» »

crknil disk?

crknil disk?

wooted ::

gre za WD disk z 500G. star je manj kot dve leti in je prenosni.
sošolec ga je prinesel brez usb-ja in škatle (se pravi samo disk), da mu poskusim rešiti podatke.
disk sem nastavil kot slave in ga priklopil na ATA priklop, a ga računalnik ni zaznal. disk se za 20s zavrti in ko dobi obrate samo roka skače sem in tja. čisto do skrajnih točk.
najprej je drgnila po robu ploščic (ja disk sem odprl... razlog: ga je že lastnik pred mano) in sem nekako skombiniral, da roka normalno teče. še vedno pa nabija sem ter tja. potem se disk enostavno ustavi.

model: WD Caviar® SE16

je totalno fuč? kaj bi se lahko še dalo storiti?
  • spremenil: wooted ()

kixs ::

Disk ste sli odpirat 8-O

Nice... very nice :\

V glavnem... kar pozabi na podatke.

lp

Shark-357 ::

Jap nimaš kej... zaribala glava ali elektronika, sploh je pa tip odlično regiral s tem, ko je disk odprl;)

Zgodovina sprememb…

wooted ::

prosim ne mi govort, da neb smeu diska odperat. vem da se ne sme, samo ga je že on prej odprl. meni je vsaj toliko uspelo da ga bios vidi in moram F1 stisnit za nadaljevanje (pred boot screenom)

sicr kaj pa gre lahko narobe če disk odpreš? kateri dejavniki ga uničijo?
sem delal v temačnem prostoru (če je svetloba problem)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wooted ()

opeter ::

emm, recimo prah? Zakaj pa misliš, da je zaprt?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

pa saj to ni filmski trak, da bi moral delati v temnem prostoru :D .

Kot že rečeno, tudi če bi se nekako dalo rešiti podatke sta oba skupaj s kolegom nedvomno storila konec disku. Podatki torej adijo. Lahko pa čisto za konec poskusiš še s finto, da disk v nekaj zapreš, ga za kratek čas postaviš v skrinjo in potem poskusiš.

ant ::

lahko pa kupiš identičen disk in zamenjaš bralno/pisalno površino.


LP

wooted ::

to z skrinjo niti ne vem kako gre.
to z nakupom novega diska je dal tudi sam idejo, pa sva jo že izključila. bi ceneje prišlo reševaje pri kakšni firmi

McMallar ::

Ceneje pri kakšni firmi? Nov 500G disk je cca 100€, reševanje pa 1000... Ne vem, kaj je ceneje...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

wooted ::

osnovno reševanje z nepoškodovanega odprtega diska pride 200eur
sicer pa pravi da se gre za njega dost pomembne podatke.

kaj potem disk dam v vrečko, ga zamrznam za dva dni in potem ponovno poskusim?

še vedno, kaj naredi disku konec. prahu ni bilo videt. saj ima disk breathing hole, tako da zrak niti ne mora vplivati nanj, pa tudi ni zapakiran v vakumu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wooted ()

McMallar ::

Glede na tvoj prvi post, disk ni nepoškodovan.

Edit: v skrinjo ga ne daš za 2 dni, ampak za recimo 10-15 minut.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McMallar ()

wooted ::

nedeformiran sem mislil. brez kakšnih vdrtin in lukenj, poškodovanim vezjem, itd..

edit: kaj potem mrzlega priklopim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wooted ()

McMallar ::

Glej, če disk nima vdrtin še ne pomeni, da je nepoškodovan. Če ga imaš v nahrbtniku in ti pade 2m globoko na tla, se mu ne bo nič poznalo, obstaja pa možnost, da se je kaj okvarilo. Tudi v primeru, da je šla elektronika ne boš nič videl. Če sta ga odprla je že avtomatsko poškodba.

Drugače pa, mrzlega priklopi, ja.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

wooted ::

ok bom sprobal :D

bluefish ::

kot že rečeno, profesionalno reševanje podatkov te bo stalo. Sicer je pri tem ponavadi tako, da jim pošlješ/prineseš disk, podaš čim več podatkov o njem in shranjenih datotekah. Na podlagi pregleda pa ti potem povedo, koliko bi stvar stala. In ja, verjetno veliko več, kot pa nakup novega diska.

wooted ::

tipson že razmišlja o nakupu identičnega diska. samo me zanima, kdo bi bil usposobljen za menjavo bralno pisalnih plošč

bluefish ::

odsvetujem, nazadnje bosta uničena oba diska.

Shark-357 ::

Vidim da se matraš z podatki oz. so kolegu podatki zelo pomembni...
Delam v računalniškem podjetju, v katerem se ukvarjamo med drugim tudi z reševenjem podatkov (tudi jaz osebno)... v kolikor sta iz LJ ali okolice mi lahko dostavita disk, pa bomo zadevo pogledal, če se kaj rešiti sploh da preden se spuščata v kakršnekoli enormne stroške.

Če hočeš pošlji ZS pa se zmeniva.

Pyr0Beast ::

Lahko je rešitev v menjavi elektronike. Menjava plošč pa je obsojena na neuspeh.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

wooted ::

sm ugotovil, da je bilo sošolcu dolgčas in je razšraufal 3 diske (vse prenosne). zdaj se mu gre za podatke iz 160G diska, plošice pa je pa rinil v disk z 120G. to mi je povedal šele zdaj. zgleda da je on odprl diske, preden so se pokvarili:\

jst nevem kje ma glavo

bluefish ::

heh, bilo mu je dolgcajt in je šel uničit tri diske, sedaj pa je ugotovil, da so podatki pomembni? Očitno se gre le za shranjene položaje v igrah in se torej obnova ne splača.
Daj, res ga vprašaj in napiši, če ni skrivnost, kaj za eni podatki so to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

wooted ::

pravi:

use slike k smjih naredu u 4-ih letih mojga živlenja, dost podatkov, usa gesla moja, use sm meu na tistm disku :S

nevem kaj je meu sploh za šarat:\

Pyr0Beast ::

No, če zdej začne šparat, bo glih našparal do pokoja :D
Najbolje, da zloži in zapakira v eno škatlo, ter preprosto počaka na boljše čase. Sicer nikoli ni prepozno, da začneš znova, no v tem primeru bi se to tudi cenovno izplačalo ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

wooted ::

fant rad šraufa. je reku da je upu da ne bo nč narobe. še zdej se smejem.

sej drugač ma pob dost keša:\

Dead_Eye ::

hahahhhahaha, pa to ni res kako sem se nasmejal :) Je to res ali si si izmislil, ker če je res potem tvojemu kolegu manjka kakšno kolesce v glavi oz. ima res malo preveč $...


Drugič naj poskusi odcinit kak čip na plošči in zacinit nazaj, mogoče mu celo uspe.


PS: Slučajno kateri od treh diskov še dela?
The one and only

wooted ::

ja tega 500G še nekak bios zazna

_riky_ ::

A sicer ne dela ga pa zazna :):))

Vuli ::

jaz sem isto pred enimi 12. leti odpru Conner 120Mb disk,me je pač zanimalo kako zgleda, sam pol k sm ga nazaj sestavu je se zmeri lepo delu.>:D
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

wooted ::

v biosu ga pokaže, a se disk avtomatsko izklop po 20s

Gapi ::

@Vuli
Ja stari dobri diski. Niso tok crkaval kot zdej novi še zdej v kaki kišti ropota kak 4Gb disk ali celo še starejši medtem ko nam novi crkujejo po tekočem traku. Tud če so po stopnicah letel so še vedno dal kej od sebe. Tok da si lahko podatke rešu je blo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pok, pok, pok se oglaša TD

Oddelek: Strojna oprema
252869 (1792) perci
»

Reševanje podatkov fizično poškodovanega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
317387 (6585) MadMax
»

Reševanje podatkov z diska

Oddelek: Strojna oprema
354641 (3887) Spajky
»

Trdi disk -> uničen -> kako do podatkov???

Oddelek: Strojna oprema
312342 (1819) everyone
»

A je možno rešit podatke ko disk 'crkne'?

Oddelek: Pomoč in nasveti
251591 (1208) dr.J

Več podobnih tem