te kode, je da ni xhtml. Sicer spada pod transitional, vendar je to bolj tako.

Sem že zadnjič jaz penil, kako so lahko tako stvar umaknili iz xhtmlja, za tako stvar se moraš sedaj posluževati javascripta.

En tutorial: tukaj
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Hair ::

BluPhenix, tole je čisto preveč zakomplicirano... Sam uporabljam tole:
<a href="http://www.bla.com" onclick="window.open(this.href); return false;" onkeypress="window.open(this.href); return false;">bla bla</a>
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

veteran ::

> edini problemček te kode, je da ni xhtml. Sicer spada pod transitional, vendar je to bolj tako.

Hehe, če dela stran v frontpage-u in išče to v menijih, potem se verjetno ne bo sekiral glede tega. ;)

IMHO je kakršnokoli odpiranje linkov v novem oknu brskalnika grdo do uporabnika. Ker mu tisti trenutek, ko forsiraš stran v novem oknu, tudi odklopiš knof nazaj. Navadni, tehnično nerazgledani uporabniki pogosto besnijo nad tem, zakaj knof nazaj ne dela; in zakaj je polno explorerjev v taskbaru, ko neha browsat... Odločitev, kje naj se stran odpre, v istem ali drugem oknu, bi morala biti prepuščena uporabniku strani, ne pa razvijalcu.

BluPhenix ::

HairMan: vsekakor elegantnejša rešitev. Sam sem bolj komaj sedaj začel odkrivati xhtml in potrebo po javascriptu pri le-temu, se pa počasi uvajam :D

veteran, odpiranje v novem oknu zna biti res moteče, vendar je včasih skorajda neizogibno. Recimo sponzoriran link. Nočem, da se ob kliku odpre sponzorska stran v mojem oknu, ker tako nekako odženem obiskovalca. Če gre gledati sponzorsko stran, lahko potem ne bo prišel še enkrat do moje strani. Če pa je v novem oknu, pač tam pogleda, zapre in ima moje moje okno še vedno prisotno. JE pa seveda to treba zmerno uporabljati.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

karavanke ::

Hvala vam za vso pomoč. Ravno zaradi spozorskih strani sem želel to zadevo rešeno tako. Sem končno našel nekje na MS internih helpih. Zadeva se reši takole:
V oknu, kjer dodajaš link, je tudi gumb: "Target Frame..." V commom target izbereš "New Window"

Povabljeni na ogled izdelka
http://www.marni.si/Partnerji.htm

BluPhenix ::

uhhhhh.....:'(

znebi se background slike, oziroma naredi kaj drugega, meni jo začne že krepko ponavljat.

Pa dej ene normalne fonte, ti comic se pa res ne spodobijo >:D

Vse skupaj malo premeči, razdeli v logične sklope. Naredi en klasičen meni, ne moreš imet povezave na podstrani nekje med tekstom.

Predvidevam da je to ena tvojih prvih strani. Sej nič narobe, začetniške napake, ko je vse lepo kar je kičasto. Predlagam, da si ogledaš še kakšno stran in tudi prebereš kakšne teme tukaj na forumu, vsekakor nisi prvi začetnik.

Sej ne da rad težim, ampak slaba spletna predstavitev lahko odbije stranke in je včasih boljše ne imet spletne predstavitve. Ampak ne obupaj sedaj, glavo v roke in začni popravljat.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odpreti link v novem oknu določenih dimenzij?

Oddelek: Izdelava spletišč
61454 (1370) Gost
»

Odprtje nove strani z javascript brez menija, statusne vrstice in naslovne vrstice. L

Oddelek: Izdelava spletišč
192012 (1732) mte
»

win, odpiranje novega browserja

Oddelek: Programiranje
111186 (1063) 64202
»

foto album

Oddelek: Izdelava spletišč
51278 (1164) primo
»

HTML 4.01 standard in NS-Mozilla ter težave

Oddelek: Izdelava spletišč
401516 (1050) Zzzzzzz

Več podobnih tem