» »

crknil je IBM disk

crknil je IBM disk

biasko ::

Lep pozdrav!

Crknil mi je IBMov disk letnik 2002 120GB

Malo bolj se ga sliši in ko ga prižgem se sliši glavo ki samo malo zaškrta, potem se jo pa na 1 sekundo malce tihega škrtanja.
Običajno glava zaškrta potem pa se pa še sliši kako nekaj prebere, no, tega tu ni.

Ali je kakšna možnost da rešim podatke ker so bili precej pomembni. Disk je bil že v skrini in ni bilo nič, bil je tudi na 60-70 stopinjah v biosu to je pa tudi vse.

ima kdo izkušnje?

hvala!

LordTado ::

za ibm se dobi nek progy,sa bi ga nej popravu,sam če je hardwersko,pol pozab.


če maš res pomemne podatke pol ga lahk nešes na ono firmo pa ti rešijo podatke iz ploščice,sam ni pocen...

ajde

amigo_no1 ::

tukaj je naštetih nekaj takih firm:
Reševanje podatkov z defektnih trdih diskov

Azrael ::

Z zmrzovalnikom si lahko naredil ogromno škode, če je v disku kondenzirala vlaga in si tak disk poskusil vklopiti.

Drugače pa, da se ne ponavljam, glej moje poste v tej temi..

Če ne pomaga, kupi identičen disk in premontiraj elektroniko.

Če tudi menjava elektronike ne pomaga, si v zosu.
Nekoč je bil Slo-tech.

biasko ::

stvar je taka...
nisem čisto vsega povedal ampak nič zato
2 IBMova diska sem imel vezana na RAID v stripe...se pravi podatki so se delili na oba diska zaradi hitrosti.

Prebral sem članke ki ste jih dali.

Poiskusil sem zamenjati elektroniko ker je drugi disk identičen , ampak brez uspeha. Upam da ga z zmrzovanjem res nisem še bolj pokvaril. Je pa nekaj in to je sum da je problem v notranjosti diska, ker se veliko bolj dere kot drugi delujoči. Občutek je tak kot da bi bili ležaji za namazat.

Ali svetujete da ga sam odprem in namažem? Ali je sploh še upanje? Ali ni tako da je disk pod vakumom in če ga odprem ne bo več deloval?


HVALA!!

#000000 ::

Zgleda kot da ti zabija glave, če boš disk odprl si mislm da pečen, ni to fiček da boš mal jabučke z mastjo nafilu in ne bo več lufta :D

Diske se odpira v brezprašnem okolju, zato imajo pri nekaterih firmah posebne komore, kjer disk odprejo in (v tvojem primeru najverjetneje) zamenjajo glave, disk zaprejo, zaženejo, naredijo backup, posnamejo na dvd-je, ter ti izstavijo račun za najmanj 200€ (ker je v igri komora) oz. cca 5 € po gb podatkov.

Uglavnem ne odpiraj sam ničesar, ker se zna zgodit da pol niti v komori ne bo šlo, plačat pa jo boš mogu vseeno. LP

Golnar ::

imam občutek d bos pri naslednjem RAIDu imel nastiman mirroring :)

marvin42 ::

kar nekaj podobnih tem v zadnjem času... a folk res ne pozna backupa?
Mostly Harmless

biasko ::

sej delas beckup samo ne vsak dan..

ne zopet je stripe, tokrat disk s 5let garancije ;)

marvin42 ::

če so podatki pomembni, se dela backup najmanj vsak dan:)
Mostly Harmless


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje podatkov z defektnih trdih diskov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
527530 (5986) kretnichar
»

Pregrevanje Laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
194397 (4052) grofsi
»

2x160GB raid0 - lahko kako resim podatke?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151465 (1111) zee
»

Raid uničuje diske?

Oddelek: Programska oprema
51011 (850) Daedalus

Več podobnih tem