» »

win, odpiranje novega browserja

win, odpiranje novega browserja

64202 ::

Torej, zanima me, kako odpreti novo okno od browserja na nek dolocen link. Ocitno shellexecute(..."open", "http://www.google.com") ne deluje, ker vsaj v ie-ju vedno odpre v ze obstojecem oknu. Ce "pohekas" tako, da vzames browser iz HKEY_CLASSES_ROOT/http/open/command, to sicer za ie dela, za firefox pa ne. Torej, kako prisiliti firefox (ali kar nasploh browserje), da odprejo novo okno. Vem sicer za firefoxovo opcijo "always open in new window" samo to ni prevec dobra resitev.

btw.: a ma mogoce kdo seznam command line opcij za firefox/mozilla. Nikjer ne najdem!? :\
I am NaN, I am a free man!

64202 ::

Vsaj to sem nasel, samo je bolj bogo
Command line arguments - MozillaZine Knowledge Base
I am NaN, I am a free man!

veteran ::

command line arguments

Aha, si v tem času že našel. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veteran ()

veteran ::

WinExec ("C:\\util\\firefox\\firefox.exe www.google.com", SW_MAXIMIZE);

Tole odpre google v novem oknu v firefoxu, sem ravnokar preveril (v XP SP2).. Kako je v IE in Operi se pa sam poigraj.

64202 ::

Muci me to, da potem ko ponovis 2. 3. itd., se nonstop odpira v prvem. Torej winexec deluje enako kot createprocess, sem probal. No, vsaj default nastavitev pri firefoxu je, da se odpre v ze obstojecem oknu. Jaz bi ga pa rad prisilil, da se v novem, neglede na nastavitev.
I am NaN, I am a free man!

veteran ::

Ja, WinExec je dejansko wrapper za CreateProcess, zato enako obnašanje.

Je pa tole zanimivo, namreč zakaj se tvoj firefox obnaša drugače. Sem dal v zanko do 10 in dobim 10 guglov. S stališča uporabnika je tole celo bug, ker imam nastavljeno, da naj vse linke odpira v istem tabu. (sem že videl nekaj podobnega na bug listi;)

Po moje je bolje to odločitev, kje naj se link odpre, enostavno prepustiti uporabnikom. Pa ne samo zato, ker ljudi odpiranje novih oken večinoma moti; verjetno bodo v naslednjih verzijah zadevo poflikali do te mere, da bo nemogoče na kakršenkoli način odpreti novo okno.

rokpok ::

Po moje je bolje to odločitev, kje naj se link odpre, enostavno prepustiti uporabnikom.

Pomojem 64202 ne programira glih spletne strani ;)
Rad bi bil pingvin.

64202 ::

Ne ni spletna stran[tm] :), je zmes aplikacije in web aplikacije
I am NaN, I am a free man!

veteran ::

Pomojem 64202 ne programira glih spletne strani

Seveda ne, menda ne bo win32 funkcij klical iz spletne strani? ;)

Glej, firefox ima nastavitev "Open links from external app...", s katero uporabniki povedo, kje naj se linki iz zunanjih aplikacij odpirajo. Nekatere ljudi moti, če se link odpre v istem oknu in povozi tisto, kar je ravnokar gledal, drugim pa spet ni všeč, da imajo polno oken IE-ja ali firefoxa na zaslonu. Zato pa so nastavitve.

Je pa seveda odvisno od programa; če je take narave, da ti ga v službi inštalirajo, itak nimaš pravice glasovanja o nastavitvah, ampak stvar samo uporabljaš. ;)

64202 ::

Vecino uporabnikov bo motilo, da jim povozi trenutno okno. In bojo tezil nam oziroma rekl, da je k*rc produkt. To je dejstvo :)

(v mojem primeru dodatni tabi niso prevec smiselni, res nucam okna)
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

OwcA ::

Ne bi bilo mogoče boljše integrirati nekega lahkega brskalnika?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

64202 ::

Ja, tko bo narejeno v naslednjem koraku. Pa bo kar IE, mogoce tudi firefox.
I am NaN, I am a free man!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox odpiranje linka v novem zavihku

Oddelek: Izdelava spletišč
102035 (1863) andper
»

[C++]Zagon drugega programa in izvajanje ukaza

Oddelek: Programiranje
111346 (1191) 64202
»

[BATHC FILE] Pomoč pri kodi (.bat) fajla

Oddelek: Programiranje
101187 (944) SasoS
»

Mozilla FireFox 0.9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
666787 (6787) NoUse4AName
»

Delphi 5

Oddelek: Programiranje
81009 (876) LojzePek

Več podobnih tem