» »

CF ERROR

CF ERROR

swen ::

Živjo.

Imam Vikingovo 512 MB CF kartico (v fotoaparatu canon a80), ki je očitno morala it v p.m. ravno med slikanjem mojega zagovora diplomske naloge. Fotoaparat mi napiše "CF error" al neki podobnega. Card reader mi kartice ne prebere niti pod razno (je niti ne zazna). Poskušal sem že z PhotoRescue, ImageRecall, PC inspector smart recovery..., in sicer brez uspeha.

Ima mogoče kdo še kakšno idejo, kako rešit slike, ker mi veliko pomenijo, pa sem že malo obupan.

lp Swen

Gwanaroth ::

Meni je uspelo iz CF kartice s PhotoRescue enih 70% slik rešit.

Si probal prebrat vsebino kartice tako, da povežeš fotoaparat s PCjem in kartico vstaviš v fotoaparat ?
Lights often keep secret hypnosis..

swen ::

Ja sem ja, ker sem si reader nabavil ravno zaradi te pizdarije. Men Photorescue za vsak sektor (se pravi za vseh 1,024,000 sektorjev) napiše READ ERROR at ....... Parameter is incorrect.

swen ::

Kaj res noben ne ve kaj bi se še dalo nardit?

Han ::

Poskusi še BadCopy Pro.

sparklyslo ::

Meni se je pred dobrim letom zgodilo podobno.

Edini program, ki je rešil vse (razen ene slike od cca 180 slik) je bil jpegdump. Še celo indekse slik sem dobil ven :)
Naj omenim, da vsi ostali programi (PhotoRescue, PC inspector) pri meni niso dali nobenega rezultata.
Sicer ni fancy kot nekateri naredi pa tole:
" One of its function is to make an binary image copy of a memory card an extract all included jpeg files, even if the files have been deleted (but not overwritten) "

http://www.goto.onlinehome.de/dsc/jpegdump.htm

BluPhenix ::

Očitno imaš tako smolo, da ti niso šli samo sektorji na kartici, ampak da je šel cel adress controler. Žal dvomim, da se da kaj naredit. Razen na deseš ka kakšen servis, kjer bi zadevo odprli in zamnjali dotični čip. Ampak dvomim, da so ti slike tako pomembne, da bi bil pripravljen toliko plačati.

O, še ena opcija, poglej če z vsemi luknjami konektorja vse uredu, da ni kakšne svinjarije. Poizkušaj tudi s kakšnim drugim fotoaparatom, Canonovim, čim nižje serije.

sparkly: kaj pa narediš če slikaš v RAW formatu, zna tudi to zrihtati? Čeprav bi bilo RAW dovolj prebrat tako kot je zapisan (hočem reči da ta program ne gre direktno neki pretvarjat)
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

swen ::

Ni efekta niti z Bad Copy pro niti z jpegdump. Očitno je res tko kot je BluPhenix napisu, ker bi blo vseen al dam v reader kartico al pa škatlico šibic; v nobenem primeru se ne zgodi nič. :(
Počasi bom zadevo šel zamenjat, ker je še v garanciji, pa se bom pač poslovil od slik.

Hvala vseen.

lp Swen


Aja za foro sem probal sformatirat kartico v fotoaparatu pa je fotoaparat mrknu na ekranu pa izpisu "E50".

BluPhenix ::

poglej če nima mogoče viking garancijo na izgubo slik. V tem primeru morajo poslati kartico nekam, kamor bodo znali dobiti slike nazaj. Vem, da običajno ni praksa, da bi izdelovalci opreme garantirali za podatke, ampak povej ti to nekemu pro fotorgafu, ki ima na kartici, ki mu je umrla slike v vrednost par tisoč dolarjev.

P.S: sem sam malo gledal vendar nisem nič takega opazil, povprašaj distributerja kaj lahko.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje slik s formatirane SD kartice.

Oddelek: Pomoč in nasveti
112952 (2772) X-Hair
»

XD kartica in napaka ?

Oddelek: Strojna oprema
61579 (1459) wifi4all
»

obnovitev slik iz kartice

Oddelek: Programska oprema
61456 (1324) Han
»

Pomoč! Izbrisal sem filmček z digitalca!

Oddelek: Zvok in slika
161753 (1435) baron21
»

Pridobitev podatkov na sformatirani SD kartici

Oddelek: Programska oprema
61142 (1032) Han

Več podobnih tem